Malčeri

Potrebna mi je pomoc odnosno bratu hoce da kupi za rasadnik malcer od 160cm radnog zahvata i fergusona 539 dali ce ferdza imati snage da tera taj malcer,a imace sta i da radi posto im treba i za odrzavanje sumskih zasada?
 
Čisto sumljam da 539 može da radi sa malčerom od 160cm.Opet sve zavisi koliko je tezak.Ja radim sa zanonom od 160 i on je težak 560kg ,traktor imt 565 i jedan teg od buldožera od 150kg napred.Fali mu snage kad se zavrze u granje ili veliku staru travu ostrugu itd.Za manju zelenu travu i sitne grančice radi lepo.
 
Ma bice tu i granja,a i samorasta kroz nove zasade suma znaci nista ispod 60ks ne dolazi u obzir tako sam bratu i ja rekao ali ipak da se posavetujem ovde sa iskusnijima posto ja nisam ni prosao pored malcera a kamoli radio sa njime!:osmeh:
 
Имаш воћарских малчера за 539,погледај на сајту ИМТ Агромеханика Бољевац, цена је нешто преко 1000 еура.
 
Potrebna mi je pomoc odnosno bratu hoce da kupi za rasadnik malcer od 160cm radnog zahvata i fergusona 539 dali ce ferdza imati snage da tera taj malcer,a imace sta i da radi posto im treba i za odrzavanje sumskih zasada?


Ferguson nece moci da radi sa mulcerom 160. Moj savet ti je da uzmes 549 ili 160 mulcer. Ili ako hoces fergusona onda mulcer 130.
Sto se tice mulcera moj savet ti je INO Brezice. Njihovi mulceri su najbolje resenje odnos cena - kvalitet. I garancija je 2 godine.
Ako ti treba kontakt javi se.
 
Malcer 2.8m radni zahvat i Traktor 115ks.Brzina obrtaja na kardanu 1000obrtaja /min

9lln50.jpg
2wd33n7.jpg
 
Nemam ja puno radnog iskustva sa ovom masinom , ja sam vozio mozda nekih 15min i brzina je bila oko 9km/h . Tako da ne bih mogao da ti odgovorim sa preciznoscu sa kojom brzinom moze da se odradi lepo i brzo.
 
Pa 9 km/h je sasvim solidna brzina kretanja, a na slikama se vidi da je posao urađen za desetku !!! Svaka čast, sviđa mi se kako radi, tarup mu nije ni do kolena.
 
Ajde neku slikicu jer sam i sam hteo napraviti roto malcer najvise zbog slame da izmrvim da se lakse zaore a bude i korova koje kakog.Za vladimirca ce taman da bude
 
Da li je dovoljan prenos 2:1 za roto malcer, tzv helikopter? Nasao sam povoljno diferencijal od cini mi se Lade ali covek nije siguran, mozda je i od pezejca. 4:1 su uglavnom po oglasima ali veci orenosni odnos je i vece opterecenje. Ako je 2:1malo odustao bih od kupovine dok ne nadjem nesto drugo.
 
Potrebna mi je pomoc odnosno bratu hoce da kupi za rasadnik malcer od 160cm radnog zahvata i fergusona 539 dali ce ferdza imati snage da tera taj malcer,a imace sta i da radi posto im treba i za odrzavanje sumskih zasada?
Dali mislis na rotomalcer(kosacicu) ili tarup.Ako je u pitanju kosacica 539 ide bez problema,a sto se tarupa tice tu treba jaci traktor.Imas u prvoj temi "mulceri" masinu koju sam pravio zahvat je 1.6m i nosi je 539 bez problema.
 
Nazad
Vrh