LTZ

U startu ste napravili više grešaka.Prvo niste se predstavili u temi namenjnoj za to, a drugo pišete velikim slovima što se na forumu smatra za vikanjem i nije dozvoljeno.Molio bih Vas da ovo ispravite pa da dalje postujemo.
 
izvinjavam se,nije bilo namerno,zeleo bi samo da mi neko da informaciju postoji li mogucnost da na doticnom traktoru ugradim polugu za rucno ukljucivanje prednje vuce.unapred Hvala!




Mislim da to nije moguce jer uljucivanje prednje vuce se ne vrsi u kucistu menjaca vec u prednjem diferencijalu.

---------- Poruka napisana u 21:10 ---------- Prethodna poruka je at 03:39 ----------

Ima li neko predstavu koliko bi kostao nov brzohodni alnaser za T40. Cene, br telefona, kao i gde se moze kupiti, sve je dobro doslo.
 
Nije moguće napraviti ručno uključivanje vuče kod LTZ T40 traktora jer on ima prilično jedinstveno rješenje prednjeg diferencijala koje pogon uključuje automatski kada zadnji točkovi prokližu odredjeni dio svog obima. Problem je dakle u diferencijalu, teoretski bi se tu mogao upasovati "pravi" diferencijal a potom napraviti neki vid prinudnog uključivanja sličan onom kod drugih traktora sa diferencijalom prednjeg mosta u sredini (Fiat, Same...). Naglašavam da je to moguće samo teoretski, pošto to podrazumijeva konstruisanje i izradu novog diferencijala i mnogo čega još što bi višestruko premašilo vrijednost traktora. T40 u stvari i nema pravi diferencijal naprijed već jedno dosta neobično rješenje.

Evo ovdje se to lijepo vidi, nadam se da ti je sada jasnije. Klikni desnim testerom miša na sliku i idi na "Open in new window" kako bi ih vidio bolje jer je u visokoj rezoluciji pa se detalji jako dobro vide.

13z9xn6.jpg
 
Ima li neko predstavu koliko bi kostao nov brzohodni alnaser za T40. Cene, br telefona, kao i gde se moze kupiti, sve je dobro doslo.
Kolike akumulatore koristite za paljnje ovog traktora?
 
I ja imam Belarus T40 i prezadovoljan sam s njime za sada me nije izneverio.Trosi malo vuce jako.okaci cu slike nekom prilikom!!
 
Ako nekoga interesuje,brzi anlaser sa reduktorom ima u Subotici u jednoj prodavnici delova,anlaser je originalni ceski Magnofon,covek kaze da ga direktno uvozi iz fabrike,ima garanciju 1 godinu i valjda racun iz fabrike,ali mu je cena 12500 din...
 
Ako nekoga interesuje,brzi anlaser sa reduktorom ima u Subotici u jednoj prodavnici delova,anlaser je originalni ceski Magnofon,covek kaze da ga direktno uvozi iz fabrike,ima garanciju 1 godinu i valjda racun iz fabrike,ali mu je cena 12500 din...

Anlaser MAGNOFON jos nije napravljen za sada sto neznaci da ga kinezi nece prekrstiti sa imena MAGNETON
 
Може да буде свашта.Да ли има довољно уља у систему,можда је талог, ако је то у реду нек провери колико се пумпа греје, ако је много врућа за кратко време могуће је да је она ослабила.Провери вентил на разводнику налази се са десне стране одврну се она два шрафа и извади се .Личи на мали клип , дешава се да заглави.ако није ни то можда има прљавштине у разводнику. Провери гумице на подизном цилиндру и замени оне нису скупе . Треба дан посла да све то испроверава.
 
Nazad
Vrh