Lucerka

Mi smo radili lucerku pre nekih 3 ned.sa ikarusom.1l po ha.i odlicno je suzbilo onu devojacku travu.
E sad imam i 2kj mlade jesenas zasnivane i uglavnom je odlicna ali na par mesta ima gde je niska pa nju nisam smeo da prskam.problem je misnjakinja koje ima bas mnogo u delovima gde je dobra lucerka.da li je suzbijati necim posle prvog otkosa ili cekati sl.god.?
 
Gadna je to travka do sled godine moze da ugusi lucerku ,trebao si i nju prskati bez obzira sto je ima mestimicno male.
 
Padaju otkosi.Odlicna masa a i cista lucerka.Pocela da poleze i kod mene
c14f38cc58ceeb4bb331b2deca234feb.jpg
44780798a5124643d0291d2ba383e7c6.jpg
659ae5a92d28b1b4143ba5fc5ebdd0f2.jpg
 
Mi pokosili 1ha u petak i odmah rasturili otkose. Kako je jako sunce izgleda da ce moci sutra da se balira. Mozda smo mogli i ostalo. Posto vreme posluzilo za tu svrhu. Koliko obicnih bala (neke normalne velicine) otprilike moze da bude u jednoj rolo bali ?? Od kad smo uzeli letos presu samo jednom balirali lucerku ali je bila slaba zbog suse pa nismo mogli da ocenimo koliko bi tu bilo obicnih
 
Sa cim prskate parcelu kad izorete lucerku?Imam par parcela gde mi bila lucerka sad sam posejao kukuruz a iz zila udarila samo tako..
 
Mi praktikujemo prskanje glifosatom nakon trećeg otkosa jer se dešavalo da uskolisna trava sledeće godine raste normalno i pravi tepih pa bude muke oko predsetvene pripreme i da oranje što ranije moguće da preostale žile lucerke izgore koliko toliko na suncu.
 
Ja ne mogu da skupim moju od vetra, duva strasno. Probali jutros odnese kod komsije na trecu vrstu kukuruza

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh