Malčeri

Imam ja, tarup je sasvim korektan.
Imam i kontakt najpovoljnijeg trgovca iz Raske, izgleda da je glavni "uvoznik"

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ovde ima jos jedna ovakva tema gde sam bas danas postavio neke slike, moglo bi se ujediniti u jednu...
Ja sam do sad sa ovim i jos jednim slicnim tarupom radio dosta ali samo po vocnjacima i manjim parlozima.
Grane od srezanog voca sasvim lepo usitni, samonikle korovi poput bagrema u nekom precniku od 3-4cm ne oseti, kako bi se ponaso u nekom vecem siblju nisam siguran.
Mene moj kostao 1350e (1,60m)na kucnu adresu a 1,70m je bio 100e skuplji.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Moram da podelim iskustvo sa mojim malčerom. Osim problema oko kačenja imao sam problem sa kaiševima koji su bili prekratki i u startu opasno prešpanovani. Nije mi jasno kako su uspeli da ih namontiraju, zatim ih je španer još nategao je ne može dovoljno da se otpusti da ne zateže kaiševe. Kaiševi su se opasno grejali na prazno. Kao kada budu malo radili namestiće se. Posle dva sata rada su se svi iskidali i španer razleteo. Nazvao sam ih pa su mi poslali nove kaiševe isto prekratke, kupio sam svojim parama odgovarajuće, kao ne mogu da mi plate. Španer se nosio na dva mala i slaba spojena ležaja. Sada sam stavio šest (6) takvih ležajeva sa platnama od 2mm zbog razmaka da se ne greju. Sada radi odlično. Moje mišljenje je da je to neko mnogo sposoban i sa neograničenim inatom montirao kaiševe.
 
Pričaš o FMP malčeru? Kada sam kupovao frezu, birao između njih i Indijaca...kada sam video uživo FMP, odluka je istog trenutka pala na indijce i nisam se prevario...verovatno ću i tarup njihov uzeti, mada sada nemam realnih potreba...Dosta sam podmladio voće, nema toliko granja i uspevam da ih traktorskom vilama izbacim, za košenje imam roto kosilicu koja brže odradi površine nego malčer.
 
Nisu ni Indijci besprekorni.
Evo sad sam tarupirao, reduktor se zagrejao a isto tako remenice i kajisi, ne znam sta se tu desava.
Rano je za prepravljanje nove masine, ovako ce ici pa kako mu bude, ako nesto otkaze onda tek popravljanje.
A i predhodni tarup Indijski sa kojim sam radio se grejao...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Daleko je od besprekornog, ne znam kako si to zaključio...ne može ta te pare da se očekuje ne znam šta...radio sam sa italijanskim malčerom i on se greje, e sad je pitanje koliko i šta se malčira...
Šta je presudilo? Prvi utisak, nisam ga probao, ali sam gledao kod čoveka u susednom selu (zato sam namenski otišao kod njega, ne poznajem ga lično) freza se radi kao da će svaki čas da se raspadne, on je tako navikao, a ja se užasnuo...ok, možda zemlja tad i nije bila ze frezanje, ali to je presudilo.Reduktor na mojoj frezi je potpuno hladan, radilo se oko 1,2ha i po velikoj vrućini.
Da ne budem neki veliki stručnjak, ali to su moja iskustva i utisci...za te pare, rekao bih, i neki ton više muzike kada su indijci u pitanju.Ostaje da se vidi kako će to izgledati za godinu, dve...pet, za sada je ovako - prihvatljivo dobro.
 
Nisam ništa za te pare očekivao ali nisam očekivao da će neko namerno uz veliku muki i sposobnost da pravi štetu.
 
Kontrola kvalitetE ako nista valjda te zapadne kontrolise neko sa zapada 🤣

I moj INO ume da zasmrdi od reduktora kada je toplo.
 
Nazad
Vrh