Motokultivatori - opšta tema

Ovo se prodaje kao 8ks,tj ovaj motor,a ralna snaga je oko 6ks gore dole 1ks.i motor je oko 30kg sto je od prilike oko 25kg dodatnog tereta.
A za broj obrtaja da je manji i meni je palo na pamet,ovaj je od 3000-3600 a fabricki je oko 4800 cini mi se.
 
Tomos freza sa motorom UMO 06 i karburator BING 8A15.5 S192. Pitanje: da li spoj - veza- klapne vazduha unutar ventilarora i poluge gasa na karbu , treba da bude kruta (žica ,limena traka ) ili elastična (feder,opruga ).
Šta je bolje ?
Screenshot_2016-10-15-18-10-01.png
[/URL][/IMG]
dxd7gftrzrr1miwp4apy_thumb.jpg
[/URL][/IMG]
Screenshot_2017-04-21-12-20-25.png
[/URL][/IMG]
zd5d9tlq2mn3082sr5sd.jpg
[/URL][/IMG]
 
a trebalo bi,to mu daje i oduzima gas u zavisnosti od opterecenja.I ja ga nemam,pa zato i pitam

Sent from my BLU STUDIO 5.0 C HD using Tapatalk
 
Ni kod mene. Jel imas vazdusni uljni filter pre karburatora tj kako si povezao karburatpr i filter vaduha kad su razliciti prpmeri rupa bar kod mene

Sent from my Lead 3S using Tapatalk
 
pitanje je ustvari za tomos kosacicu sa Umo 06 a identican princip je za frezu,ovo i jesu slike sa freza raznih,znaci da li feder ili zica?

Sent from my BLU STUDIO 5.0 C HD using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Može li neko da mi kaže kakav je ovaj Vapaldana ili kakoliseveczove, za redovnu obradu 50 ari voćnjaka i bašte? Gledam i ove neke silne sa Kipor motorom sa oglasa, na šta to liči?

Pozz


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Valpadana su Italijanski mkt i dosta dobrog kvaliteta samo malo manje zastupljeni kod nas spram ostalih pa su malo nezgodniji za naci potrebne prikljucke i delove. Kipor motor kao i ostali kineski dizeli su zamenski motori i vecinom ubaceni gde su bili benzinci koji su vec vremesni i problematicni. Dosta solidno sluze ali treba voditi racuna koji je snagom motor ubacen jer gde je fabricki bio benzinac snage 7-8ks trebalo bi i dizel te snage ubaciti ali vecina zbog cene motora ubacuje slabiji motor od 5-5,5 ks i onda moze doci do problema
 
Zdravo svima,do pre neki dan sam bio vlasnik honde g42,a od juce indenticne koja mi izlete za sitne ::novac:: pa mi bilo zao da je neuzmem:osmeh: Kupio sam je kao neispravnu sa delimicno rasturenim motorom,Sklopio sam ga i na moje cudjenje upalio je iz prve.Sve bi to bilo lepo da me ne muci karburator kojeg sam jedva sastavio za probu,neko ga je na silu ratsavljao i u unistio navoj safa sto drzi soljicu i ona 2 na kojima stoji nosac filtera,taj od filtera se da srediti ali ovaj od soljice tesko posto je veoma tanak zid da bi se urezao siri navoj.Ima li neko neki predlog kako prepraviti to posto nemogu nigde drugi karburator da nadjem ili jos bolje ako zna od cega pase posto ni u jednoj prodavnici niti na oglasima nema originalan.Meni je padalo na pamet da iznutra nalijem tanak sloj tecnog metala ili lepka za navoje,i dok jos nije suv da ubacim saf tek toliko da ostavi navoj i da ga izvadim da se osusi ta masa,imali li toj mojoj ideji nade
icon_scratch.gif
 
Зна ли неко које уље се сипа доле у пренос где је осовина, зупчаници и колико треба да сипам уља? Имам кући за мењаче уље може ли то? Данас случајно одврнем тај отвор кључ 10 кад оно суво.

И колико се уља сипа горе за мотор. Колико год да сипам никад краја, данас налио бар 3 деца а може још, јел да сипам до врха па кад почне преливати то је то? Имам АГРИА 200 мотокопачицу.
 
Poslednja izmena:
Na karburatoru od freze mio standard ispala crna kapica koja ide na plovak bar tako mislim i tu mi curi gorivo preliva kako resiti problem unapred hvala
f8396c61398b429452ffd35084de9847.jpg


Sent from my Lead 3S using Tapatalk
 
Poštovani poljoprivrednici, imam mogućnost da kupim kultivator nepoznate marke sa motorom ACME MOTORI ALN 290 WB.
Kultivator je u dosta lošem stanju pa me zanima mogućnost nabavke rezervnih delova. Tražim po internetu ali ne mogu da nađem specifikaciju ovog motora, da li je dizel ili benzin, koliko konja?

Ako neko ima informacije o motoru bio bih zahvalan.
Unapred hvala.
 
Čim dobijem neku koja je ok postaviću ovde. Kakvi su potrošači ovakvi motori?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li neko zna gde mogu da nadjem kais za Mio F420 sa Briksovim motorom, nasao sam od Honde f400, ali ne znam da li odgovara?
 
Nazad
Vrh