Mehanički utovarivač za stajsko đubrivo

Ja imam Riko zadnji naletni utovarivac, extra jak nepoderiv ali i nije bas za manji traktor npr. 539, dosta je tezak.
 
Da li neko ima precizniji nacrt zadnjeg mehaničkog utovarivača, pošto sam planirao da ga sam pravim.
Na šta posebno treba obratiti pažnju?
 
Nesko, najbolje da skines mjere sa nekog koji ti se svidi, i obrati paznju na materijal koji budes uzimao.Po meni najbolji bi ti bio manganski celik jer je on cini mi se otporan na uvijanje.
Beljac , stavicu slike nemam sad trenutno aparat,a nisam dugo bio u temi pa nisam ni vidio.
 
Hvala ti na odgovoru i savjetu.
Nije problem uzeti mjere međutim u mom okruženju nema baš tih utovarivača (tačnije ima samo jedan), tako da bi volio da barem vidim sliku nekog za koji se pokazalo da dobro funkcioniše. Ovaj koji sam ja gledao ima jednu manu jer ne može da skuplja teret ispod ravni u kojoj se nalazi traktor. Mislim da se to reguliše na sastavu one centralne cijevi (uglu),a zavisi i od dužine vertikale koja ide sa poluga na centralni nosač.
Već sam kupio cijev za centralni nosač i to 70x50mm, debelozidna i mislim da će biti dobra ako ne bude suviše teška?!
Koliko, maksimalno smije biti težak ovaj utovarivač?
 
malo je 70x50 bez obzira ne debljinu stijenke
a šta te briga za težinu , nećeš ga ti nositi na leđima nego traktor , +20-30 kila ojačanja ti ništa ne znači a na jačini konstrukcije znači itekako
 
Evo slika.
214qk90.jpg

2435087.jpg

wmb1i9.jpg

2416sfc.jpg

1ya0wn.jpg
 
E ljudi hvala vam na odgovorima i savjetima.
Ok znači treba da nađem jači materijal za tu konstrukviju.
Oba ova utovarivača su ok i mislim da ih nije komplikovano napraviti. Čim mi prođe berba višanja krećem sa izradom.
Koji lim je potreban za izradu kašike (obične bez vila)?
 
Razarač možeš to da napraviš nije problem a imaš u Mojsinju kod Jele ovaj od Bisenića iz Goloboka pa snimi situaciju i napravi.
 
Ma ne mogu da se maltretiram oko pravljenja. Pre dva meseca u Rumi pred kraj dana covek daje za 140 evra, a ujutru ga cenio 180evra, pa ko da se maltretira za te pare, ali meni se neda da odem u Rumu, pa zbog toga pitam možda iuma neko bliži.
 
Imao sam pet slucajeva gde je koriscenjem ovog zadnjeg utovarivaca doslo do kvara hidraulika na traktoru. Bolje je kupiti najgori prednji utovarivac nego bilo koji zadnji...
 
To se i ja pitam, isao sam sa njim ko po jajima, nisam se zalijetao u stajnjak, nikakvi udarci , nista naglo i preko mjere i opet mi je skenjao pumpu na 560 razletila se ko pilici po dvoristu.
 
To se i ja pitam, isao sam sa njim ko po jajima, nisam se zalijetao u stajnjak, nikakvi udarci , nista naglo i preko mjere i opet mi je skenjao pumpu na 560 razletila se ko pilici po dvoristu.
Ja vec dve godine radim sa utovarivacem slican tvom i za sada hvala bogu nisam imao problema, a tovario sam sve i svasta, od stajnjaka, krecnjaka, suta, zemlje, znaci svasta, samo pazljivo i sa imt 539 odradjujemo posao
 
Nazad
Vrh