Massey Ferguson

Ja sam se nagledao mnogih koji duvaju i dime posle generalke neko vreme. Posle toga kad se malo razrade brisu ko metak. Znaci nije nista strasno, a i svaki mora da duvka.
 
Interesuje me šta znači kad u onom trouglu gde su komande za poluge trepne ona lampica 3x pa par sekundi odmara i 6x trepne. Juče se to desilo a danas se nije javljao ceo dan a sve funkcioniše normalno.
 
Poslednja izmena:
3.6. Problem sa intermix potenciometrom. To je onaj mali tockic skroz desno za podesavanje vucne sile.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Juce bio majstor. Kompijuter je ispravan i svi ostali osiguraci,konzola malo smrdi na zgoretinu. E sad problem je sto se na onom velikom dzeku koj se ubada u konzoli pojavljuju samo dve struje. Ako sam dobro razumeo majstora prva struja je stalna druga je kad se da kontakt a treca kad napuni alternator. Mi negde gubimo trecu struju. Za koj dan dolazi elektricar pa redom da pregledamo kablove....rucna pumpa pocela da reaguje...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Prošle godine zimsko oranje sam vozio iz 3D spora, danas sam probao da orem zimsko i vozio 4C i 4D spora kolko je izdržljiva 4-ta brzina za teške poslove jer neki kažu da je taj najtanji zupčanik ili je bolje voziti iz 1A brza
 
Receno mi je da je D za transport,ona je direktna i ako ne mora,nemoj sa njom,jer ne ide preko planetaraca.(reci majstora)
Cetvrta jeste najtanji zupcanik...jedan poznanik rece da radi sa velikim gruberom sa njim u cetvrtoj vec godinama...ali je i prosle godine radio menjac,al sta tacno ne znam.
 
Od trece je zupcanik najaci gledajuci gabarite,ali to opet ne mora nista da znaci...mi oremo trecom b i c najcesce.
 
Dimenzije su 30.2 mm x 92 mm. Ima ih skoro svugde posto je dimenzija standardna.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Kaže majstor neće da radi ako "Pisac", t.j. ja nisam prisutan.Menjan je prednji diferencijal na MF 6180,pošto su otišli nutovi na konusnom.Nemojte me pitati za cenu ,pošto ne znam.

 
Mislis samo konusno-tanjirasti par ili sve komplet? Zar se nije moglo nista uraditi, navariti, termicki obraditi?
 
Uzeto je sve komplet a njegov stari diferencijal je dat u zamenu.Čovek nije hteo da radi termičku obradu.
 
ja sam drugaru navario zube pre tri godine obradio malo brusilicom i malo na strug eno ide bez greske

- - - - - - - - - -

am taj sto si mu dao stari uradi ce regeneraciju zuba pa ce ga prodati nekom meni je baculov iz zrnjanina rekao da se to radi bez greske

- - - - - - - - - -

rastavljane i sastavljanje trapa sam ja odradio za jedno pre podne sa dobrim pripremama i paletarom sam bez icije pomoci
 
Nazad
Vrh