LTZ

Hvala na opsirnijem odg . Vozio sam malo neku 82 staru ako se newaram da je bila 82 na poslu malo tek kad sam doso ali je bila jako jako utegnuta vukla je jedno vreme cisternu za gorivo pa je morala da bude tip top pa je prosledjena u biljnu radio sam transport par dana sa njom ,ali sam zatim samo pomero ko0msijskog ruju ni blizu hehe ,e sad kad bih mogo nesto solidnije za razuman kes da nadjem verovatno bih uzeo bez obzira i na gabarit i na potrosnju.
 
PA kad vidis ja sam pre tri godine uzeo novog VTZ 2048 a znaci seme im se zatrlo i onom ko ga projektovo i onom ko ga je izbacio na trziste vec posle mesec dana poceo je da rdja,gume su se cepale jer su bile 8 platna a pukne li ti jedno mozes da ih bacis jer pocnu da trule sa 300 rh pukla mi je radilica ajd da je pukla vamo prema menjacu gde ima opterecenje pa i zavario bih je nego pukla pored zamajca de nema nikakvo opterecenje i kad vidim da sam 13000E bacio u **greška,mogao sam da kupim dva t 40 jednog duplaka i jednog obicnog da budu u tip top stanju i da mi ostane 9000 E hocu da se vesam.Ja sa mojim vucem leopard 14 c dvobrazan mnogo je dobar traktor,izdrzljiv je,tezak,ima uske gume i lepo rasporedjenu tezinu tako da kod mene ima 1 m snega visine u sumadiji a on tegom gura i gura,uzimaj ga bes razmisljanja
 
  • Like
Reagovanja: PKB
E sad sta da kazem a da clan
Petar84
vec nije rekao. Ne bi bilo lose da proveris ulje u menjacu prednjem diferencijalu itd. I sto se cistoce tice i kolicine. Akcenat stravljam na menjac. Probaj ga u svim brzinama, ako cujes neko preskakanje i trzanje traktora zubcanik te brzine je stradao. U kabini je dosta bucan pa pokusaj ga poteraati i sestom brzinom onda ces cuti ceo manjac. Sto se tice samog traktora mislim da su mu prednosti vazdusno hladjenje motora i plus ima i interkuler ili hladjenje ulja, nije preterano veliki potrosac, prednja vuca za koju nisam nikada cuo da ju je neko otvarao, brzo izlazno vreteno. Neke mane bi bile mala kabina i jos manja preglednost, Servo volan koji i mene muci, ali i to se da srediti, sa menjacem moras biti dosta oprezan, reduktor NE SMES koristiti za jaka opterecenja, e da neverovatno bucna kabina. raspored komandi je dosta dobar, kvacila su razdvojena, mozda ce ti nozica blokiraca malo praviti probleme zbog pristupacnosti ali ako imas prednju vucu i nove gume retko kada ces koristiti blokirac. To je uglavnom sve cega sam se setio.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Po meni za 4-6 prikolica drva i obradu 2-4 jutra zemlje, dovoljan je i "mlađi brat" T25.Još jeftiniji za održavanje, manji potrošač, jeftinije gume...
 
  • Like
Reagovanja: PKB
M hteo sam prvo vladimirca male su razlike u ceni,ali su vece razlike u snazi !E sad jos se dvoumim sta kako mislim jos mi se nezuri ali bih voleo da se vec jednom skrasim ,tj opredelim i pazarim!

---------- Poruka napisana u 19:34 ---------- Prethodna poruka je at 19:32 ----------

a naravno gde je jos i prednja vuca pride !!
 
prednja vuca neuporedivo skracuje radni vek, sa prednjom nema sta nemoze, al bez prednje mu nemozes nista.AKo names neke ritove za oranje uzimaj bez prednje. Naravno, pod ulovom da nepatis od nijednog oblika kicmenih "hernija",i da ti nesmeta kada ti antifoni pocnu srastati sa usima
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Pa onda cu vladeka ili 540 sam jednog solidnog zapazio neznam ni sam kad imam skroman budzet.
 
Mali rus je isto zakon ja sa njim usluzno tovarim stajsko djubre sipas mu 10 kila nafte i ima da zaboravis kad si sipo ali kao sto si i rekao PKB razlika u snazi je velika a i stoce ti veliki rus za toliko zemlje nemozes da se okrenes u njivi :D ali opet je bolji za sumu????Velika ne doumica
 
Pa onda cu vladeka ili 540 sam jednog solidnog zapazio neznam ni sam kad imam skroman budzet.
Odvoj malo vremena i procitaj Ltz i Vladimirac teme detaljno tu ces uglavnom pronaci potpuno sve o tim traktorima. Inace delovi za oba su veoma jeftini a t 40 ima potpuno isti motor kao i vladimirac hilzne, glave, klipovi.... Razlika je u broju cilindara, bos pumpi i t 40 ima hladjenje ulja. Za sva pitanja o oba traktora sam tu jer sam ujedno i vlasnih tih traktora.
 
Sve zavisi kolike su potrebe,ali ja kad cujem rec suma,tu obavezno podrazumevam prednju vucu,jer tu nekad i dosta jaci traktori imaju muke,stoji da je povrsina zemlje mala,ali ko zna,mozda za koju godinu budes radio 10-20 jutara zemlje,e onda ti je veci traktor itekako dobro dosao.
 
Ma cito sam pomalo i za vladimirce i gledo sam ih ,neznam videcemo .Voleo bih malo veci traktor a opet potrebe su male i tako ko me zna sta ce sutra da mi padne napamet.
 
PKB, jeste kabast ali koliko sam se ja ovo raspitivao i citao po netu, razgovarao sa ortacima izgleda da je T40 best buy. Ja otprilike isto zemlje planiram da obradjujem kao i ti i treba mi univerzalan traktor. Za cenu UTB-a ili Ursusa dobijes izuzetno korisnu masinu i po koji prikljucak pride.
 
Pa da vidis posle sam negde procito da je t 50 bolji model za iste pare ima da se nadju ,neznam gledo sam ali sve je to isterano dusa im je vadjena iskreno plasim se da nenatrcim na nesto npr gde su izvarene poluosovne neki snop izvaren kaze mi kolega koji radi te ruseve pavlovic mile iz becmena kaze da ljudi koji obicno imaju te ruseve i ako su jeftini delovi izbegavaju bilo sta da kupe spremni su kojesta da skarabudze da nabudze ali nikako da kupe nesto i teraju jos malo pa na udaju a obicno ti sto jos valjaju nece niko da proda neznam vise ni sam znam da nemoze sa malo para da se uzme bog zna sta ali da se nezarobim bas sa nekom dereglijom da mi izvuce sve pare iz dzepa i jos da se nenaradim sa njom .
 
Imao je skoro jedan u gajdobri,ja sam isao da gledam,nije palio na kljuc i nisu gume bile dobre ali nudila mi zena njega,plug kvederland,spartac,prikolicu,i spediter za 1500 e motor je bio dobar,ali ga je prodala budala sam bio sto ga nisam uzeo :(
 
Kad pogledas malo bolje oglase,vidis da su u stvari T 40-ke dosta redje,sto ipak sigurno malo govori o kvalitetu,dobar se sigurno moze naci,samo treba traziti.
Ja sam jesenas ponovo uzeo T 40,kostao je 2750 e,od ulaganja na njemu sam imao:
1.zamenu uljne pumpe,cena 3800,radio sam sve sam,ali sam se namucio samo tako
2.dva zadnja spanera oko 500-600 din
3.zamenio sam prednje i zadnje pozicije sa onima novijeg tipa,cena 4x500 din
4.zamenio sam dve gumice na izvodu prednje vuce,oko 100 din
5.Uradio sam stelovanje ventila,zamenio sva ulja i podmazao sve mazalice
6.Bilo je sitnica tipa zavari novi nosac za kutiju alata,ispravi ovo,prelepi izolaciju na par mesta i tako to sto stvarno nije nikakav trosak.
Jedino sto mu fali su prednji tegovi,blatobrani i rotaciona lampa,ali sredice se i to.Gume su odlicne,akumulatori su dobri,menjac i motor isto odlicni.Hocu jos da mu kupim jacu hidraulicnu pumpu i montiram alternator umesto diname.
Tako da je moje misljenje da se ipak moze naci,a te price da su snopovi vareni i osovine su po meni manje ili vise samo bajke.
Oko T 40 se sto s tice delova ne mozes zarobiti nikako jel sve ukupno gledano su jeftini,podrazumeva se da radis popravke sam.
 
Ljudi nebi da ispadnem glup ali dali neko ima da proda za rusa LANCE ja sam probao da pravim od brodskog lanca ali neuspesno???
 
Vidim na zadnjih par strana se spominje rad u šumi. Oprez pri tome jer prednja vuča kod T40 ne radi u kočionom režimu, nemojte se dakle previše junačiti. Ona radi u naprijed i u rikverc odlično ali njom ne može da se koči kao kod drugih traktora sa prednjom vučom. Prema tome, pamet u glavu i pazite se vožnje pod teretom na nizbrdici!
 
Ma na tako nesto se jednom u zivotu nailazi hahahahha.Stvarno neznam sta ti bi da neuzmes to ??????? Predraze neznam kakva je bila prikolica i ostali prikljuci tj u kakvom su stanju bili ali u kakwom god tako nesto neces vise naci !!!!!!!!!!
 
Poslednja izmena:
Ma znam,ali luda glava sladje mi bilo,posto sam kad sam prolazio kroz futog naso t 25 za 700 e sa novim gumama sve u fulu i uzmem njega trebale coveku pare isao za bosnu ja neznam dal sam ispravno postupio ali zatovoljan sam bio sa njim
 
Nazad
Vrh