Mehanički utovarivač za stajsko đubrivo

Nesko koliki ti je hod klipa, i ako hoces reci od cega je, i ja bi ovakvo nesto pravio za dizanje bala, a dizao bi ili sa ursusom ili zetorom.
 
A da li može nešto da se desi polugama od težine?
Tešak je sigurno dosta kad je prazan mislim, ne znam ali ima dosta ima 200kg sigurno.
Već sam napravio nosač za tegove tako da mi to neće biti problem ako bude moralo.

Kao sto je kolega Kosjerac rekao polugama nece biti nista.Utovarivac + teret u njemu = taman koliko Ferdzi moze da digne.
Samo nabaci tegove da ne vozis na kocnicama nonstop.
 
Naravno da hoću da kažem sve što vas interesuje. Klipo je od TG 110 onog gusjaničara, e sada čini mi se da se izvlači oko 75-80 cm ali nisam siguran mogu izmjeriti.
Međutim, ako hoćeš da praviš stavi manji klip slobodno, jer bi ti u tom slučaju teret bio bliže traktoru pa bi manje ljuljalo. Inače nigdje nisam vidio da je neko stavljao ovako dugačak klip, a i nije potrebno, za utovar recimo pjeska ili đubreta na traktorsku prikolicu. Mislim da će biti dovoljno da se izvuče doo pola eventualno 2/3 i da nema potrebe ići više u vis. Znam da se stavljaju klipovi sa kombajna i sl.
Ja sam juče ofarbao i skoro završio kašiku, ostalo je još samo da ibušim bolcne za osigurače i to je to. Sve u svemu zadovoljan sam, možda sam trebao da ga malo više primaknem traktoru ali šta je tu je.
Nadam se da nije mizeran i da se neće brzo slomiti, ali eto vidjeti ćemo.
Evo par slika kako to sada izgleda.



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Ako ti se bude dalo vidi koliko maximalno dize uvis , zanimame zbog podizanja bala, kakve si cijevi koristio i manje vise dimenzije rama, i ruke.
Inace izgleda veoma dobro, a vrijeme ce pokazati ostalo:osmeh:.
 
Dužina ruka je 210cm, širimna kašike je 90cm, cijev je vanjska 7*5cm debelog zida a ojačanja su kako i vidiš sve i svašta.
Što se tiče visine, ja sam visok 187 i kada ispružim ruku jedva dohvatim do kašike, i to bez da podižem utovarivač na polugama, to je samo na klipu toliko.
Razmišljao sam da ova dva glavna nosača malo ojačam sa op 1 l profilom recimo, ali sam odustao prvenstveno radi težine.
Ne znam koliko su bale teške, jer kod nas su sve ove kockaste, ali mislim da ne bi bilo problema jer ti je i taktor teži od mog i neće mu biti problem da to nosi, a hidraulika može 100%. Za bale bi vjerovatno stavio one "vile" sa dva zuba negdje sam nailazio na neki sistem kako da se napravi da ti vile uvjek stoje u ravni, da se ne krive, a to bi tebi ja mislim odgovaralo. To je bilo rješeno mehanički, nije komplikovano, ako se odlučiš da praviš potražiti ćemo.
Sve što te interesuje pitaj slobodno.
 
Moracu praviti, sad to dizem zadnjim utovarivacem, ali je velika danguba.
Razmisljao sam o tim vilama, i mehanizmu sto ih ravno drzi, pa ako imas kakvu sliku kako se to radi postavi pomoglo bi mi puno,
inace bi morao puno eksperimentisati, sa tim, a ovako bi isao na sigurno.
Imali kod vas negdje tih cilindara polovnih, gledao sam po PIKU ali slabo.
 
Fiat, ako ti se da posalji mi te brojeve, i iz Jelaha i iz BL, pa da pogledam malo mozes i na pp.
 
Ama naj lakše ti je na nekom otpadu sa starih mašna, od kombajna isl.
Dužina uopšte nije bitna može dobro da se napravi i sa duplo manjom dožinom klipa. Ja sam ovaj našao sasvim slučajno na jednom otpadu i to je bilo dzaba.
 
@Kosjerac, evo obećanih slika. Juče sam orao, ali evo, danas je bila opet radna akcija. Ista ekipa ljudi, iste mašine i stigao sam čak i malo da slikam, pa i snimim u radu, samo mi nešto ne uspeva postavljanje na Jutjub.





To je stari Barford kupljen pre dvadeset ili trideset godina polovan od vodoprivredne firme Dunav-Tisa-Dunav. Ta firma Barford ili više ne postoji ili ne proizvodi takve mašine. Na netu je moguće pronaći ga samo u kontekstu muzejskih primeraka samohodnih građevinskih mašina.

- - - - - - - - - -

A, evo konačno nekim čudom i tog snimka:


Prednost ove mašine je što traktor miruje u mestu dok utovara, nema da se batrga po klizavoj podlozi na mestu gde je ležao stajnjak kad odvadi malo od gomile. profesionalna mašina je u pitanju makar da je jako stara. Služila je pripadala DTD-u za kopanje i održavanje protočnosti manjih, perifernih kanala.

Svi holenderi, cerva... ma sve živo je u colovnim merama. Kad nešto crkne nema da kupiš novo nego snađi se kako znaš.
 
ja sam tovario sa ovim komsinim pravljen po riku mislim,dosta jak i sposoban.
2eUzr7gI.jpg
[/URL][/IMG]
 
Za zadnje utovarivace okretanje zadnjih guma je spas. Deset minuta da okrenes tockove ali sigurno pet prikolica vise utovarenih dnevno, pogotovo ako je ispod stajnjaka zemlja.Do duse po selu te malo cudno gledaju i zapitkuju.
 
@Kosjerac, evo obećanih slika. Juče sam orao, ali evo, danas je bila opet radna akcija. Ista ekipa ljudi, iste mašine i stigao sam čak i malo da slikam, pa i snimim u radu, samo mi nešto ne uspeva postavljanje na Jutjub.





To je stari Barford kupljen pre dvadeset ili trideset godina polovan od vodoprivredne firme Dunav-Tisa-Dunav. Ta firma Barford ili više ne postoji ili ne proizvodi takve mašine. Na netu je moguće pronaći ga samo u kontekstu muzejskih primeraka samohodnih građevinskih mašina.

- - - - - - - - - -

A, evo konačno nekim čudom i tog snimka:


Prednost ove mašine je što traktor miruje u mestu dok utovara, nema da se batrga po klizavoj podlozi na mestu gde je ležao stajnjak kad odvadi malo od gomile. profesionalna mašina je u pitanju makar da je jako stara. Služila je pripadala DTD-u za kopanje i održavanje protočnosti manjih, perifernih kanala.

Svi holenderi, cerva... ma sve živo je u colovnim merama. Kad nešto crkne nema da kupiš novo nego snađi se kako znaš.

Jel ima neko na prodaju kao ovaj sa snimka.Ja sam zainteresovan
 
ja sam mislio to da pravim pa kupio ovu kasiku,međutim sad nemam krave pa mi netreba ako nekom zatreba, nek pise na pp. mislim da je od rika.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh