Motokultivatori - opšta tema

Dobro ide, čak bi izgleda moglo i dublje bez problema.
Ovde su suština ove kandže na točkovima, bez njih nebi bilo šanse da ovako lagano vuče bez proklizavanja..
 
Dobro ide, čak bi izgleda moglo i dublje bez problema.
Ovde su suština ove kandže na točkovima, bez njih nebi bilo šanse da ovako lagano vuče bez proklizavanja..
Sasvim dovoljna dubina jer je ispod neplodna zemlja, znači plitka je ova radna tako da mi od ovoga ne treba dublje.
I da, naravno kandže tu završavaju velik' posao.
 
Poslusao sam savet clana @vasovac i nasao sam motokultivator sa hondinim menjacem .... rec je o modelu honda g42 . Po recima prodavca kojeg poznajem licno radila je dok nije slomio slavinu za dotok benzina iz rezervoara . I da su i motor i menjac u odlicnom radnom stanju . Prvo sto planiram kad je preuzmem je da direktno preko flase i creva napravim dotok goriva do karburatora , ocistim svecicu i sl sitnice cisto da vidim hoce li da upali .


 
Толико иду овде... Одустао сам од тога, узећу Кинеза али још нисам одлучио кога.
Bolje da kupiš pola kila kokaina i da se drogiraš nego da kupiš Kineza. Čuj stara mašina 30-40 mačka u džaku, pa druže da si ti živ i zdrav ta mašina 40 godina radi pesprekorno i još toliko će a Kinez? Kinez se raspadne posle godinu ipo dana ako ga koristiš, ako ti stoji za ukras onda možda i on izdrži koju godinu. I ne znam šta si zapeo za benzinca, uzmeš dizela ali proverenu mašinu tipa IMT 507, 509, Muta Gorenje Specijal/Maestral itd.
 
Poštovani članovi,
imam problem sa frezom, reduktorom i kultivatorom 509d.
Da ne bude da nisam kopao po ovom forumu da li ste pisali o ovom problemu, tražio sam, ali ne mogu da pregledam svih 317 strana.
Od oca sam nasledio IMT 509d, sa raznim priključcima.
Do sada sam ga uglavnom koristio za košenje livade i sa njim sam prezadovoljan zbog širine kose.
Ove godine sam rešio da zasadim baštu. Jesenas sam je izriljao i rešio sam da je isfreziram.
Imam standardnu frezu, sa reduktorom, ali mučim muku da je pravilno prikačim.
Freza i reduktor su spojeni, tako da treba da povežem reduktor na kultivator.
Menjač kultivatora sam postavio u položaj X i namontirao je, i na raspolaganju imam brzine 1, X i R, što je normalno, ali je problem da kada menjač prebacim u položaj X, freza se ne okreće, a u položaju 1, freza radi, ali reduktor nema funkciju. Dodavanjem gasa freza se okreće brže, ali i kultivator se kreće brže, što mi predstavlja problem.
Molim vas da mi neko da DETALJNE INSTRUKCIJE, ili uputi na neki link, video ili tekstualni, gde mogu videti gde grešim.
Unapred vam hvala na pomoći.
 
Poštovani članovi,
imam problem sa frezom, reduktorom i kultivatorom 509d.
Da ne bude da nisam kopao po ovom forumu da li ste pisali o ovom problemu, tražio sam, ali ne mogu da pregledam svih 317 strana.
Od oca sam nasledio IMT 509d, sa raznim priključcima.
Do sada sam ga uglavnom koristio za košenje livade i sa njim sam prezadovoljan zbog širine kose.
Ove godine sam rešio da zasadim baštu. Jesenas sam je izriljao i rešio sam da je isfreziram.
Imam standardnu frezu, sa reduktorom, ali mučim muku da je pravilno prikačim.
Freza i reduktor su spojeni, tako da treba da povežem reduktor na kultivator.
Menjač kultivatora sam postavio u položaj X i namontirao je, i na raspolaganju imam brzine 1, X i R, što je normalno, ali je problem da kada menjač prebacim u položaj X, freza se ne okreće, a u položaju 1, freza radi, ali reduktor nema funkciju. Dodavanjem gasa freza se okreće brže, ali i kultivator se kreće brže, što mi predstavlja problem.
Molim vas da mi neko da DETALJNE INSTRUKCIJE, ili uputi na neki link, video ili tekstualni, gde mogu videti gde grešim.
Unapred vam hvala na pomoći.
Druže, pre nego što kreneš da radiš sa nečim a ne znaš kako se sa tim rukuje treba detaljno da se informišeš!
Kada postaviš reduktor na kultivator i frezu na njega pogon za frezu, a potom preko reduktora i pogon točkova, dobijaš kada POSTAVIŠ RUČICU BIRAČA NA POLOŽAJ "0", uključiš pogon priključnih vratitla i freziraš, nikakvo dodatno pomeranje ručice birača brzina NE DOLAZI U OBZIR dok je ručica priključnih vratila povučena ka tebi inače lomiš mesingani zupčanik u reduktoru!
 
Upadam bez veze, msm da ti uopšte ne treba reduktor za 509, pogotovo za freziranje... i ako se dobro sećam taj reduktor nikad nije bio neko dobro rešenje za 509
 
Upadam bez veze, msm da ti uopšte ne treba reduktor za 509, pogotovo za freziranje... i ako se dobro sećam taj reduktor nikad nije bio neko dobro rešenje za 509
Kako ne treba? Treba itekako, bez njega nema kvalitetnog freziranja i itekako je dobro rešenje.
Nije dobro rešenje samo onom' ko ne zna da radi sa njim.
 
Pa lepo, ne treba, ubaciš u prvu, šteluješ gasom obrtaje freze i hod. Dubinu freziranja sam određuješ, ili pritisni rukama ili navali teg od 25 kila. Jbga, 509 sam frezira. Ne znam šta misliš da je kvalitetno freziranje, prah od zemlje posle mrazeva, ili da zemlja bude pristojno izfrezirana, taman jedan dva prohoda posle setvo spremača, npr.
 
Pa lepo, ne treba, ubaciš u prvu, šteluješ gasom obrtaje freze i hod. Dubinu freziranja sam određuješ, ili pritisni rukama ili navali teg od 25 kila. Jbga, 509 sam frezira. Ne znam šta misliš da je kvalitetno freziranje, prah od zemlje posle mrazeva, ili da zemlja bude pristojno izfrezirana, taman jedan dva prohoda posle setvo spremača, npr.
Druže, to tako može u peskovitoj zemlji. Dođi kod nas u brdovit Moravički kraj da probaš da freziraš bez reduktora.
 
Druže, pre nego što kreneš da radiš sa nečim a ne znaš kako se sa tim rukuje treba detaljno da se informišeš!
Kada postaviš reduktor na kultivator i frezu na njega pogon za frezu, a potom preko reduktora i pogon točkova, dobijaš kada POSTAVIŠ RUČICU BIRAČA NA POLOŽAJ "0", uključiš pogon priključnih vratitla i freziraš, nikakvo dodatno pomeranje ručice birača brzina NE DOLAZI U OBZIR dok je ručica priključnih vratila povučena ka tebi inače lomiš mesingani zupčanik u reduktoru!
Ok, u pravu si, ali nemam koga da pitam. Da mi je otac živ, pitao bih njega, ali ovako...
Zato sam i došao na ovaj forum, kako bi naučio kako treba pravilno da montiram frezu.
Potrebne su mi instrukcije, od početka.
 
E pa dobro, tako reci.
Tu smo da ti pomognemo i posavetujemo za sve što treba.

Послато са 2201117SY помоћу Тапатока
 
Ljudi, molio bih vas za pomoć.
Za subotu sam planirao da obavim freziranje, pa bih voleo da znam korake kako treba da montiram frezu.
 
Nazad
Vrh