Massey Ferguson

Posto niko nije odgovorio do sada, ja cu.

1 - 8 problem sa prekidacem za dizanje i spustanje.

Evo i tabele kodova.

dd70fa7e463787dcc5687221dded1570.jpg
Moze neko da mi prevede 3-1?


Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Problem u desnom senzoru vucne sile (to je senzor na donjim polugama hidraulika).

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Jel bi mogli ti senzori nekako da se repariraju,provere?Sad mi upalio i 2-2.Da ne narucujem bezveze ako moze da se srede.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Ne mogu se reparirati koliko ja znam, jer su oni u sklopu osovinice na koje idu donje poluge. Ne verujem da je sad i senzor pozicije podiznih poluga crkao. Treba proveriti da ne zezaju neki kontakti. Ne crkava to bas tako.

Ovako izgleda senzor vuce.


Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
p0051746.jpg
 
Obicno ne crkne,nego od godina rada i toplote koju diferencijal ima zice se speku i kada npr zapne stap od suncokreta pokida bar jednu od tri zice koje poseduje...tada nema funkciju vise,a kao sto Zika napomenu-otvaranje nije moguce...stoga kupovina novog ili ispravnog senzora je jedini izbor.
 
2-2 nije merna bolcna nego senzor polozaja-visine.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Odklonio sam gresku 2-2 skinuo sam dzek izduvao i malo kontakt spreja.A za ovu 3-1 kad zavrsim oranje jer radi i tako mozda je isto prekid zbog prljavstine.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Odklonio sam gresku 2-2 skinuo sam dzek izduvao i malo kontakt spreja.A za ovu 3-1 kad zavrsim oranje jer radi i tako mozda je isto prekid zbog prljavstine.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

Traktor ce raditi solidno korekcije i sa jednim ispravnim,malo sporije i ne bas savrseno,ali uspesno.
 
Ja sam to popravljao kod mene , doduše nna seriji 3600 . Bila je otpala jedna žica . Mjesto gdje žica ulazi u bolcn je zaliveno nekom tvrdom masom . Polako sam obsjekao skalpelom , tj ogolio žice , tako što sam skinuo sloj te mase , otpalu žicu sam zalemio i onda zalio "tečnim metalom" koji je inače izolator.
 
Ima. Pre par dana sam mu izduvao filter klime koj se nalazi na kabini . Nisam se video od prasine...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Немам појма због чега али не могу да радим са затвореним стаклом...горњи отвор сам отворио ако неком ветар однесе 100€ да падну ми у крило...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
MF 3120 ,kada duže stoji tj ne radi ,ispod njega ima ulja i izgubi kvačilo.Upalim ga ,10-tak minuta radi ,malo pumpam na pedalu i ponovo dobije kvačilo .Nekada kaplje jače a nekada slabije.Sumnjam da propušta na jednom od ova dva cilindra.




Danas sam ga oprao iznutra pa ćemo videti .



Da li je neko radio reparaciju ovih cilindara ?
 
Poslednja izmena:
Kiraj radio sam ja remont cilindra kvačila ali uzalud,opet je bilo isto dok nisam ocistio cilindar na papucici kvačila i ocistio ventil ispod haube.

Poslаto sа Lenovo A6020a40 uz pomoć Tаpаtokа
 
Da li neko zna zasto kad traktor dostigne radnu temperaturu hidraulika slabo dize? upitanju je masej 3650, ulje je 15 40. menjana je pumpa i filter.
 
Nazad
Vrh