Massey Ferguson

Ja sam danas palio Masliju. Usirila mi se tecnost u hladnjaku pa sam malo ispustio i dopunio 100% 1 l.Kad se setim lane bila voda i ja ispustio iz hladnjaka ,motora i kabine a nisam znao da se ispusta iz uljnog hladnjaka kad na prolece prolazi ulje u hladnjak i izlazi na onu cevcicu .
 
Poslednja izmena:
U selu ih ima 3 komada.2 su kod jednog vlasnika i imaju Valmet motore.Po njegovoj priči hoće da srknu malo više a ni na jednom mu ne radi prednja vuča jer su polu osovine popucale(kaže to im je mana).Na oba su rađene pumpe hidraulika i menjači.Ove sezone je na jednom opet ciknuo menjač u oranju,iskače iz područja.U transmisiju im sipa hidrol 46 a u motore 15-40 ulje.
Da,motor je Valmetov,veoma dobrog odziva na gas,bez dimljenja u radu.Ovome je radjen menjac,tako da...ne znam,videcemo-za sad nema nikakvih naznaka losih...prednja vuca radi,blokade takodje,jedino zadnji kardan nece,iz sada nepoznatog razloga.u zadnji trap ide 10w40,tako kazu ljudi koji ih imaju i ljudi iz masferg agra,a za ostala ulja ne znam-nismo pitali.
 
Ljudi imam jedan problem,danas sam palio traktor,kada pritisnem kvacilo normalno je da se pojave pritisak ulja u menjacu ,prednja vuca i sve lampice na dynashift-u ,sada se te lampice ne pale i tek kada dam kontakt on upali a i d lampicu i ne gasi ih ....normalno isklucuje pritisak ulja i prednju vucu,pali blokadu i prednju na dugme ...samo te lampice svetle i ne gasi ni jednu! gde stoji kontakt za dyna i koji je osigurac za dyna?
 
Pre par godina sam palio MF 3120 a minus je bio popriličan.Tada su se lampice od Dyne naizmenično palile i gasile , 5-10 minuta .Još neke sijalice su gorele dok se traktor nije ugrejao.Posle se sve vratilo u normalu.
 
Pre par godina sam palio MF 3120 a minus je bio popriličan.Tada su se lampice od Dyne naizmenično palile i gasile , 5-10 minuta .Još neke sijalice su gorele dok se traktor nije ugrejao.Posle se sve vratilo u normalu.

Takodje neki dan palio ja isti -identicni simptomi. Posle sve u redu. Inace pali ko azdaja.. bas sam testirao bez grejaca i nije pokleko.
 
Normalna procedura ako je temperatura ulja ispod 0C . Piše pod 8.Sačekaš da se ulje zagrije i pomjeriš dynashift u B ili D ili čak netreba ništa dirati i biće OK.

untitled11_zps1aab4c4f.png
 
Ljudi imam mf 6160 i da li znate u koju seriju spada? I da li neko zna nesto o ovom modelu? Kupili smo ga pre 2 meseca i lèpo ore sa cetvorobraznim vogelom...svaki savet mi je dobro dosao ... :)
 
Nazad
Vrh