Motokultivatori - opšta tema

ja bi neki polovan nebi te ne proverene kineze... al ako vec mora onda einhell sto zbog servisa sto zbog mogucnosti prevoza sto kod freze nije slucaj to je 4taktni benzinac al mislim da nije b&S nego neka kopija. Ako vec uzimas kineze uzimaj sa B&S motorima koji su isti na dosta polj. mehanizacije kosacice, pumpe i ima delova
 
dobro veče pratim ovaj forum pomno već neko vreme imam 10 ari placa sa kojim se borim junački i peške pošto se moj kultivator upokojio posle svega 30 godina službe
hoću da kupim NOV i imam dva izbora koji mi se u pare uklapaju
Benzinski motokultivator EINHELL BG-MT 3360 LD ili
Benzinska kopaciča freza T-205 MTD
Svaki savet je dobrodošao hvala vam unapred

---------- Poruka napisana u 02:03 ---------- Prethodna poruka je at 01:53 ----------

shvatio sam
malecki neznam kako izgledaju ti modeli, al mislim da uzmes neki koji ima tockove i frezira, a ne onaj sto stavljas motike a skidas tockove.e sad kolko su kvalitetni to neznam. a koliko bi ti bio rad da das para za tako nesto? ja bi isto ti predlozio polovno nesto .
 
10 ari nije mnogo,ali se pridruzujem da svakako uzmes masinu sa vucenom frezom i ako mozes da nadjes neku polovnu(goldoni,imt),po mogucstvu od neke babe sa pokojnim dedom :haha:,jer je tako najpovoljnije ::novac:: ne znam sa kojom svotom kreces u kupovinu,ali moj ti je savet nikako kinez,a bilo bi odlicno kad bio i dizel!
 
Da li je neko od vas pravio sličan zagrtač ( da li ima skice ili spisak potrebnog materijala, iskustva, savet, bilo šta )


i zanima me kako može da se napravi ili kupi onaj dodatak za vađenje krompita sa rešetkastim daskama


da napomenem treba mi za hondu F620
 
rekao sam u nekom vec postu da to i nije toliko skupo. 50 - 100 e max. tesko je ga naci. bas tesko, ali u rumi bi trebalo da bude. novih nema sigurno.
 
joseva i rosuljac evo slika pumpe za prskalicu.na ovoj prvoj slici cu brze spojke i u njih ide crevo da se lako montira,o ove pvc krivine sam stavio da se crevo ne lomi,vec ide pravo na bure u prikolicu. remenica se moze staviti i na drugu stranu ako nekom odgovara,ali meni je tamo auspuh pa je bolje ovako. inace na isto mesto stavljam alternator,pumpu ovu i hidro pumpu za dizanje vila.slikano je tel pa mozda nije najbolje.
www.dodaj.rs
[/URL][/
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG][
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG][/IMG]
 
Poslednja izmena:
@ aca s
pa kada si sve to uradio, sto nisi uradio i hidraulicnu kocnicu. hehe jos uvek mi nije jasno to za brzi rikverc jer tu gde si oznacio je prva. koliko mora jos da ureze da bi se mogala koristiti i ta brzina?? alternator i alnaser sam vec vidjao tako uradjene. pumpa mi izgleda dobro i jednostavno. moj problem je sto nista ne mogu da postavim na zamajac ni alternator a ni tu pumpu, jer je cale jednom prilikom se napio i frezirao komsiji na nekom brdu i onako pijan ispusti motokultivator i on mucenik se prevrtao 50 m i na kraju udario u cosak kuce i sve to napred ulubio kao i rucke i filter vazduha, pa je se desavalo da nam upadne konopac u taj prostor i na kraju smo bili primorani da je zavarimo armaturom. e i ovo za vile. ti ih postavljas za prikolicu ili mi se cini. kako uspevas da ih spustis i podignes? koji je tu princip, preko kardana?? jos jednom svaka cast na uredjivanju motokultivatora vidi se da volis da radis sa njim
 
pa sajle sam izbacio i stavio šipke za kočenje koci dobro.razmisli malo kad kosis imaš 1 i 2,sto znaci da imas i 2 rikverca. pogledaj ono oznaceno belo x. to iseces. rikverc ti je de i prva skoro,samo ga saltas iz postojeceg rikverca levom stranom kud sam ti nacrto ka 1.nemos pogresiti od prve ka rikvercu iseci paralelno kako je urezana prva.
vile sam sliko bez hidraulike tad sam ih dizo dizalicom, sad je malo drugacije ,skinem sanduk i na te rupe ide sve to za vile.
neznam sta si razbio sve se da napraviti bar kodmene aparat i brusilica,ako zatreba i strugako si si zezno ono de ide kanap il kais ima da se kupi napravi. otidji kod mikana u vrpolje.
 
hidraulicne su zakon.. stanem sa njima na bilo kojoj strani pun tereta, lagano. diferencijal sam stavio od lade. tacno jbt. nisam o tome razmisljao kod kosenja. :bravo: ima dve u nazad. znaci izbacuje se parce od postojeceg rikverca do prve. tu je i ono X kada iskljucujes i kardan. plasim se da ne sjebem sto god. kako si izbuudzio hidrauliku za vile nazad. jano mi je gde ih povezujes i ubacujes ( ne vidi se bas na slici) . nece da se dize kada natovaris plast sena. koliko si tovario na vile? ma napred je unisteno a i ne bi mi odgovarala pumpa jer opet bih morao da raznosim creva po kupini a redovi mi dugacki 130 m. sa prikolicom nema sanse da se udje ni u malinu ni u kupinu jer je presiroka, pogotovu kada je kupina i malina u fazi roda i nema mnogo prostora. za to bi mi vise odgovarala orginal prskalica jer nije siroka.
 
hidraulika je zakon to stoji samo ja je ne koristim mnogo sad uzo sam traktor najvise ljudima kupim seno po strančinama snjom,na dno stavimo balirku i cepaj. slikacu to na prolece sa hidro dizanjem. inace sam nosio onako srednji plast ne bas velike nece da dize daleko je motor pa ima vagu. a onda ti bi trebo staviti bure na 2 tocka i vuci bez prikolice,fiksiras 2 stapa 1 levo 2 desno i teraj kroz vrstu obe strane pa kaku god pumpu da nadjes.
samo seci od 1 ka rikvercu paralelno sa 3 pravo nema nista da zez.

MATKE imam takav spartač i ogrcem snjim,ima posla i treba saviti L profil na koji ide ralo ralo il kupis il od gibnja iskujes,to rešetkasto slično. al da skratis muke otidji u rumu i naces samo prepravis kacene i rovi:haha:
 
Poslednja izmena:
MATKE imam takav spartač i ogrcem snjim,ima posla i treba saviti L profil na koji ide ralo ralo il kupis il od gibnja iskujes,to rešetkasto slično. al da skratis muke otidji u rumu i naces samo prepravis kacene i rovi:haha:

Kolega viđali ste to u Rumi, da ne odem za džabe koliko pare se kreću otprilike te dve stvari i da li tamo može pronaći i vučna freza, da li je jeftinije da ga tamo kupim ili da platim nekom majstoru da napravi ?
 
dali moze kaj vas vo srbija da se najde reduktor za puzni hod za imt 509

http://www.pik.ba/artikal/830894/reduktor-za-puzni-hod-imt-509/
Ovakav reduktor je jako tesko naci to je tacno...Odlazio sam na zadnjih 9 vasara trazeci isti takav reduktor za IMT 509 u Rumu. I konacno 3.1.2012 sam nasao kod coveka koji trazi 200 eura i tek na kraju vasara kada smo kretali jedva sam ga ubedio da uzmem za 160 eura u ispravnom je stanju bukvalno "kao" novo...Ranije sam to vidjao da se prodaje za 80-120eura ali sa nekim nedostatkom odnosno neispravno,zardjalo,trulo...Mada moze da se naleti.Ako na nesto slucajno naletim javljam:ppozdrav:.Ako bude nesto na koji nacin bi preuzeo iz Srbije?
 
Poslednja izmena:
ima toga matke 30-60e kako koji,frezu ako mislis za hondu neznam tamo se na svašta naleti,izes ga nije ti daleko od n.s.sta imas oko posata meni treba 3sata. pa radi sta ti je povoljnije ako neznas sam raspitaj se za cenu,ja ga nebi pravio bez 50e.
 
ima toga matke 30-60e kako koji,frezu ako mislis za hondu neznam tamo se na svašta naleti,izes ga nije ti daleko od n.s.sta imas oko posata meni treba 3sata. pa radi sta ti je povoljnije ako neznas sam raspitaj se za cenu,ja ga nebi pravio bez 50e.

Pogledaću na sledećem vašaru, ujak ide redovno po vašarima pa ću sa njim. Da treba mi vučna freza za Hondu F620y, imam motikice, ali bi ipak sebi malo da olakšam i kupim vučnu frezu.
 
Nazad
Vrh