LTZ

t40

nazalost nemam jer sam se tek na kraju setio da sam ga trebao slikati pre nego sto sam ga sredio... uskoro cu da sredjujem onog malog zetora sto je na slici pored t40 pa cu njega slikati od pocetka do kraja...

---------- Poruka napisana u 08:03 ---------- Prethodna poruka je at 07:51 ----------

ima li neko da mi proda 4 prednja tega za t40 i posto je ako ima???
 
Saki koliko te je kostao novi brzohodni alnaser i koji akumulator koristis sada za paljenje traktora?
 
t40

kupio sam u Novom Sadu na najlon pijaci za 80 eura i koristim akumulator od 135 ah ali planiram da dokupim jos jedan od 110ah jer kad je hladno teze vrti jer sad ima extra jaku kompresiju posle remonta motora...
 
Da nije neko ko je kupovao brzi anlaser slucajno kupio originalni ceski,ili su svi kupili te za 70-80 e?
Ja nameravam da kupim originalni ceski,ali mi se nikako ne daje 120 e ako to nema stvarno dobar efekat kao sto pricaju prodavci,meni je jedan prodavac rekao da pali bez frka sa akumulatorom od 70-80 Ah,pa sad kolko je to istina...

@seljak saki
Te tegove je verujem najlakse naci na vasarima,a cujem da ima i neki otpad u Horgosu da ima delove za T 40,ali nemam nikakav kontakt telefon,inace i meni fale tegovi,i to svi kompletno,cuo sam da kostaju otprilike 10 e komad.
 
t40

tesko da ce ti paliti sa 80 ah kad pocnu minusi napolju al ti probaj ako neverujes pa ces da vidis sa kaze kad okrenes kljuc...:osmeh:
 
Ma znam da je to prica prodavaca,ali pitam kakva su iskustva ljudi.
Mi smo na starom T 40 imali akumulator od 110 Ah i dok je motor bio dobar,dobro je palio i sa njim,pa me zato interesuje da li je pametno ili ne uzimati brzi anlaser...
 
pa sad meni se nije isplatilo remontovati stari anlaser pa sam zato uzeo ovaj novi mada neprimecujem neku drasticnu promenu u brzini kad ga verglam...
 
kupio sam u Novom Sadu na najlon pijaci za 80 eura i koristim akumulator od 135 ah ali planiram da dokupim jos jedan od 110ah jer kad je hladno teze vrti jer sad ima extra jaku kompresiju posle remonta motora...

Saki probaj da palis sa izvucenom rucicom dekompresora, jer tada mnogo brze pokrece zamajac. Na svom traktoru imam fabricki alnaser ali ne znam kakav je jer kada je traktor zagrejan ne moze upaliti sa akumulatorom od 96ah na 12V, a kada prespojim na 24V sa dva akumulatora od 96ah i po najvecem mrazu pali. Jedan akumulator mi je skoro stradao a drugi sam prebacio na manji traktor pa sam razmisljao o kupovini 135 ah jer je jeftiniji od 2x96ah. Problem je alnaser, tako da pre kupovine akumulatora moram pozajmiti 135ah da bih video kako se ponasa.
Koliko bi me kostao remont alnasera (fabrickog) ?
 
pa zavisi sta ti je istroseno u anlaseru, kod mene je citav rotor bio ostecen pa sam zato odlucio da uzmem novi anlaser... ako su ti samo cetkice lose to mozes za jeftine pare promenuti. Dok ne otvoris neznas sta je u pitanju...
 
Da li zana neko de mogu kupiti polovne poluge za t40, jer kod mene su kracenje zbog automatske kuke?
 
Fabricke poluge za t40 na koje se kace prikljucne masine. Moje su skracene za nekih 15-20 cm a to mi ne odgovara za frezer i nosenu tanjiracu. Ako imas broj nekoga ko rastura te traktore posalji. A sto se otvaranja alnasera tice, to cu uraditi cim nadjem vremena.
 
Imam jedino ove ruse u Novom Sadu sto prodaju nove delove mislim da mogu da nabave i polovne delove evoti ovaj broj pa vidi dali imaju: 069610102 ili 0631523561. Ja od njih kupujem delove za moj t40 i dosta su povoljni. Mozda mogu da nabave i nove te poluge.
 
Pozdrav , da se nadovezem u vezi akumulatora. Kupio sam letos 2 akumulatora od 72 Ah, doduse i nisu bili neki mrazevi do - 5 , upalio relativno lako posle 2 verglanja.Mada mislim da bi bolje bilo da su jos jaci akumulatori.Sledece koje budem kupovao bice sigurno 2x97Ah.
 
Za dobar T 40 nema potrebe imati veci akumulator od 140 ili 2 x 75 Ah,a i jedan od 110 Ah sasvim pristojno zavrsava posao.

Ja bih uvek montirao pre od 110 Ah,jer lako staje na predvidjeno mesto,sa dva manja je vec malo muka povezivati kablove jer nije bog zna kako pristupacno da se povezuju klemne,a od 143 Ah mora da se pravi spoljni nosac,kod koga je opet problem sto dolazi ispod prikljucka za duvanje guma,pa je malo muka ako se treba posluziti njime.
Sa akumulatorom od 110 Ah mora upaliti ako je dobar,iskljuci se hidr.pumpa,dekompresor,zagreje se grejacem,malo nadruka Ac pumpa i ne moze da ne upali.
 
Poslednja izmena:
Slazem se ali 2x97 je ako ne gresim i malo skuplja varijanta za nekih 5000-6000 od 136 ah, a sa druge strane za ovaj akumulator je potrebno i posebno napraviti nosac zbog njegovih dimenzija. Mada kao sto sam i ranije pisao za kombinaciju 2x97 + paljenje na 24V je odlicna kombinacija, ali pozeljno je imati sklopku za prebacivanje 24V na 12V da ne bi izgoreo alternator i instalacija.
 
Da a za 110 Ah nije potrebno praviti nosac vec on moze stati na fabricki predvidjeno mesto i on kosta negde oko 10 000 din.
 
Nazad
Vrh