Motokultivatori - opšta tema

Pozdrav svima :ppozdrav:

Juče vidoh ispred nekog servisa mali žuti kultivator sa nekim špicem napred i deluje mi jako uzak... Znam da je teško bez više detalja, ali sa 80na sat dobro sam i ovo video :)
Da li neko zna kojim slučajem šta bi to moglo da bude?

Znači mali, uski kultivator/freza, sa nekim kao kljunom (ide u špic) napred... :)
 
I ti mene :osmeh: Sad sam tek skapirao... Mali, žuti sa kljunom :haha:

E, ali takav je bio ;) Možda mu nije fabrička boja, otkud znam... Ali bi mi trebao tako jedan mali/uski kultivator... Da nemaš neku preporuku za tako nešto? :)
 
To sa kljunom mu dodje kosa i verovatno je predvidjen i namenjen samo za to. E sa muta gorenje je zuta ali nije bas tako mala a proizvodjaca ima previse da se moze odgonetnuti koji je.
 
Pozdrav zna li neko na motokultivator Barbieri od kog motokultivatora pasuju prikljucci,ima kacenje kao na labin progres
 
kolege neko pravio ili ima za motokultivator malucer- tarup http://www.oglasi.si/oglas_kmetijst...tivatorji_in_prikljucki/mulcar-6080-cm/485400 ovakvo nešto ili slicno

Ima ih pravljenih kod nas dosta, mislim da ih ima i u našim oglasima, a naš član >>>>Mikser ili kosjerac..neko od njih... može i da ti napravi.


A ja sam kupio pored bočne kose i čeonu za mtk. Moram vam priznati da je malo falilo da odletim kod deke što mi je prodao labina i da ga vratim,srećom pa je deka daleko a i pare je potrošio, verovatno na ženske-kaže ima slabo srce.
Naime, kupih Labina SS okretljive ručke, rekao je on meni da ih nikada nije okretao i da je nešto privario, ja reko pa neću ih ni ja okretati i super. E sad kod ove čeone kose moraju se okrenuti i tu počinje igranka. Odvijem ja neka 4 šrafa što drže volan probam da okrenem, nema sile da nalegnu rupe na kontra položaju, i onda videh di je deka var udario, moram vam priznati da je opasan, našao je farbu orginalnu, i var je savršen, samo ga je četkica izdala po tragu. Obrusim taj var i opet probam nešto da izokrećem,ma nikako. Pošto mi je salaš u donjem sremu, mislim da nije potrebno da vam kažem da tamo sem IMT firme nema ništa drugo pa tako nisam imao koga ni da pitam ili vidim kako to u stvari i funkcioniše. Krenem da odvćem neki šaraf u dnu volana, on osiguran zegerom, zeger pogoreo od rđe i stopio se sa kanalom......ludilo...... I napokon ja to nekako razdvojih okrenem volan ručke sve sve sve i prikačim kosu, tad se setih blokade. Kad ubaciš u rikverc nema freziranja npr, kako li će kositi sada??? Sve sam probao ali opet sa nekom dozom straha da nešto ne izlomim u menjaču, ma nema šanse....
.Nađem uveče kod komšija na Hr forumu o strižnim kosama post iz recimo 2014god gde čovek lepo objasni foru za uključivanje kardana zahvalan sam mu do neba!!!!

A sad da pitam ima li neko crtež sklopa volana baš za tog Labina SS, jer ipak nešto u tom kućištu nije kako treba???
 
људи треба ми хитан одговор. које марке и величине су фабричке гуме на имт 509 од 1995-2000 године?

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
koja je realna cena za 509 sa frezzom ? Sve je fabricko deda je sa njom samo plastenik radio i to nesto sitno...prve gume, prve moticice i ako mi je lepo objasnio freza moze da se prosiri...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ja platih tako nešto prošle godine 1.200 evra sa kosom. Onda sam dokupio i frezu i platio 300 evra. Zadovoljan sam, kad se malo izveštiš pali na pola kanapa, troši smešno, otkida ruke ali završava posao :cao:

PS, navodno nije radio ni 300h, verovao sam na reč, kako vreme odmiče sklon sam i da poverujem u to, korišćen je samo za košenje nekih livadica, otud kosa a ne freza
 
Poslednja izmena:
Mi ga uzesmo za 800 evropljana.... Na njemu je sve prvo ostaje samo da vidimo da li odluka pada na kosu ili tarup
9fe02ffe63dc200eb74029fc03ef6b4f.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
људи на нету сам нашао да има да се на 509 угради неки спори пужни редуктор... да ли неко има слику тог редуктора и како им иду цене?

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
Da to je multiplikator za bolje freziranje,bez toga ti normalnog frezanja nema.
PROHIMUS@ ako ces neki mali sa dva tocka mali labin il goldoni,najlaklsi i najlakoradni,imam drugara koji servisira i prodaje sa garancijom. Ako ti treba br. Vikaj.
 
ХвалА ти друже на помоћи...Петнајстог ћу да потражим овакав у Паланци.Ако нађем неки мало издрндан колико би коштало сервисирање тј делови?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Miloše, ja sam čuo a i pročitao ovde na forumu da multiplikator i nije najsrećnije rešenje. Ja freziram bez toga. Ako već hoćeš da poboljšaš performanse freziranja, uzmi manje metalne točkove. ja freziram voćnjak i kako on to uradi bez multiplikatora, meni dosta. Može biti da je za bašte bolje sa multiplikator, al brate to skupo ko otrov
 
Da li se i gde mogu kupiti novi motokultivatori, ali "motokultivatori",a ne freze, koje jedino i nalazim? Posto se na njih ne mogu montirati drugi prikljucci. Ako znate na sta mislim?
 
Nazad
Vrh