Motokultivatori - opšta tema

Molim iskusne članove na ovoj temi da mi predlože najbolju varijantu prskalice.prvenstveno za malinu,za labinov standardni motokultivator.Hvala unapred na odgovoru!Ako neko ima dobru ponudu može u pp.

Zavisi kakav ti je teren najprostije da nabaviš vučenu orginal,ako je mozes vući sa prednjom vučom.
Ima druga varijanta bure na prikolicu dovedeš creva i teraš kud god moze,ja sam nekad tako koristio dok nisam uzo tomu.

@Kad stvi ovog buchera-imo sam jedan pogon i kosu od njega pa prepravio za malog labinca,to je takav čelik unutra pogona da moze sluziti ohoho,stari dobri materijali.
 
Ima li neko sejalicu dvorednu za kukuruz ??

- - - - - - - - - -

Imam prinovu. Dobio sam prikolicu za motokultivator,original IMT nosivosti 500kg (isprobano lagano preko 1000kg), tip je sa tockovima sa strane Z534. U veoma dobrom stanju... :osmeh:
 
Semerinzi poluosovina su namenski radjeni i slicno je kao 2 u 1 .Nije standardno ali se u krajnjoj nuzdi moze napraviti da idu standardni semerinzi jer sam nekad tako radio zbog cene fabrickih. Sad su mnogo jeftiniji i nisu losi tako da se neisplati budziti. Mogu ti sutra poslikati i javiti mere ako hoces budziti ali moras i fabricki semering da poskidas sve samo da ostane spoljna kosuljica metalna pa se u nju ubacuju dva komada
 
Uvek se nadje gde ima a i sam sam ih prosle godine ubacio zamenske koji jos uvek sluze. Fabricki su uzasno skupi oko 40 eur su bili a ovi su koliko se secam oko 800 din bili. Uglavnom sluze jos uvek. Ali to malo zavisi i od stanja poluosovina ako su zajedene . Broj na pp da me ne obese
 
Pozdrav za sve ,
Imam jedan problem a tice se Labina progres 140 D - nece da ukopca ni jednu brzinu pa me zanma da li je neko imao iskustva sa tim problemom tj : sta tu moze da ode ?
Da napomenem da sam je kupio pre 20 ak dana pa mi je to sada potpuno nepoznato i jos nesto na njemu su sada gume 15,pa vas pitam moze li sa tim tockovima ona moze da frezira jer neko kaze da trebaju manji tockovi za freziranje jer meni licno treba za freziranje malinjaka pa bi zeleo da cujem vasa misljenja?
Hvala unapred na odgovorima
 
Ili ti nije ustelovano kvacilo pa nemoze da ubaci ili je birac brzina otkazao ili je preskocila neka viljuska pa pobrljao. Jel krene uopste kad pustis kvacilo .Sad sam vec malo to pozaboravljao ali u delu gde sipka biraca ulazi u menjac ima deo koji hoce otkazati pa pogubi brzine .Sa 15coli moze da frezuje ali nije dobro jer preterano je usprsen motor i moze izgubiti i podmazivanje a i brzi dosta u frezovanju sto nije dobro. nabavi ili 12 coli ili metalne tockove napavi
 
Ma prijatelju juce i danas radio normalno ugasio je u dvoristu i posle izvrsnog vremena da je ubacim u garazu nece da mrdne u ni jednu brzinu a o cemu se radi stvarno nemam pojma- jedino sto sam na njemu bio primetio da je bio mnogo mali hod izmedju brzina
Kvacilo je lepo odvajalo i uopste nije krcalo
 
Jel fakticki zaglavila rucica u mestu ili je totalno labava i ima veliki prazan luft sad. ako je zaglavila probaj malko mrdnuti napred nazad ceo mkt pa onda probaj usaltati. Ako je na prazno da radi rucica mora se otvarati sigurno jer je ili pukla nazubljena osovinica biraca ili zeger na njoj. Probaj kad ga mrdnes da usaltas prvo u brzinu u kojoj je predhodno bio pre tog problema.
 
Jel fakticki zaglavila rucica u mestu ili je totalno labava i ima veliki prazan luft sad. ako je zaglavila probaj malko mrdnuti napred nazad ceo mkt pa onda probaj usaltati. Ako je na prazno da radi rucica mora se otvarati sigurno jer je ili pukla nazubljena osovinica biraca ili zeger na njoj. Probaj kad ga mrdnes da usaltas prvo u brzinu u kojoj je predhodno bio pre tog problema.
Sada trenutno ima prazan luft,pokusavao sam da je pomeram i da je ubacim u 1 ali ne ide.
U svakom slucaju morace da se otvara i da se vidi o cemu je problem- samo se nadam da nije veliki kvar,i zamolio bih vas da mi odgovorite da li u motoru da stavim ulje iznad gornje crte merača ili da stavim do crte posto su na njemu sada gume 15 a treba mi za freziranje pa dok ne skupim pare da kupim 12 pitam se da li kolicina ulja na meracu treba da bude veca ili ne - to vas pitam zbog toga sto pri zameni ulja na meracu kad se mtk stavi u ravnu imao je vise nego sto treba.
Unapred zahvalan na odgovoru
 
Uvek sipaj do gornje crte tj mah .Ni previse nevalja ali vodi racuna da neradis na prevelikim kosinama pogotovu uzbrdo. Najverovatnije je nazubljena osovinica biraca problem ali kad se skine ploca videce se na ploci to sta se sa njom desava. Ili je ppreskocila viljuska negde
 
Ako je labinac sa okretnim ručkama skini poklopac i dobro pogledaj ovu vilicu (na sliki se vidi kak je pored osovine bila puknuta i opet zavarena).Možda se malo nakrivila prema poklopcu pa ne hvata prihvat na osovini za biranje.Ja sam ovde stavio podlošku ispod vilice na osovini da dublje hvata na birač.

img upload
windows print screen
free photo upload
 
Zdravo svima!
Imam Goldoni Mondial za kojeg bih pravio roto kosu... Zna li neko gde se moze kupiti ozubljenu cauru sa 12 zuba koja bi se kacila na poziciju umesto freze?
 
Nazad
Vrh