Motokultivatori - opšta tema

Postoje dvije brzine freze(odnosno gornjeg vratila).
Sa 'zubima' iz reduktora blokiras samo prenos u glavnom menjacu na donje vratilo, odnosno zupcanike za pogon tockova.
Tu ulogu preuzima reduktor koji sprovodi spore obrtaje na donje vratilo.
509 odnosno agria1700 ima ukupno 4 brzine napred, dva rikverca i dvije brzine prikljucnog vratila(samo ih treba pronaci)..
 
Mirosti ja mislim da 509 ima samo jednu brzinu freze tj. Gorenjeg vratila

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Sa 'zubima' iz reduktora blokiras samo prenos u glavnom menjacu na donje vratilo, odnosno zupcanike za pogon tockova.
Tu ulogu preuzima reduktor koji sprovodi spore obrtaje na donje vratilo.
Ако сам добро разумео ипак би требало да постоји погон точкова (не директно него кроз редукотр). У том случају би редуктор могао да се користи и у кошењу?
 
Mirosti ja mislim da 509 ima samo jednu brzinu freze tj. Gorenjeg vratila

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Iz 509 menjaca se mogu izvuci:
1. 4 brzine napred
2. 2 brzine nazad
3. 2 brzine prikljucnog vratila napred i jedna nazad

Naravno, to nije predvidjeno fabricki, vec se mora izvuci prepravkama.
509 ima mali menjac napred(aluminijumsko kuciste) i veliki za tockove nazad na konusnom zupcaniku.
Mali menjac ima dvije brzine i rikverc i on daje pogon gornjem vratilu koje je za pogon freze.
Veliki menjac ima dvije brzine za pogon donjeg vratila koje je istovremeno konusni zupcanik i vratilo za pogon prikolice.
Ovi sto prorezu 4-tu brzinu imaju i brzi rikverc..
 
To je u redu al dok ne okrenes ručke za kosenje da bude u pravcu freziranja aj ubaci u rikverc da nevadis ručku.
Jedno je ta tabela a drugo je to u praksi.
 
Uz duzno postovanje kolega, jel mislis da ces ti kao 'prakticar' uspeti da iskoristis masinu bolje i vise od 'teoretskog' strucnjaka koji je i osmislio sve njene mogucnosti.
Ja imam kulisu u kojoj je prorezana 'cetvrta' i ubacujem u brzi rikverc bez problema.
Inace, taj menjac na Agriji 1700 je jedan od najcudnijih koji sam imao prilike analizirati.
Ima jos nekih potencijala koji su ili predvidjeni tokom projektovanja(pre 70 godina) ili se slucajno mogu izvesti, ali je prosto genijalno da postoje i da je neko razmisljao na takav nacin.
 
Zna li neko sta znace zute tablice za motokultivatire? Sme li se sa tim tablicama u saobracaj ili je piranje glupo?
 
Aj stavi sliku kako je prorezano,ja sam imo 509-ku i moralo je biti prorezano za obe brzine,osim ako imas agriu pa je ploča drugačija.Sve je meni jasno da to ima ja sam ga puno koristio,aj nek vde i drugi kod mene je bilo ovako.
FcJj755.jpg
[/URL][/IMG]
 
Izgleda da si malo zaboravio princip 'saltanja' na 509(isto je i na Agiji).
Brze brzine(i za 4-vrtu i brzi rikverc) se mogu dobiti samo usaltavanjem srednje sipke(koja nosi snop na konusnom zupcaniku).
Znaci, jednostavno je: iz sporog rikverca prelazis levo i gore(isto mesto gde je i 4-vrta)
Nemoze jos desno kao sto si ti nacrtao, jer bi onda morala biti i cetvrta sipka(a nje nema), imaju samo tri.
Lepo ti se vidi na semi kada okrenes rucke kako dobijas drugi rikverc.
Znaci pogledaj gde se nalazi rucica ispod kulise kada je u drugoj brzini(kada su okrenute rucke) i samo ce ti se reci.

 
Dobro slikaj nam tvoje saltanje.ako imas 9-ku,al da ne okrećes ručke za kao kosenje,i da vidimo saltanje iz pravca kao da freziras- dva rikverca i 4 brzine sa jednim prosecanjem,mozda ja ne kontam.
Moj sistem je proveren i ja se navozo snnjom 20 g.
 
Imam dvije ploce: jednu origonalnu i drugu koja nije klasicno prorezana vec je izvadjeno sve.
Znaci, ja saltam po odsecaju.
Ponavljam ko hoce brzi rikverc neka vidi gde je 2-ga brzina sa okrenutim ruckama i sve ce mu se samo reci.
509 i Agria su identicne osim razlike u broju zuba jednog para zupcanika u menjacu.
 
Pa tako kazi,zato tako i pričas sto saltas od oka napamet,vidim da nam se priča i realnost neuklapa.Nebi vise da objašnjavam.
 
Taj menjac sam rasklapao i remontovao dosta puta, znam mu svaki deo.
Tacno znam koji su zupcanici ukljuceni za koju brzinu, i cudi me da se ne razumemo.
Takodje znam da si strucnjak za poljomehanizaciju, tako da se ni ja nebih vise raspravljao :ppozdrav:.
 
Taman posla ja vidim da poznas mehaniku vise od mene bitno da to radi,nego se razilazimo sto sam ja salto iz rikverca jel nije sve isečeno.Tu se nismo razumeli to smo resili:bravo:
al mi je smesno sto je sve osavljeno u menjaču a nije lim prorezan,imt je uvek nedovrsen,za frezu mu treba reduktor,pola ih nezna za ove brzine,i ja sam skonto preko košenja.
Sad nesto pravim na 507-icu bice slike samo da nabavim sve delove.
 
Nije IMT Boljevac nista projektovao( nazalost kao ni ostale nase firme) vec je za sve svoje modele koristio iskljucivo licencu.
Reduktor za frezu je projektovan u Agriji(zove se Crawler Gear 1755dl), dat je gore u semi brzina koju sam dao.
Ja mislim da je ta masina transmisiono korektno odradjena i da je prorezivanje 4 nepotrebno i u principu nebezbedno, jer je to ustvari direktni pogon iskljucivo za pogon freze preko gornjrg vratila(kada je zadnji snop na konusnom zupcaniku u leru). E sad, sto su nasi ljudi usled nedostatka pametnijeg prevoza, jurili frezom 60 na sat to je vec drugi par opanaka..

Sta inoviras na 507? Daj nam 'beta' informacije..::svaka cast::
 
Nazad
Vrh