Motokultivatori - opšta tema

e da rekem i ja koju,u vezi dizel motora u zimskom periodu nemate potreba za grejcima niti benzinom da mesate naftu jer ce biti veselo,ja sipavam uglavnom u letnjem periodu sae 30 zimi ide 10w40,i to je to a uvek sipavam euro dizel ili ultra dizel sa NIS-ovih pumpi i nikad nisam imao problema...a startovanje u zimskom periodu uglavnom mi stoji u supi,koja nema vrata,pa mu dodje na isto dali je u supi ili ne,ali pre paljenja da postedim sebe i motor, uvucem ga u radionicu kvarcnu pec na 10 min ukljucim sto blize motoru i motor startuje uvek iz prve tako da odradi koji minut na leru i posle gas...takav je moj sistem i mislim da je ok..
e sad sto se tice velikih i malih tockova ovako pricam za MALOG labinca imam i velike i male tockove ,velike koristim samo u oranju,jer imaju tegove i masina je vislja,a male u freziranju i kosenju ,jer u freziranju ti je bitna sto manja brzina tockova a sto veci obrtaj kardana tj nozeva,tako da ako je moguce da postoje mali tockovi za veliki labin onda bi ti bilo bolje da kupis to neverujem da su skupi do 50-60evra,e koliko sam upucen da taj tvoj ima diferencijal tako da nema veze sa prosirivacima msm dali su gore ili ne.ukratko moje misljenje ,zapazanje i naravno pokoji savet iz iskustva :D :D sretnoo
 
Iskustvo od Vas mi je najbitnije, ja se prvi put srećem sa ovim sokoćalom pa mi svaki savet vredi dosta.
Najžalije mi što nemogu odmah da ga probam, nikako da presuši od ovih kišica, al ajde...
 
ma ako mozes nabaviti manje tockove ja zaboravio gore da napisem moj ima velike tockove 5.00-10 a male 4.00-8.tako da moj ti je taj savet e sad radis kako mislis ali ako stavis manje tockove neces pogresiti :osmeh: jel sad dok skarabudzis felne od nekog auta nekazem da je to losa solucija,ali ako ga je fabrika tako propisala onda nek bude tako.
 
Nabavi samo 12 coli tockove bez ovih budzevina od felni. Metalne tockove ili felne mozes staviti samo ako je non stop na zemlji ako izadjes s njim na beton ili asfalt ode menjac.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Samo sam hteo da pomognem. Ako stavljas metalne tockove kao gusenice po asfaltu ide bukvalno kao da silazi niz stepenice.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ma naravno da sam te ispravno shvatio šta si mi rekao, nego u svoj ovoj muci reko malo šale dobro dođe :ppozdrav:
 
Ne znam otkud ta priča o metalnim točkovima na Goldoniju...potpuno nepotrebno (jedino oranje, ali i to nije neko oranje,ako nemaš traktor plati, više se isplati).Ovako stradaju ležajevi na glavčini i semerinzi, rastresaju celu mašinu
 
Od metalnih točkova na zemlji u freziranju ??? Toliko ljudi ih pravi a ja Iskreno to još nisam pročitao, pošto nemam iskustva u tome sačekaću još malo :)
 
Freziram 30 godina i nikad nisam imao problema sa točkovima, koliko razumem tvoje gume su 15" pa hoćeš da je usporiš tim metalnim (manjim) točkovima, da li je to razlog ?
 
Usporim, bolje-dublje freziram i bolje podmazujem mašinu sa manjim točkovima u radu.
To su mi preporučili, ja nemam ni dana iskustva sa mtk, a od litereture sam pročitao ovaj i komšijski forum o mtk.
Mene nije sramota da pitam ono što ne znam :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima. Hteo bih da kupim MTK. Lomim se između nekog proverenog polovnog ili ovog novog. Ubih se na netu tražeći neko mišljenje o ovim motokultivatorima kojih ima na kupujemprodajem. http://www.kupujemprodajem.com/Motok...ter_id=6375682. Verovatno se radi o kinezima ili korejancima. Kažu da su na njima Kipor motori, o kojima sam uglavnom čuo sve OK, ali kakvi su u celosti ne mogu nigde da pročitam. Prosto mi je neshvatljivo da o njima niko ništa ne piše. Cena im je kako sam saznao na KIM oko 700 e sa frezom, pa bih bio zahvalan na svakoj informaciji.

 
e ovako sassam moje misljenje je ipak za te novce kupiti nesto polovno a provereno,jer na onom mtk masivno izgleda samo motor nista vise onaj tanani menjac nemas masu mtk za bilo koje poslove pogovot u frezanju i oranju gde ti je bitna masa motokultivatora a potom snaga...
a ovo fora da strada menjac lezaj zibcanik,ljudi pa manite se tih prica to je napravljeno da radi a ne da stoji u garazi,a normalno je da ce se kvariti ako radi msm to je za ocekivati..
a usput u mnogo plastenike i baste nemoze traktor da udje a povece paste u pitanju 4-5 ari i onda mora se kultivatorom orati.kako tako.. u svakom slucaju je bolje sto jaca i masivnija masina za oranje naravno,ali kad nemoze da pridje onda bolje i kultivator nego asov :osmeh: zato kazu bolje mali ali tehnicar :haha:...
 
Sassam neznam sta bih ti rekao za te kineske mkt. Motor se dobro pokazao bar zasad ali menjaci su mekani sigurno i neznam koliko dugo bi izdrzali a delove naci ce biti problem kao za mnoge kineske masine. Freze su sigurno meke bar po pricama ljudi koji su kupili traktorske pa su motike za 1-2 ha frezovanja nestale jednostavno uz jos neke kvarove. Jednostavno sto je jeftino po meni nije vredno niti kvalitetno jer nekupujemo za godinu dve masinu.
Mnogima nisam preporucio ni kineske motokopacice pogotovu i nisu me poslusali pa sad od njih samo je motor ostao.Jednostavno su se raspale.
Kupi nesto od naseg programa Imt507 , Labin mundijal ili slicno jer prvo prikljuci su kvalitetni kao i sami mkt a i motor dizel uvek mozes ugrraditi. Za mozda malo vise novaca ces dobiti nesto sto ce mnogo vise posluziti i delova ima skoro svuda.
Tvoja je poslednja pri izboru ali kazem ti sta bih ja uradio jer nemamo mi novaca za bacanje i neproverene masine.
 
Jedan moj poznanik je prodavao tastov IMT507 sa Rugerini motorom, potpuno nov za 1200€. E sad dali je to skupo ili ne, neznam, ali je to ipak masina(licence Agria).
 
Zaobuđite te kineze to su nezne transmisije,imas danađes do 600e 507 ili mali labin-goldoni sa frezom i menjačem,stavis nov kipor i eto ti cena ko taj slabasni kinez.
 
Mnogo ruskih sajtova sam odgledao i imam misljenje da su to sve kineski mkt i traktori koji se cak prodaju i pod drugim imenima ili ruskim nazivima. Ovaj konkretno model mi jedino uliva poverenje i vrlo robusno izgleda na sajtovima prilikom rada. Nisam siguran ali mi lici na kopiju starog janmar motora sa velikim zamasnjakom. Cesto se pravi minitraktor od ovog modela
 
Nazad
Vrh