LTZ

ichbinmilan Moja predpostavka je da covek u tom trenutku nije imao kraci sraf pa je navrtkom regulisao duzinu vijka, pa ga je mrzelo da to zameni kasnije. Ovako sklop ne moze nikako biti stegnut idealno pa odatle i curanje ulja. Izmeri sublerom dubinu rupe i postavi odgovarajuci sraf.
 
Vladj, hvala na odgovoru. Deluje naivno i zato zbunjuje. Mislio sam da ne služi nekom štelovanju, pritiska ulja ili šta već.

Da li se menja filter ulja hidraulike ili ga samo isperete? Da li filter treba da bude u ulju kad ga izvadite, koliki treba da bude nivo uopšte u ovom rezervoaru?



Pošto sam mu otkačio tanjiraču, prestao mi je dizati poluge, pa je ovo prvo što sam pogledao.
Hvala na pomoći.

-Milan
 
neznam kod tebe kakav je filter kod mene je papirnat,ako je i kod tebe menja se ispod filtera imas gumicu pazi da ti ne spadne u ulju pa da te zeza posle ,sto se tice nivoa ulja kod mene je nesto vise od pola rezervoara
 
photo0144l.jpg
Sto se stanja ulja tice imas merac. A filter se uglavnom ispira. Ostavi filter neko vreme potopljenog u naftu pa posle isperi vodom.
 
Milane na slici primetih da na T40 imas brzohodni alnaser. Kako se pokazao, sa kojim akumulatorom palis?
 
Znao sam da treba da cenzurisem slike, sve se zagleda. :osmeh:
Samo se ne vidi da nije T40 ::namigivanje::.
Pali lepo, pogotovo sad kad sam promenio akumulator. Pre 10 dana je stavljen Exide professional od 145ah, dotle sam petljao sa nekim polovnim i kablovima ponekad...

-Milan

- - - - - - - - - -

Kad smo vec kod slike, vidi se da visi i crvena izolir traka, da se obeleži plus jelte :). I tako zimus, namestao meni električar nešto oko struje (ispunjavao moje prohteve) kad da proba kako sve to radi, on kad je stavljao akumulator , obrne polove, i krene da pali :osmeh:. Baš da ga pali.
Ne znam da li ste ikad to probali, preporučujem nemojte. Greje ti on, pa vergla malo, i traktor vergla normalno, ali kreće i dim (iz onih konektora što spajaju struju za kabinu).Stoj majstore! Šta je sad? Rastavi on te konektore, pa vergla opet, ono isto. Tek na kraju proveri kablove i vide da je obrnuo polaritet. Tad smo i stavili crveni izolir, mada ima sad i na klemama oznaka polova. Čudo da ništa nije stradalo....Isti odgovor: Ma Rus je to.... :osmeh:

-Milan
 
Jel ovaj filter okačen oprugom na onaj šrav 41 gde se sipa hidro ulje sa Vlađove slike? Kod mene tu nema nikakvog filtera.
 
Ima li svrhe stelovati ako je napravljen problem koji sam gore opisao? Inace ovaj sklop je dobro radio i na njemu nisam menjao nista, a skinut je jer sam morao kompletnu korpu kvacila odmastiti jer su procurela dva semeringa (unutrasnji i spoljasnji na supljoj spojnickoj), tako da je ulje iz menjaca curelo i mastilo lamele.
Nema sta da se izbubi mora da se proba! kad se nasteluje videce se,ako opet proklizava onda je to taj problem,da nije dobro stavljena korpa.

- - - - - - - - - -
ichbinmilan

Rezervar hidro sistema 14,5 litara " Super HDSI SAE -40 " (tako pise u knjigu ) predpostavljam da je to obicno ulje sae 40 ja sipam to obicno i za sada radi ok

- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena:
Znao sam da treba da cenzurisem slike, sve se zagleda. :osmeh:
Samo se ne vidi da nije T40 ::namigivanje::.
Pali lepo, pogotovo sad kad sam promenio akumulator. Pre 10 dana je stavljen Exide professional od 145ah, dotle sam petljao sa nekim polovnim i kablovima ponekad...

-Milan

- - - - - - - - - -

Kad smo vec kod slike, vidi se da visi i crvena izolir traka, da se obeleži plus jelte :). I tako zimus, namestao meni električar nešto oko struje (ispunjavao moje prohteve) kad da proba kako sve to radi, on kad je stavljao akumulator , obrne polove, i krene da pali :osmeh:. Baš da ga pali.
Ne znam da li ste ikad to probali, preporučujem nemojte. Greje ti on, pa vergla malo, i traktor vergla normalno, ali kreće i dim (iz onih konektora što spajaju struju za kabinu).Stoj majstore! Šta je sad? Rastavi on te konektore, pa vergla opet, ono isto. Tek na kraju proveri kablove i vide da je obrnuo polaritet. Tad smo i stavili crveni izolir, mada ima sad i na klemama oznaka polova. Čudo da ništa nije stradalo....Isti odgovor: Ma Rus je to.... :osmeh:

-Milan


Samo me zanima kako je uspeo uopste klemu da postavi obrnuto... Kad bi pokusao da izokrenes polove i tako stavis kleme izgorelo bi ti ruku... :sta:
 
Šta bi ti izgorelo ruku, i što? Lako je obrnuti kleme (staviti plus na minus) kad su jedna pored druge na jednom kraju akumulatora, a kablovi mogu da ih dohvate obe. Samo me interesuje kako je verglao uopšte.
Jednom sam ja to uradio na autu, odavno je bilo i ne secam se vise, i znam da je radio kontakt, ali čim sam krenuo verglati nešto je pregorelo pa je menjano. Doduše bio je benzinac.

-Milan
 
Jednom mi se desilo na rakovici da sam pobrkao kablove,kad sam minus hteo da stavim na plus istopio mi stub akumulatora a samo sto sam ga pipnuo.... Zato mi malo nije jasno kako je uspeo.... :sta:
 
Ako traktor ima sklopku ya masu kao što svi rusi imaju ništa se neće desiti ako zameniš kablove jer nema kontakta dok sklopku ne uključiš
 
Napravio sam cistac za sneg,ravnjac zemlje,sljunka,itd..2m x 60 cm..kaci se na poluge pozadi,i kada ga zakacim na t40,pobodem na prvi zub,nece da nabija hidraulik dole,a kada zakacim tanjiracu,hoce..sta moze biti problem?
 
Moze biti problem u tome da poteznice nemaju vise mesta da idu na dole... A na tanjiracu je mozda vislje kacenje...
 
Moze biti problem u tome da poteznice nemaju vise mesta da idu na dole... A na tanjiracu je mozda vislje kacenje...

Joj,koji sam ja idiot...bas to,nisam obratio paznju,skroz dole sam stavio da se kaci...juju,kako to da ne zapazim..i jos da mislim da nesto ne radi ok..:) ali ipak mi nije jasno,stavim ga na prvi zub na ravno stoji,i kada naidje na bedem,dize se gore..Ne verujem da je toliko tvrdo,da sa odizu zadnji tockovi u kompletu sa njim,a samo prednji da vucu...
 
To se i meni desilo jednom sa Vladimircem reko kako bre nece da pritisne nadole kad ono nema vise gde.... Nisko bilo kacenje... Pa moze da ga odigne odpozadi bez problema nebrini... :osmeh:
 
To se i meni desilo jednom sa Vladimircem reko kako bre nece da pritisne nadole kad ono nema vise gde.... Nisko bilo kacenje... Pa moze da ga odigne odpozadi bez problema nebrini... :osmeh:
Ja bas razmisljam rekoh sta je sada,nece da stiska,a znam da sam na tanjiracu,polomio zub sto ide u polugu,koliko sam pritiskao,a i na plug sam ga dizao kada mi se bila iscepala guma..a,ono ta glupost..:) pa probacu sutra,pa cu da vidim dal` odize zadnje,i dal slajfuju prednji,posto nisam primetio da stoje u mesto..A,i vladimirac moze da digne sebe bez problema na poluge,a?
 
Uff jos pitas kad sam nekad sa njim tanjirao i pogresin na prvi zub spustim samo vidim da traktor stane a ja se zapitams to??? :haha: Podize zadnje tockove bez problema...
 
Nazad
Vrh