Motokultivatori - opšta tema

sve sam to uradio bez problema, izbio sam i leve moticice i dosao do lezja i osovine ali ne mogu da izbijem desnu stranu...hvala
 
Hvala na informacijama I ja sam za ovo vreme gledao po raznim sajtovima gde po svim datim karakteristikama ukazuje da se radi o motoru konjske snage 7,5 a na nekima ga karakterisu I sa 8 ks. A i s obzirom da je cena modela od 8 ks priblizna ceni motokultivatora koji sam ja kupio "to je to" sto se tice snage I cene. Jedini problem je sada sto je prodat kao motokultivatir sa snagom od 10 konja I ne znam da Li ce to biti problem prilikom kontrole vezano za povracaj novca
Pozdrav
 
Taj motor se nevrti preko 3600 obrtaja i ta snaga od 7,7-8ks je stvarna za taj tip motora. to sto lopuze lazu i pisu svasta po podacima je po meni bedno i niko nije lud da se moze tek tako menjati snaga.Motori starijih generacija su mereni vecinom po SAE normama i imao je vise snage po tim normama ali kad se prevedu u sadasnji SI sistem to je manje samo sto je u narodu ostalo to u pamcenju pa dolazi do gresaka.Mnogo puta sam naveo stvarne snage za pojedine motore pogotovu kineske jer preprodavci toliko lazu o snazi motora da je strasno
 
Ulozak dizne meni se desavalo zariba bije bel dim da se nevidis.sad imam ruđerini motor na 507-ici radi ko sat ima malo dima zuto ulje motor ko sat.
 
Moze biti da je ulozak,ali dobro pali...mozda malo stelovanje dizne bi smanjilo dim.
Bas to i mene cudi Dejane da je pumpa ili dizna nebi palio,on neverovatno pali uvek i posle 10 dana nekoriscenja pali iz prve na ler gasu.Onda kad mu odjednom dam gas zadimi kao lud dok nepostigne obrtaje i onda opet nema dima.Kad sam ga kupio napravio sam jednu veliku gresku.U filteru za vazduh sam nalio previse ulja i onda mi je povukao to ulje u motor i krenuo da dimi i nabija turazu dim je bio toliki da nista oko sebe nisam video.Filter sam sad oprao i smanjio nivo ulja ali od tad mi pojacano dimi da nije pukla neka karika.
 
Moze se desiti da je napukla neka karika na dva dela ali cisto sumnjam jer morao bi duvati na cep ili kapljice ulja izbacivati. Moze se desiti zbog iberture da se regulator obrtaja rastelovao ili opruga u dizni da je oslabila ili pukla. Ibertura moze haos napraviti da jednostavno mozes u sve posumnjati.Obicno kad neka od kopresionih karika pukne malo smanji kompresiju ali duva na iber dosta i to je znak vecinom i pojacan tlavicast dim. Ako ti tuce crn ili beo dim pri naglom dodavanju gasa pre proveri diznu
 
Danas sam frefirao malinu,pusi se ko lud.Pocelo je i ulje iz auspuha da izlazi.Sad je valjda jasno da su karike ili moze biti nesto drugo.Da napomenem da i dalje odlicno pali.
 
Onda su kompresione karike polovicne ,hocu reci neka je pukla. Otvori to odmah da nebude veci haos napravilo ako vec nije

- - - - - - - - - -

Ulje zaidje izmedju karika i pravi kompresiju i zato pali a cak moze napraviti i ludacku kompresiju nekad da nemoze ni da se startuje takoreci
 
Vica a dta je problem kada dimi vise gore na onaj cep nego na auspuh. Tako radi vec nekoliko godina, pali radi sve normalno. Motor trosi ulje. Sve se nadam da ce crci negde pa ne znam dal da uzimam kineza ili ovog da radim.
 
Koliko ja znam teško a možda i nemoguće jer je na 506 motor specifično postavljen, praktično je integralni dio samog motokultivatora.
 
Video sanm jedan u oglasima, mislim da je prodavao neko iz Novog Pazara, sa dizel motorom.Znači da može,ali mislim da je to poskup sport
 
U principu, barem što se tiče mašina, ništa nije nemoguće, ovdje na forumu je bilo priče o ugradnji motora od autobusa i kamiona na traktore, kad tu može onda može i na 506. Ugradnja sigurno uključuje dosta komplikacija, izradu medjuploča i čega sve ne.
 
Nazad
Vrh