Motokultivatori - opšta tema

Drugari, da li je moguce prepakovati menjac kod Labin Progres Mundiala tako da rikverc bude sporiji? - Gledam uputstvo i verzije sa 10' tockovima imaju sporiji rikverc a sve ostale brzine srazmerno brze u odnosu na varijantu sa 8'. Mozda je stamparska greska?
ne razumem sta hoces da kazes na koji rikverc mislis kad freziras ili kosis? za kosenje je bolja ona sa malim tockovima ima brzi menjac a sa velikim tockovima spori menjac i bolja je za friziranje. ja upravo trazim jedan takav menjac spor sa 10'' tockovima a dajem brzi menjac sa 8'' tockovima nije ni on los za friziranje ali kad je zemlja malo rastresitija. prepakovanje menjaca ti kosta negde oko 250e...
 
Aha, znaci taj menjac je sporiji generalno i menja se komplet - sad videh i da se ostale brzine razlikuju. Imam isto brzi menjac sa 8' tockovima ali je prebrz za roto kosacicu. Kosim rikvercom i obrnutim komandama. Izgleda da je najbezbolnije fabrikovati tockove manjeg precnika...
 
Sta znam, u pitanju je dvoriste od 20ak ari i prilazni put a trimerom guslam 4-5 sati. Mozda je najbolje da napakujem dodatne nozeve, kosi on i ovako ali u ozbiljnijoj travi bi mu prijala manja brzina...

j7w1sy.jpg
 
Ne vidim da imaš podesivu visinu...ako nemaš, napravi to, pa u "ozbiljnoj" travi iz dva-tri puta...nećeš nešto mnogo dobiti dodavanjem noža.Ili naravno smanjivanem točkova, mada treba voditi računa o prohodnosti tako spuštene
 
Dejan 351: Ovo je cak podignuto na maksimum. :) Postoje plasticni prstenovi koji se redjaju iznad pomocnih tockova te samim tim podizu celu kosu, slabije se vidi na fotografiji taj detalj. Ovako podignuta kosi na 6cm visine. Visoku travu sam resavao prebacivanjem u prvu brzinu i pun gas... Napravicu opciju za duze stelovanje definitivno.

Riba1990: Ne poznajem menjace :) A sto se tice redovnog kosenja si u pravu skroz! E sad, da je vremena - isao bih tamo i cesce...
 
Kako je u pitanju dvorište, nema razloga da ga ne održavaš redovno, manje goriva, znoja i lepše izgleda (nema otkosa)
 
Ako ti to zapinje probaj kositi 1 kojom frezira,rikverc joj je pobrz,a ima i jos jedna varijanta stavi disk pa vidi,i samo će ti se reći koja je razlika.
Sto se tiče pakovanja to zaboravi to je neizvodljivo,to sa 10-kama je menjač goldonijev koji ima inventitor(3 napred 3nazad)to je najbolja varijanta.
Ako budeš menjo ima i labin isti takav al obično nosi 8-ice,a ima i varijanta isto tako ruski menjač koji treba zaobići ima inventitor ima čak blokade al nepašu mu neki delovi od goldonca.
bydSICE.jpg
[/URL][/IMG]
 
Da, ova kosilica ima fabricki disk sa dva leteca noza i dodatno dve rupe gde sam zakacio jos dva komada pa se situacija dosta poboljsala. Do nekih 20 cm visine radi odlicno! Reduktor ima odnos 1:2 a mislim da bi idealno bilo da je 1:3 ili jos bolje, rikverc u odnosu poput druge brzine dakle znacajno sporiji nego sto je sada... Pitanje je kako bi se mk izborio sa 1:3 odnosom jer ceo sklop je jedan ozbiljan zamajac koji treba pokrenuti iz mirovanja.
 
Kolege,
treba mi savet oko kupovine novog kultivatora, freze. Treba mi za voćnjak, za međuredno održavanje. Ne bih uzimao polovni, nemam iskustva sa popravkama. Površina voćnjaka je nešto preko jedno Kj.
:cao:
 
Pravio sam ja prvo 1:4,i tero sa ovakim labinco,ma to zapinje i ugasi dizela,a tek benzinca nema govora.
zato sam kupio 507-icu prva za veću,drugom teram manju travu(npr. moja 1 je brza od tvoje a sporija od druge za tarup ekstra) al za frezu mi je pobrzo zato je labin bolji u frezi.

Nebo @ kj-kolko je to ari hektara?
 
Pa onda uzmi jjače nesto 12 ks.novog labinca il tako nesto al su jake cene,za dosta manje mozes naci u fulu pregledanog i remontovanog.
 
Novi labinci ni priblizno nece izdrzati ko starije serije jer dosta vlasnika se zali na njih i kvalitet izrade. Dobro ocuvan polovan kultivator ce sluziti sigurno kao i taj ako ne i bolje uz mnogo manju cenu nabavke. Dodar goldonac ,lombardini , labin ss i samo sa dizel motorom.
 
Pozdrav kolege upravo sam kupio za sitne pare kultivator MEP Ursus 6 4T(cetvorotaktni) sastavio ga ali sile nema da nastelujem karburator,ako neko nesto zna o ovom kultivatoru bio bih mu zahvalan posto mi je servis udaljen jedno 40 kilometara pa jos ako ne budu znali kako da ga nasteluju onda sam nagrabusio.Motor na njega je Tecumseh 140 70400N SER2289D[/IMG]
Picture%2001%201684_zpsutbuqpit.jpg
[/URL][/IMG]
Picture%2001%201686_zpszd3dx1kd.jpg
[/URL][/IMG]
IMG_20160517_200224_zps97yxx61d.jpg
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh