Lucerka

Ja sa njim uvek prskam i dosad je uvek odneo mišjakinju i onu crvenu koprivu, hoću neću i svašta nešto a baš juče sam oprskao moju i uslužno lucerku.
 
Može lucerna ispod 10 cm da se prska sa pulsarom sa 0,6 po ha pola korova uništi pola zaustavi taman toliko da joj ne bude konkurencija ali ko je baš picajzla onda nakon 7-10 dana još jednom sa pola litre i njiva čista ko sunce.
 
Kakva su iskustva sa Kletoksom u lucerki? Za uskolisne korove je. Kupio sam juce a dvoumim se da li da prskam ili ne. Ima trave, ali ne previse. Plasim se da posle prskanja lucerka stane sa rastom, a sad lepo napreduje. Ili bolje da ne prskam, pa da pokosim ranije, krajem aprila ukoliko vreme dozvoli. Sta mislite?
 
Kakva su iskustva sa Kletoksom u lucerki? Za uskolisne korove je. Kupio sam juce a dvoumim se da li da prskam ili ne. Ima trave, ali ne previse. Plasim se da posle prskanja lucerka stane sa rastom, a sad lepo napreduje. Ili bolje da ne prskam, pa da pokosim ranije, krajem aprila ukoliko vreme dozvoli. Sta mislite?
Lucerka nece ni osetiti Kletoks sto se toga tice bez bojazni ,ali i za vlasulju je delimicno resenje nece je biti u ovom i sled. otkosu ali vec kasnije opet poterava.
 
Lucerka nece ni osetiti Kletoks sto se toga tice bez bojazni ,ali i za vlasulju je delimicno resenje nece je biti u ovom i sled. otkosu ali vec kasnije opet poterava.
Ja sam prskao sa kletoksom i ove i prosle godine. Prosle godine je prvi kos bio skroz cist a na mestima gde je preskocila prskalica ne vidi se lucerka od vlasulje. Ove godine je opet krenula i nadam se posle ovog prskanja da je ponovo nece biti. Pre kletoksa sam isao sa butoksonom i pianom.
 
Pozdrav svima. Zanima me cime unistavate stavalj, ili kako se vec zove. Kod mene to zovu zelje.

Najjeftinije ti je generickim harmonijem , recimo piano , 20g /Ha , kada lucerna miruje (zima rano proljece ona moze da ima tamno zelene listove ali je u stanju mirovanja i ne smeta joj), ako je suncan dan i nece biti kise a nema rose prskas , ove godine poslije prskanja 2-3 dana pao snijeg i opet se stavelj susi.

Postoji jos butoxone koji mozes i sada da prskas ali treba max dozu. Sa njim ide i piano (harmoni) ali samo 8g/Ha jer ima uticaj na lucernu u vegetaciji.
 
Pozdravljam.

Radjeno je zimsko oranje, predjeno je setvospremacom 2x, nije jos uvek idealan teren. mislim da prodjem i tanjiracom. Hocu lucerku da posijem na nekih jutro ipo. vidi se da ima rizoma sirka, bilo je misjakinje, koliko toliko setvo spremac je iskido podosta. moje pitanje je da li prskati necim pre setve ili posijati sad pa posle tretirati? sta savetuju iskusni?
 
Ja sam muku mucio u prolecnoj setvi sa korovima,i kao dobro resenje mi se pokazalo da kad posejem lucerku prodjem ciklonom i razbacam zob,nekih 10 kg po kj mozda 15...zob dosta uguši korove,a i bude mase stogod za baliranje...ne treba ni preterati sa zobi oa da bude pregusto...

- - - - - - - - - -

Inace danas sam presao lucerku sa insekticidom,nesto je pocelo da he gusi,neka vas,bemli ga...
 
Sejalica sa lucerkom,pa ciklon sa zobi,pa drljaca i valjak...
Neke manje parcele nisam prelazio drljacom i valjkom al mislim da je ipak bolje kad se predje..

- - - - - - - - - -

I prvi otkos se trudim da pokosim sa travaricom,lepse rasiri otkos pa se zob brze osusi,a i kazu da diskosna kosacica cupa mladu lucerku..

- - - - - - - - - -

Al prednost dajem jesenjoj setvi lucerke,tad zob ne sejem,i u prolece kad krenu korovi lucerka je stogod napredna pa moze da se tretira herbicidima
 
Ma radio sam i tako,inace ja njoj ne dam kad kosi da drlja po zemlji,ali jad vec komsija ima neku italijansku samohodnu od 2.5m ili tako nesto onda mi je lakse da njega posaljem i opet dobro...
 
Nazad
Vrh