Motokultivatori - opšta tema

Naravno, zagušenje dolazi iz nekoliko razloga, prevelika brzina kretanja, veliki radni zahvat, tup nož,loše uradjen otvor za pokošenu travu...
 
Bravo! Otvor za izbacivanje trave je jedno od sledecih pitanja; gledano iz perspektive okretanja noza; da li ga postaviti na 90, 180 ili 270 stepeni?

Najradije bih 90 ili 270, kako bi pravac ka masini i rukovaoca bio zasticen (bezbednost na prvom mestu)!
 
Evo jos jednog detalja, spojka orudja sa kardanskim izlazom:

1zq58py.jpg
 
Hondu mio standard f600 1984 godište pomoć

Novi sam na ovom forumu. Imam Hondu mio standard f600 1984 godište. Imam i problem sa sajlom kvačila (spojka) u donjem delu kako se kači i za šta se kači.
Bila bi mi potrebna pomoć savet ali još bolje fotografija za šta se kači kraj sajle.
 
Sajlu zakacis za oprugu a drugi kraj opruge ide na nosac spanera kroz onu rupicu. Kod mene je to modifikovano celo i nista nije kao fabricki pa ti slika nece pomoci jer mi je dizel i celu polugu sam odradio mnogo jacu i drugaciji princip
 
Prijatelji,

u potrazi sam za kultivatorom koji će da mi šparta (para) oko 1 kj paprike. Šta uzeti? Da li neko ima slike nekih špartača za kultivator?
 
Problem je malii razmak izmedju redova paprike jer bar kod nas se radi na 50-60cm. I 509 je nizak da okoraci red pa ce lomiti i jedino mozda moze u ranijem stadijumu porasta da odradi. Za te poslove po meni jedino mala motokopacica izmedju redova da odradi ili koja ima toliko suzene tockove. Meni upravo sedjujem malu hondu f200 za te stvari frezam izmedju vrsta. Prvo treba razmak redova reci da bi se nesto moglo iskombinovati
 
Tako i kod mene, jedno 50-60 cm između redova. Imam mio 250 ali non stop neki problemi. IMT motor je u pitanju, kažu od vodene pumpe. Više ne radi nego što radi. Kopanje mi oduzima puno vremena zbog prirode posla kojim se bavim i želeo bih sebi malo da olakšam. Koja Honda bi bila dobra a da ima da se kupi nova? 201 ili 320 obzirom da je razlika u ceni smešna?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
2h3vkfp.jpg


Ima li neko na lageru, ili da mu ne treba opruga startera za IMT 506 SX model?
Puče pre neki dan,a bila originalna iz 1970. i neke godine.
Ovi po oglasima ne daju čak ni fiskalni račun, pa reko' bolje da pitam ovde, kad već uzimam na nevidjeno.
 
Tako i kod mene, jedno 50-60 cm između redova. Imam mio 250 ali non stop neki problemi. IMT motor je u pitanju, kažu od vodene pumpe. Više ne radi nego što radi. Kopanje mi oduzima puno vremena zbog prirode posla kojim se bavim i želeo bih sebi malo da olakšam. Koja Honda bi bila dobra a da ima da se kupi nova? 201 ili 320 obzirom da je razlika u ceni smešna?


Imam rasadnik, redovi na 70 cm. Nemas bolje masine od honde za taj posao! f 600 , f 620 ili g 42 su izmisljeni za to. Lako upravljivi, 'blokade' za okretanje, tihi u radu... ja evo vec 6 godina ih koristim...
 
Tako i kod mene, jedno 50-60 cm između redova.
Специјализована повртарска машина ИМТ 504. Врло управљива и више него довољно јака. Некада су прављене фиксне фрезе од 10 до 65 цм. а касније подесиве. Фрезе су добро оклопљене па не долази до оштећења биљака код тесног приступа. Један точак (препоучљиво метални који је уједно и тег) па нема потребе за блокадама.
 
Prvo da se zahvalim svima na dobroj volji što mi pomažete oko izbora mašine.

@gm80
Mislim da je Honda 600 ipak preširoka za moje potrebe. Možda se i varam ali na razmaku od 50cm mislim da ne bi prošla.

@YT1RDI
IMT 504... O ovoj kopačici nisam ni razmišljao.

Gledam baš malu Hondu FG201 za umesto kopanja. Ima da se kupi nova, sa PDV-om izadje oko 80000 dinara ali se bojim da neće raditi posao gde su staze utabane.
 
Ta mala 201 je po meni igracka za malo vece povrsine i veoma mali motoric ima. Po meni je najbolje stariju f 400-420 da nadjes jer je uza i moze se lako upravljati cak i sa jednim parom motika. drugo uzi je gaz tockova pa bi mogla i sa nekim spartacicem proci. Stare serije su kvalitetne a g42 starija serija je takoreci sve isto kao i na f600. iste osovine rasponi i motike i tockovi idu a ispod 50cm nemogu se ustelovati. Trazi dobru f420 sa g150 motorom to ti je moja preporuka.
GM 80 sta si radio sa menjacem od f400
 
prodao ! imao sam dosta hondinih masina i prikljucaka i sve sam rasprodao... Prodao sam i moju g42 sa svim prikljucima a sada sam nabavio f 620 u odlicnom stanju. Za pocetak cu spartati sa njom a posle opet moram nabaviti moticice ...
 
Je li neko ima iskustva sa lombardini motorom IM359? Ima li neku karakterističnu falinku na koju bi trebalo obratiti pažnju?

Ja sam bas taj motor imao na nekom Grillo kultivatoru svojevremeno.
Nisam primetio neku veliku razliku u odnosu na LA seriju motora, sem da je osetno jaci od LA300.
Svi oni rade dobro samo kada je kompresija u redu, a to se nemoze utvrditi nikakvim merenjem, jer imaju automatski dekompresor na bregastom vratilu.
Mnogi su kudili LA300(i druge) motore za kojekakve probleme, a glavni uzrok je obicno gubitak kompresije. Resenje je bilo da se karike menjaju na svakih 1000 radnih sati, ali to niko nikada nije preventivno radio.
Ja sam sa mojim do zamene motora odradio preko 2500 radnih sati, i kada sam ga otvorio zazor karika je bio oko 2.5mm. Ulje sam tokom tih 25 godina menjao redovno(na ispod 50 sati). Svi ostali delovi su bili kao novi, tako da sam samo promenio te karike, i motor i dan-danas radi kao nov bez problema o kojima se prica.. Godinu dve pre te revizije, motor se jeste gasio kada se zagreje, i imao te karakteristicne probleme i kod mene..

IM359 je motor koji ne treba izbegavati, ukoliko nije odradio preko tih, mojim iskustvom utvrdjenih, 1000rh.
 
Drugari, da li je moguce prepakovati menjac kod Labin Progres Mundiala tako da rikverc bude sporiji? - Gledam uputstvo i verzije sa 10' tockovima imaju sporiji rikverc a sve ostale brzine srazmerno brze u odnosu na varijantu sa 8'. Mozda je stamparska greska?
 
Nazad
Vrh