Motokultivatori - opšta tema

Pozdrav svima, molio bih vas za malu pomoc. Naime, zainteresiran sam za kupnju Kipor motora KM 178 f (orginal verziju) za svoj labin progres (manji model). Zanima me gdje se u Srbiji moze kupiti orginal motor (cim blize Beogradu s obzirom da mi sestra zivi tamo...). Nasao sam na jednom mjestu (http://www.akealati.com/11/Motori-za-motokultivatore.html), međutim nisam siguran radi li se o orginal kipor motoru. Kako se uopce moze raspoznati orginal od kopije. Ima Kipor motora za kupiti i kod mene u Hrvatskoj, ali je skuplji za cca 150 Eur (dojde oko 400 eura), a takodjer nisam siguran da li je orginal.
Takodje me zanimju vasa iskustva vezano za snagu istog. Motokultivator koristim za frezanje, a planiram kupiti frezu za snijeg na njega pa me brine hoce li 5 ks biti dovoljno za pogoniti je...
Unaprjed se zahvaljujem.
Pozdrav
 
Ovaj Kipor je identican mojem motoru ali KM178F motor je prave snage 5-5,2ks i mislim da je to malo za tvog labina. Uvek treba uzimati pribliznu snagu postojecem motoru. Za tebe bi trebala verzija KM 186F od 400ccm i stvarne snage 8ks. To ti je moja preporuka a ti ubaci sta hoces.Inace su zahvalni motori i za sada dobro se pokazali
 
Imas na 58 strani ove teme, slike Kipora KM178, pa pogledaj kako izgleda 'originalni' motor.
Za kupovinu mozete kontaktirati nekoliko prodavaca sa sajta KupujemProdajem, pa vidite da nadjete original..
Cini mi se da je mene izasao oko 270€.
 
Mirosti taj sto se sad prodaje po 270 evra. 20 evra gore dole nije original. Imam cak neke informacije da se taj original vise ne uvozi. Na original ima ispupceno u bloku KIPOR.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Zna li neko gde se povoljnije moze naci kvacilo za mali labin ( goldoni)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
neznam za koji manji labin trazi kolega motor ali ja imam na malom labinu na mondijalu imam dizel motor tu verziju km178f,i za sad radi bez prolema,od freziranja,oranja,kosenja,imam i frezu za sneg za nju ali jos nisam uspeo da je probam nije bilo snega :osmeh:
 
Pozdrav svima zanima me jel neko od vas imao Labin kao sto je ovaj na slikama.
Imao sam Labin Greeny (Mondial) bez diferencijala tezak za okretanje zbog toga sam ga i prodao.
E sad ovaj koji sam nasao ima na desnoj strani dvije rucke i sad me zanima za sta te rucke sluze?
Jesu to blokade kocnice ili slicno?
Nadam se da se je neko od vas susretao sa ovakvom masinom.
Nova_bitmap_slika.png

Nova_bitmap_slika_2.png
 
Malo mi to cudno da budu kocnice a da nema blokade kojom bi blokirao tockove da skupa voze.
Imao sam taj bez diferencijala na desnoj strani je imao rucicu za deblokiranje (kao prazan hod).
 
Nisu to kočnice,to ti je kao blokada za lakse okretanje stisnes jedenu on se u tu stranu okrene samo vuče jedan točak nema zapinjanja pri okretanju,to imaju samo goldoni labini ne.Odlična stvar.
 
Po rucicama menjaca mislim da je ovo Goldoni radjen za Rusko trziste. Prava boja bi trebalo da je crvena. Mozda gresim

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Znam da su stari tipovi imali jednu rucicu za deblokadu oba tocka ali dve rucice su mi malo sumnjive sem ako ima sistem kao u Honde f600 ali ni ona nema diferencijal nego odblokirava jedan ili drugi tocak. Po slikama e neda primetiti gde sajle idu dal u menjac ili spolja na kocnice
 
Dve rucice jesu za svaki točak posebno. To je noviji goldoni. I ima modela kome blokade izlaze ispod tockova. A nekima pozadi gde se kaci freza.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Znaci tockovi su blokirani kad ides normalno pri okretanju stisnes tu rucicu i ona blokira jedan tocak dok drugi ima pogon i bez problema se okrenes?
 
Poslednja izmena:
Takav je moj goldoni, kupljen od clana nicul87. 2 rucice su blokade za svaki tocak posebno i treca je naravno kvacilo. Kad stisnes jednu rucku on jedan tocak razblokira i okrece se u mestu. Kada stisnes obe blokade on je na leru (znaci mozes ga gurati nebitno dal je u brzini ili na leru. Kada izbacis iz brzine on je zakocen, sto znaci u strani kad radis.
 
Nazad
Vrh