Malina - berba i cena 2014

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znam da nije,nego kazem da je iz vaseg kraja,i da tamo negde nosi robu,mislim u Koceljevu.
 
u Arilju i dalje jadno. Kazu da ce drzava ukrasti 26% onim koji su predali u hladnjace a nemaje registrovano domacinstvo, stopirali su isplate dok oni ne donesu zakon da mogu da otmu. AAAA.. bre, KRIMINALCI!!!
 
u Arilju i dalje jadno. Kazu da ce drzava ukrasti 26% onim koji su predali u hladnjace a nemaje registrovano domacinstvo, stopirali su isplate dok oni ne donesu zakon da mogu da otmu. AAAA.. bre, KRIMINALCI!!!

U "elixiru" ove godine i nemoze da se predaje na svoje ime ako nemas registrovano domacinstvo. Mnogi koji nisu registrovali dom. predaju na drugo ime ko ima. Sto se tice cene i dalje nepromenjena vilamet 155, miker-170. Danas su pocele i prve uplate za isporucene kolicine.
 
Juce mi kaze moj hladnjacar da ce biti presek cena dok je bila kisa to placa po 158 a kad se iscisti malina to ce platiti vise:sta: lopovi lopovi pa sta ja da radim sto meni malina ranije krece i sto sam predo preko 4000 kg do sada to ce sve da racuna po 158 BRUKA I SRAMOTA!!!!
 
e stvarno bezobrazno,jos nema cene,lepo bila odobrena cena i naredba skidanja cene.jesu turci i dokle vise.sto meni neko ne da nesto pa koliko mu ja odredim posle.e drzavo.albanija ne radi ovako.
 
e znas koliko me Poljska zanima. Ama breeee.. SRBI!!!! Dajte vise NE D.A.J L.O.P.o.V.i:M.A. kajmakkkkkkkkkkkk!!!! Ama bre!!!! Daj,pa mi se za to borimo,crncimo,placamo,odvajamo.. za sta? da bi lopovi uzeli SVE???? Dajte bre ljudi,da ne damo nase! Onaj sto lezi u kancelariji i u skupstini smislja ceo vek kako da uzme od nAS,sirotinje,koja izgulismo kozu radeci! .................. Zapitajte se. Dajte nesto da preduzmemo. STa je,brete,on zasluzan da stavi u dzep tvoj rad i tvoj znoj? ................................
 
Poslednja izmena od urednika:
Juce mi kaze moj hladnjacar da ce biti presek cena dok je bila kisa to placa po 158 a kad se iscisti malina to ce platiti vise:sta: lopovi lopovi pa sta ja da radim sto meni malina ranije krece i sto sam predo preko 4000 kg do sada to ce sve da racuna po 158 BRUKA I SRAMOTA!!!!
ne bi me cudilo da budu dve cene,to je se I desavalo ranije.nego ako si toliko imo dosad sto nisi terao u sabac 4000*80 je 320 000 samo na razlici u ceni mogao si samo na razlici u ceni kupiti kombi,pokriti sve troskove tansporta I jos da ti ostane.
stvarno je bruka i sramota da je na jednom kraju 240 a na drugom 158.a I neko napisa da hladnjacari sastance...u normalnim zemljama bi neki bili iza resetaka zbog monopola,dok ovde sve moze...
 
Kod mene veceras 170.

O cemu se radi ...kakav je kvalitet al iskrenooo... Da li njima uopste i treba maline ,mozda nemaju ::novac:: pa se zezaju. Mozda je u Vasem kraju prerodila ,ponuda je veca od potraznje:haha: . Ili se i Vi malo salite.(zaobilazite istinu).

Ja imam ponudu u Vasem kraju da dovezem po 255 . al posto to imam u komsiluku... !? Na ovu cenu od 250-255 sam blago nezadovoljan ... al OK-ej ... i dalje tvrdim da je realna cena 2.5 eu =287 din da bi se postigao zadovoljavajuci kvalitet ,, i kvantitet. a mozda i kontinuitet. .... Proizvodna cena je od 115 do 145 din/kg bez svog rada i aganzmana svoje porodice min 8 meseci u toku god.

Sva drugacija razmisljanja i morbulozni komentari kako nekih malinara,hladnjacara.poltrona,prekupaca,svercera ..i ostalih zjala i vrana....! Unistavaju srpsko malinarstvo i vredne ,odgovorne ,ozbiljne ...MALINARE.

Evo jednog primera .. Pre par dana odnesem na otkup dve gajbe Polke , sa 180 gajbi Mikera . Polka krupna lepa plodovi od 10-14 g iznesem ih i postavim pored kmsijinog Vilameta .. koji veoma jadno izgleda zbog poplavee... cerske divlje jagode su krupnije.

Komsinicu pitam koju mi cenu nudi za ovakav KVALITET .. a ona odgovara ...komsija malina ti je EXSTRA al ja neeemaaam drugu cenu od 200 din.....
Ja malo u saljivom a malo ozbiljnom tonuu...
Sram Vas bilo pa Vi pljackate vredan narod a nagradjujete ove lenjove kao sto je ovaj komsa (kojem namigujem) i koji je doneo zbog poplave mnogo losu malinu.
Da li Vi znate koliko sam rada ,truda ,brige.paznje , ljubavi i ::novac:: ulozio da bih postigao OVAKAV kvalitet, Da bih VI platili samo 200 din SRAMOTAAA..! uzimam gajbe i vracam u kombi da bih odvezao u drugu hladnjacu gde sam imao taj dan dogovorenu cenu po 240 din umesto 250...

Naravno da se komsa nije naljutio za malo omalovazavanja njegove maline ...jos je prokomentarisao Jole u pravu si 100%
:ppozdrav:iii ::novac:: Svima koji imaju spasene malinjake.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh