Massey Ferguson

8160...da li sem tockica na desnoj strani pulta postoji jos neka caka za ukljucenje zadnjeg kardanskog vratila,naravno sem prekidaca 540/1000?
 
Svaka funkcija koja otkaze zbog elektronike moze se resiti direktnim dovodjenjem struje na taj el. mag. ventil .E sad sto ako npr ukljucitE na taj naci prednju vucu ,necete imati opciju automatskog iskljucivanja preko 15 km i automatskog ukljucivanja prilikom kocenja da bi kocili i prednji .Ako direktno na prekidac ukljucujete speru ,necete imati automatsko iskljucivanje kada podignete hidraulik nego cete zaboraviti iskljuciti okretat, ce te traktor pod blokadom sto je lose. Sto se tice kardana tu nevidim neke posledice posto je on i ovako i onako samo ON /OFFF.
 
Neznam zasto je to kod tebe tako ali nema ni jedan razlog. Ako si skinuo stopicu sa tog ventila on vise nema veze sa centralom .Dovedi mu zivi kabal odakle god hoces pr. sa pepeljare tj onoga za cigare to je jako blizu i nema sanse da kardan se ugasi niti ima ikakve veze sa centralom .Mozda neke druge funkcije nece raditi ali to su mozda drugi razlozi.Dolazio kod komsije majstor za centralu .450E. KOSTALO .
Mislim da je to Sinisa sto se vec javljao na nekim forumima.
 
Sem Dereka,ko je jos serviser za MF?trazio sam brojeve telefona firmi i servisera koja je nekad postojala-i nema je...da li je izbrisana,ili ne znam naci...ako neko ima neciji broj...
 
Sem Dereka,ko je jos serviser za MF?trazio sam brojeve telefona firmi i servisera koja je nekad postojala-i nema je...da li je izbrisana,ili ne znam naci...ako neko ima neciji broj...

Imas u Sirigu majstora, Skrbic se preziva. Specijalizovao se za 8160. U svakom momentu ima po 2-3 na popravci. 062/343-022

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Evo i ja da se javim. Resen problem sa kvacilom na mom 8160. Problem je bio u pumpi. Nije imala dovoljan stendbaj protok pa je ventil prioriteta prilikom motanja volana uzimao ulje kvacilu. Dok na primer ukoliko se u isto vreme koristio i hidraulik i spoljni izvodi hidraulike sve je bilo ok jer je pumpa bila na punom protoku. Nema logike, ali tako je. Remont pumpe 800 evropskih novaca.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Vlasnici Mf-koje jacine akumulatora imate na traktorima od 150 ks pa na vise?koliko zimi drzati grejac pre startovanja?Koje motorno ulje koristiti?gde se obratiti za delove,sem npr maferg agra?
 
Vlasnici Mf-koje jacine akumulatora imate na traktorima od 150 ks pa na vise?koliko zimi drzati grejac pre startovanja?Koje motorno ulje koristiti?gde se obratiti za delove,sem npr maferg agra?[/QUO

Kod mene idu 2 od 100Ah. Kupio povoljno kinesku Vartu. Od ulja koristim Eni (Agip). Grejac ne koristim posto imam onaj grejac u bloku sto se prikljuci na 220v. Delovi, hm, svugde, Agritek, Bendiks u Sirigu, preko interneta iz Poljske. ;)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Delovi od skoro i u
banner.jpg
 
Jeste...orao je ovih dana,danas je paljen na nekih -6,upalio...postoji li negde neka tabela ulja i maziva koja se koriste,servisi,neka objasnjenja itd,katalog delova imam.
 
U selu ih ima 3 komada.2 su kod jednog vlasnika i imaju Valmet motore.Po njegovoj priči hoće da srknu malo više a ni na jednom mu ne radi prednja vuča jer su polu osovine popucale(kaže to im je mana).Na oba su rađene pumpe hidraulika i menjači.Ove sezone je na jednom opet ciknuo menjač u oranju,iskače iz područja.U transmisiju im sipa hidrol 46 a u motore 15-40 ulje.
 
Nazad
Vrh