Motokultivatori - opšta tema

Nagla turaza pa gasenje obicno se desi kad ostane s malo goriva.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Sada se imati posla u vinogradu i pripremi zemljista za postavljanje folije i sistema kap po kap za paradajz i papriku. :osmeh:
Krompir sam radio zagrtacem i bas je ispalo fino.
Treba mi sejalica za kukuruz i pasulj, a i prskalica Morava 165-506 za prskanje.......




Ne bih je dao za drugi motokultivator, pa da mi plate. Ovakav stari kvalitet se vise ne proizvodi.... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

evo slike :osmeh:
 
Ugradjivani su i UMO 06 i 08 motori u tu seriju a reduktor vrati kako je bio zato sto ima veze sa kvacilom preko remena. drugaciji polozaj remena dodje i duzina pa ce biti problema. podmazivanja ce biti nebrini jer veliki je broj obrtaja i nikad skoro reduktor nije crkao nego motor.Ako ima ulja dovoljno samo nece biti problema ali mozes zbog kvacila imati ili da nece odvajati ili da nece imati dovoljnu vucu

- - - - - - - - - -

Zokijaca jesi li razmisljao o TV-u mozda. Spram 507 ni ovi nabrojani nista veci posao nezavrsavaju jer frezer je mozda malo veci a brzina priblizna. Ako imas mogucnosti mozda bi ti tomica mnogo lakse zavrsavao posao i mnogo bi ti bilo lakse raditi
Toma vinkovic mi je previse skup nema sanse da dam 3000e za njega.Imt 507 nije los ali negde se moram vracati po dva puta da bi ispalo dobro zato sam mislio neki jaci motokultivator koji ce iz prve raditi dobro.
 
Imas da nadjes Tomu stariji model za 1500 1700 I freza jos 500

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Toma vinkovic mi je previse skup nema sanse da dam 3000e za njega.Imt 507 nije los ali negde se moram vracati po dva puta da bi ispalo dobro zato sam mislio neki jaci motokultivator koji ce iz prve raditi dobro.

Za freziranje ti je labin(goldonac)neprevazidjen,kao i ostali italijani,509 je odlican za oranje kosenje ali za freziranje je prebrz(sa fabrickim tockovima i bez reduktora)
A sto se tome tice,moze se naci za mnogo manje od3000e koliko ti spominjes,ja sam nedavno prodao svoj za 1000e(stari model),tomo sa fabrickom frezom je los za freziranje jer ide bas bas plikto.
Ako zelis nesto ozbiljno i jako,potrazi tomo vinkovic motkultivator,to je u fakticki prednji kraj tome sa fabrickim ruckama koji lako moze postati i traktor,nosi metarsku i metar20 frezu a snage mu nikada zafaliti nece,ima inverter i reduktor i menjac sa3 brzine,18ks,po meni najbolji motokutivator sto se kod nas moze naci a cena ista ko i za ove od 14 ks.
 
Za freziranje ti je labin(goldonac)neprevazidjen,kao i ostali italijani,509 je odlican za oranje kosenje ali za freziranje je prebrz(sa fabrickim tockovima i bez reduktora)
A sto se tome tice,moze se naci za mnogo manje od3000e koliko ti spominjes,ja sam nedavno prodao svoj za 1000e(stari model),tomo sa fabrickom frezom je los za freziranje jer ide bas bas plikto.
Ako zelis nesto ozbiljno i jako,potrazi tomo vinkovic motkultivator,to je u fakticki prednji kraj tome sa fabrickim ruckama koji lako moze postati i traktor,nosi metarsku i metar20 frezu a snage mu nikada zafaliti nece,ima inverter i reduktor i menjac sa3 brzine,18ks,po meni najbolji motokutivator sto se kod nas moze naci a cena ista ko i za ove od 14 ks.
Za labina sam cuo da dobro frezira ali da mu menjac nije tako dobar kao kod goldonija a 509 bez reduktora cista nula.

- - - - - - - - - -

Za labina sam cuo da dobro frezira ali da mu menjac nije tako dobar kao kod goldonija a 509 bez reduktora cista nula.
Gde ima taj Toma za 1000e a da se sa njim moze raditi daj da kupim 2 odma.
 
Kod nas u slo ima tih TVa sa dva menjača po oglasima od nekih 700 do 1000e.A sa jednim menj. težko dobit kojeg za te pare.
 
Molim iskusne članove na ovoj temi da mi predlože najbolju varijantu prskalice.prvenstveno za malinu,za labinov standardni motokultivator.Hvala unapred na odgovoru!Ako neko ima dobru ponudu može u pp.
 
Nazad
Vrh