Massey Ferguson

Ja sam mijenjao na 3645 . Uzeo kinesku . 4a godina radi al vidim da je vec oslabila , moze jos , al mogla bi nagodinu da se mijenja . Samo tad su cijene bile duple za ovaj model i orig i zamjenske . Radi i zamjenska , za nijansu slabiji pritisak pravi ali krace traje izgleda
 
Nego , sad se sjeti . Na tim Masejima , kolki je vama ler gas ? Meni se cini da je to nekako za te rezime rada , svega , struje i hidraulike , to malo premal ler? Kao kad na rucnom gasu postavis malkice vise da je ler , lupam oko 900obr ,da se traktor ponasa prirodnije , a i u poredjenju sa nekim drugim traktorima te generacije npr Case ?
 
Da li je neko menjao O-ring gumice na osovini koja nosi hidraulične cilindre i podizne poluge? Osovina ulazi u menjač i ima dve gumice. Pazario sam gumice ali ne znam redosled skidanja delova. Gumice su broj 30,32 33 i 35 na crtežu
aa6d0923f06a95a6dbfe66e7a3a38def.jpg
c2ece8de3e10f722400525fb2a98afe9.jpg


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Gde si uzeo gumice?mora da se prvo ispusti ulje,pa razvuku sunke...ali moze biti da ti se i osovina i/ili kuciste ostetilo,tj dobilo ovalnost..
 
Ljudi, gde je vezana ova žuta žica kod vas? Ovo su osigurači napred, crvena je vezana za plus a žute nema nigde vezane..
3bf897f8f2093252240b6d828a44fdf1.jpg


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Danas se MF6180 vratio sa oranja ugasio traktor i onda su pocele blinkaju lampice od dynashit.

AC, BD, AC, BD....

Reverzer je radi, ostao u napred zaglavljen.

Hidraulika radi sve.
 
Jednom sam imao slican problem iako nije isti model . Ne sjecam se koje su blinkale lampice , al rijesio sam slucajno tako sto sam skinuo oba dzeka sa dinashift ventila mislim na upaljenom traktoru . Pokusaj , i dzek od reverzera . Ispalo je da je izgleda nekako "uvatio" dva ranga odjednom ili nesto tako .
 
Nije "zaglavljen" nego nece preko revezera da odradi menjanje smera.
Verujem da je neka žica dobila blato
Da napomenem da blinka i kada je ugasen motor

Jel ima neko kombinaciju tastera za kalibraciju dynashifta?
 
Poslednja izmena:
Skini klemu i za jedno 5 min vrati, ako i dalje ispd kabine gde je komp. skini poklopac, možda je ušla voda ili blato tu je sve vezano imao sam i ja to.
 
Danas sve probali.
Bukvalno sve dzekove sam ocistio i ništa.
Vidim na kompjuteru nalepnica od elcoteam klenak, vec su nešto radili kod predhodnog vlasnika, nazovem kaze ako nece posle skidanja kleme da mora kod njih..
Software i neki čip 400€ ubedjen da zna sta je!?!?
 
Poskupeli su, ranije su radili 300 oko računara.
Možda je ušla voda u računar i korodiralo

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh