Motokultivatori - opšta tema

Davide, nema te ništa da javiš u vezi reduktora.
Reci mi jesi li probao da okrećeš gornje vratilo rukom? Da li se tada okreće donje?

Послато са 2201117SY помоћу Тапатока
Izvini, nisam prilazio računaru od redovnog posla.
Reduktor sam testirao i on je ispravan. Okretanjem gornje osovine, okreće se donja, ali sporije.
Na kraju sam se iznervirao, skinuo reduktor, prikačio frezu bez reduktora, isfrezirao i - nekoliko dana nisam bio živ, ali posao je završen.
Frezirao sam površinu nekoliko puta i sada sam, što se tiče freziranja, miran do najesen.
Za neki dan ću otkačiti frezu, očistiti je, pa ću kasnije spremati kosu za vreme kad dođe vreme.
 
"дубоко" зимско орање. Није било потребе за фрезирањем. Дошао, пробао и отишао.
0862c82794f71eeae1840a680322e9dc.jpg
 
Izvini, nisam prilazio računaru od redovnog posla.
Reduktor sam testirao i on je ispravan. Okretanjem gornje osovine, okreće se donja, ali sporije.
Na kraju sam se iznervirao, skinuo reduktor, prikačio frezu bez reduktora, isfrezirao i - nekoliko dana nisam bio živ, ali posao je završen.
Frezirao sam površinu nekoliko puta i sada sam, što se tiče freziranja, miran do najesen.
Za neki dan ću otkačiti frezu, očistiti je, pa ću kasnije spremati kosu za vreme kad dođe vreme.
Davide, imao si sreće više nego pameti i nisi skrcao zupčanike u reduktoru. Znam koji problem imaš, ne uzubljuju ti dobro kandže na priključnim vratilima. Ukopča samo gornje vratilo a donje ne i onda okreće samo frezu a ne i točkove. Kada ubaciš na položaj "0" ručicu za uključivanje priključnog vratila povuci malo jače, poluga mora da dođe skroz do graničnika. Ovo se ne dešava svima već onde gde je sistem za uključivanje spreman za reparaciju.
Probaj ovo što sam ti napisao i javi rezultate. ;)
 
Kada ubaciš na položaj "0" ručicu za uključivanje priključnog vratila povuci malo jače, poluga mora da dođe skroz do graničnika. Ovo se ne dešava svima već onde gde je sistem za uključivanje spreman za reparaciju.
Probaj ovo što sam ti napisao i javi rezultate. ;)
Problem je da kada spojim frezu, preko reduktora, na kultivator, dok je menjač u položaju X, ja ne mogu da menjač prebacim u položaj 0, već samo u 1 i R.
 
Moj 509 nije na prodaju trenutno., bar dok me noge služe.
Freza i kosa koju koristim mi savršeno odrade posao, naravno bez reduktora.
Svaki pokušaj rada sa 509 na snagu osuđen je na propast, samo tehnika. Meni je najveći problem hodanje iza njega, ostalo pustim mašinu da sama odradi.
 
Poslednja izmena:
Moj 509 nije na prodaju trenutno., bar dok me noge služe.
Freza i kosa koju koristim mi savršeno odrade posao, naravno bez reduktora.
Svaki pokušaj rada sa 509 na snagu osuđen je na propast, samo tehnika. Meni je najveći problem hodanje iza njega, ostalo pustim mašinu da sama odradi.
Samo tehnika, upravo tako.
 
Moj 509 nije na prodaju trenutno., bar dok me noge služe.
Meni je najveći problem hodanje iza njega,
У томе је чар редуктора. Фрезира а ти лепо узмеш подвоз са грбавом рудом и још се возиш. Можеш и новине да читаш или да бленеш у мобилни.
 
Moj 509 nije na prodaju trenutno., bar dok me noge služe.
Freza i kosa koju koristim mi savršeno odrade posao, naravno bez reduktora.
Svaki pokušaj rada sa 509 na snagu osuđen je na propast, samo tehnika. Meni je najveći problem hodanje iza njega, ostalo pustim mašinu da sama odradi.
Za sat vremena napravis kolica pa se vozis
7c477ce615838500b453bf5d52f66ccd.jpg
 
Za sat vremena napravis kolica pa se vozis
Ето. Има разних варијанти у седећем положају. Косидба, окретање и скупљање сена, фрезирање, шпартање, ораање, прскање, транспорт (сигурно сам нешто прескочио) само је важно да блокаде раде лагано а не као код 509. За сат времена добијем упалу шака и грдних мишића стишћући блокаде и закрећући управљач у лево и десно. А блокаде код Хонде са два прста.
 
Ако има све спремљено није немогуће. Ако треба прекопавати старо гвожђе и бирати ово ће ми требати ово неће... Буде и пар дана.
 
E ovo poslednje je resenje. Jel ima neka firma da je radila fabricki, namenski, sakupljac trave/sena? Za ravnicu ovo je super.
 
Nazad
Vrh