Massey Ferguson

726ca82208dad7f296a52f40ba49318b.jpg


Da li znate za sta sluzi ovo? :) :D
 
Па мораш иамти приколице које иамју хидрокочнице да би то радило како треба...мало трактора на западу има ваздух....

наравно да је могућа модификација на постојећим приколицама, заменом ваздушних цилиндара, хидроцилиндрима...
 
a zar nije lakse ugraditi kopresor na traktor ,ana izvodu za kocnice prikolice staviti hidraulicni klipcic koji ce da ukljucuje prescajuci ventil mislim da je to lakse
 
Ako na traktoru ima hidraulična kočnica za prikolicu , nebi trebalo biti lakše a ni jeftinije ugraditi i kompresor i instalaciju za kočenje .
Ja ne govoim o novom kompresoru vec o polovnom ako neko ima ja sam kod mene nabavio od imt578kompresor i preradio, bocu sa kijavcem skinuo sa nekog dajca a presecajuci od belorusa ostalo creva i prelaze pravio mi drugar od mesinga a creva na selne nije me kostalo mnogo. Ok su hidraulicne kocnice ali ako imas prikolice za njih kod mene su sve sa vazdusnom instalacijom i si oko mene imaju takvu instalaciju i sada da ja izmisljam toplu vodu. mislim da mu je naj jednistanije neki kocioni cilindar ili cilindar kvacila da stavi na izvod za hidraulicne kocnice i da on poteze presecajuci ventil takvo resenje sam video na YTO traktorima.
.
 
Jusu originalne piksne ili pravljene ? To što si pomenuo za podmazivanje na 8rh mnogi neznaju ili kažu da nema potrebe pa se začude kad im ode 1-2 000e . Kako si primijetio luft ili si mjerio zazor na dizalici ? Ja sam imao prije taj remont i drug mi napravio plastične (??) piksne , u stvari od neke verzije teflona i evo već 3 godine funkcioniše.
 
Jusu originalne piksne ili pravljene ? To što si pomenuo za podmazivanje na 8rh mnogi neznaju ili kažu da nema potrebe pa se začude kad im ode 1-2 000e . Kako si primijetio luft ili si mjerio zazor na dizalici ? Ja sam imao prije taj remont i drug mi napravio plastične (??) piksne , u stvari od neke verzije teflona i evo već 3 godine funkcioniše.
Pravljena je,pre nas je neko ubacio verovatno fabricku,ali kuciste je bilo dobilo na jednu stranu,ako se secam 0.8mm,pa nije bilo moguce dobro naleganje caure.kuciste obradjeno,a caura uradjena na novu meru.

- - - - - - - - - -

Jbt,ja nejedem 3puta na dan,a ne da mažem čauru 3puta na dan
Sta bi tek bilo da jedes triput na dan,i ovako si "dobar" ! Mislim da je u jeku radova jedanput dnevno sasvim ok,kada traktor ima posla ceo dan-uz mast za dugotrajno podmazivanje...
 
Nazad
Vrh