MALINA-berba i cena 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav,vec izvesno vreme pratim ovaj forum a od nedavno sam i clan. Iz Vojvodine sam,posadio 20-ak ari Polke,verujte da ne znam ima li ovde otkupa, ocu samo da vas pozdravim i primetim nesto.Ja licno sam prosle god. prvi put stao na njivu kada sam sadio svoju malinu,i tek tada naisao na ovaj forum i odusevio se. Vecina vas su dugogodisnji proizvodjaci malina,ljudi koji su prolili znoja i znoja radeci,uceci na svojim greskama a toliko objektivni.Nesebicno delite steceno znanje,stvarno ste posebni. Zelim vam od srca ​SVAKO DOBRO.
 
http://www.mondiserbia.rs/index_sr.html

Ima li neko iskustva sa ovom kompanijom....da li je saradjivao i slicno.....dobio sam zanimljivu ponudu da proizvodim za njih malinu,njihove preparate za prskanje dobijam gratis,radim po uputsvima, djubrivo koje mi oni kazu itd itd...ovo mu dodje kao neka polu-organska proizvodnja,posto se moji malinjaci nalaze u klisuri reke Milesevke gde se jedino moze prici poljoprivrednim masinama, i kao idealni su za takvu proizvodnju....ove godine bih dobio cenu 20% vecu od one koja bude za druge proizvodjace...
 
Pozdrav svima , kolika se cena predvidjeti ove godine ? Mi kažemo da je cena dobra .
 
http://www.mondiserbia.rs/index_sr.html

Ima li neko iskustva sa ovom kompanijom....da li je saradjivao i slicno.....dobio sam zanimljivu ponudu da proizvodim za njih malinu,njihove preparate za prskanje dobijam gratis,radim po uputsvima, djubrivo koje mi oni kazu itd itd...ovo mu dodje kao neka polu-organska proizvodnja,posto se moji malinjaci nalaze u klisuri reke Milesevke gde se jedino moze prici poljoprivrednim masinama, i kao idealni su za takvu proizvodnju....ove godine bih dobio cenu 20% vecu od one koja bude za druge proizvodjace...
samo se ne zaleci sa njima,ok su sad za razliku od pre par godina,sad je neki englez upao koliko ja znam.lose sam cuo da su bili do pre a sad mislim da su ok
 
http://www.mondiserbia.rs/index_sr.html

Ima li neko iskustva sa ovom kompanijom....da li je saradjivao i slicno.....dobio sam zanimljivu ponudu da proizvodim za njih malinu,njihove preparate za prskanje dobijam gratis,radim po uputsvima, djubrivo koje mi oni kazu itd itd...ovo mu dodje kao neka polu-organska proizvodnja,posto se moji malinjaci nalaze u klisuri reke Milesevke gde se jedino moze prici poljoprivrednim masinama, i kao idealni su za takvu proizvodnju....ove godine bih dobio cenu 20% vecu od one koja bude za druge proizvodjace...

Drug ,ja neznam ali koliko god su uspesni i iskreni ,osiguraj sebe na neki nacin u toku citavog procesa,pre svega u naplati svoga znoja.,da nebi dosao u situaciju kao ovaj nesretni Ivanjicanin u Cacku (pogledaj post kolege Cegovca)! Nema nista od lepog i kul dizajna ,reklame i menadzmenta ako izostane finansiski efekat.
A sto se tice polu-organske proizvodnje pa to ima vise od 50% proizvodjaca,a ta kompanija ako zaista zeli moze imati veliku kolicinu trazene robe po njihovom standardu ali mora i ona da ispuni standarde proizvodjaca a to je CENA I BLAGOVREMENA ISPLATA.
 
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/srbija-zeli-biti-lider-u-proizvodnji-crvenog-zlata

Jedan lep prilog o malini i uporedni prikaz Srbija-Poljska 2002-2014 o proizvodnji maline.

Nista novo sto vec ne znamo,ali problem je i u verodostojnosti svih podataka koje pisu neuki i ne informisani novinari.Krajem jula je berba zavrsena,a ne da beraci tada dolaze,bar je novinar tu informaaciju mogao lako proveriti.Drugo poljaci sade malinu koja po ukusu i mirisu ne moze prici nasoj malini.Pa stoga i nije bas za poredjenje.Mi imamo najbolju sortu i kvalitet koji treba da se i plati vise jer zahteva i veci rad i vece ulaganje sa rucnom berbom i stoga se njihova i nasa malina ne mogu porediti.Pricao mi je covek prosle godine koji se posle pola veka rada u Holandiji vratio,a bio direktor neke njihove konditorske fabrike da u njihove proizvobe sa malinama koriste 80% Poljske i 20% Srpske maline.Poljska zbog jeftinije sirovine,ali se mora dodati Srpske maline da bi proizvod dobio ukus i miris jer bez toga ono sa Poljsim malinama ne lici ninasta.Ja zelim da proizvedem malinu vrhunskog kvaliteta a ne neku bledu kopiju koja samo okom lici na malinu.Prevese nas porede sa Poljacima,ali to nije za poredjenje kao ni Yugo i Mercedes,zna se sta je kvalitet i sta koliko kosta.Ja sam uvek pristalica da kupim manje robe koja je kvalitetna nego neki bofluk koji ne valja nista.
 
I kod mene malina cveta uveliko,bice poneka da se odabere krajem aprila. :haha: Inace slazem se sa ovim sto je Cegovac rekao,nije za poredjenje njihova malina i nasa.Oni imaju kolicinu,ali ne i kvalitet,dok je kod nas suprotno.
 
Moja komšinica se prehladila ja ko pravi da je obradujem odem kuci i naberem činiju malina iz zamrzivača, skuvam čaj od šake maline zamirisa kujna a posle šolje čarobnog napitka ja zaradih i osmeh.
 
10982411_10202667738373458_7691353712473258229_n.jpg
danasnja porcija
 
Boga mi Cunami moja komšinica neko veče dobi lepše maline od ovih sa slike, moj Otem Blis je kao Porše za ove maline. Jel ti ovo Tulamin ili Vilamet ?
 
vilamet je ,slika je ruzna zato sto su se vec odledile i istopile , ubaio ih u blender i smuckao za vocni jogurt a bile su ovakve prepodnevna berba
11003944_10202413246371317_1955851691_n.jpg
 
cunami dragi moj ovakva malina ne vredi mnogo na svetskom trzistu a jos manje na pijaci u raskoj kraljevu ili vrnjackoj banji..... (to niko nebi kupio) ....ovo se zove "blok" i moze sluziti za jeftine sokove ...(ukoliko je fitosanitarna situacija u redu) ova slika je razlog zasto se borim na ovom forumu za kvalitet srpske maline svih ovih godina (kvalitet = visoka cena maline u otkupu+ponuda u svetu mala u srbiji rodilo = potraznja u srbiji velika i cena takodje ) jer ovakav kvalitet malina gura cenu na dole... jos dole u podrum svetskog malinarstva....bez obzira na eventualnu malu ponudu u svetu... to je sigurna matematika.....ovaj moj komentar bavi se tvojom prethodnom slikom (smrznute kazes "maline" verovatno u zamrzivacu) a ne ova sa svezom malinom u prljavim raznobojnim gajbicama pored kukuruza ......to je druga prica....
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh