LTZ

Moze li malo objasnjenje za ovo podebljano?

To se odnosi na volan. Vecinu T40 DV koje sam vozio volan se nije mogao motati u mestu. Naravno i to se moze uraditi ukoliko se pojaca pritisak na podeonom ventilu, ali pitnje je koliko ce gumice na stozeru moci da izdrze taj pritisak a da ne procure. Takodje time se smanjuje pritisak na hidrauliku ili podizna moc traktora, mada se to i ne oseti toliko.
 
To se odnosi na volan. Vecinu T40 DV koje sam vozio volan se nije mogao motati u mestu. Naravno i to se moze uraditi ukoliko se pojaca pritisak na podeonom ventilu, ali pitnje je koliko ce gumice na stozeru moci da izdrze taj pritisak a da ne procure. Takodje time se smanjuje pritisak na hidrauliku ili podizna moc traktora, mada se to i ne oseti toliko.
Uz odgovarajuci alat moze to da radi valjano,tj da se mote volan u mestu,a i hidraulika poluga da radi solidno(kod nas lepo dize sve masine,jedino kip za berac mora jaci gas kada je bunker pun)...razvodnik mora biti i tip-top stanju,kao i pumpa...
 
Srdjane znam sta hoces da kazez. Merenje pritiska za volan i hidraulik barometrom na izlasku iz podeonog ventila, jer su rusi negde u prirucniku napisali koliko je potrebno za sta i koliko je dozvoljeno, ali to opet zavisi od stanja hidraulicne pumpe. Opisao sam kako se kod mene radi volan ali zato hidraulik i kip rade perfektno. Za kiperku sa 3.5t silaze netreba ni pola gasa da je izbaci uvis, tj. iskipuje.
 
Kod mene recimo volan radi odlicno,primecujem samo da se malcice teze mota kada se ulje bas zagreje,ali i tada se moze motati u mestu.Pumpa bas nije sjajna,treba da se zameni,a i curi mi malo ulje na onoj povratnoj cevi hidraulike.
Trebalo bi zameniti gumice na kompletnom stubu,proveriti lezajeve,redovno podmazivati solje na prednjoj vuci (vrlo cesto zaribaju i odu ona dva lezajeva sa duplim kuglicama),pumpa da je ispravna,ulje odgovarajuce,redovno cistiti filter hidraulike i uz nastelovan pritisak na stubu mora se motati u mestu bez problema.
Sve u svemu,treba malo zasuci rukave,ali kada se uradi kvalitetno moze potrajati i to stvarno lepo radi,a najjcesce su problem lose gumice.
 
Kod mene recimo volan radi odlicno,primecujem samo da se malcice teze mota kada se ulje bas zagreje,ali i tada se moze motati u mestu.Pumpa bas nije sjajna,treba da se zameni,a i curi mi malo ulje na onoj povratnoj cevi hidraulike.
Trebalo bi zameniti gumice na kompletnom stubu,proveriti lezajeve,redovno podmazivati solje na prednjoj vuci (vrlo cesto zaribaju i odu ona dva lezajeva sa duplim kuglicama),pumpa da je ispravna,ulje odgovarajuce,redovno cistiti filter hidraulike i uz nastelovan pritisak na stubu mora se motati u mestu bez problema.
Sve u svemu,treba malo zasuci rukave,ali kada se uradi kvalitetno moze potrajati i to stvarno lepo radi,a najjcesce su problem lose gumice.

Sve je to odradjeno prosle zime, ostalo je jos da prebiksnujem solje, primetio sam da imaju lufta. Da li se one kupuju kao rezervni deo ili da ih radim kod strugara? Oko podeonog ventila nisam nista dirao jer sam zadovoljan kako ostala hidraulika radi. Inace stozer je bio rasklopljen na sraf. Imam samo ove dve slike.


img20121201008.jpg




img20121201007.jpg
 
od čega je zadnja osovina????

čini mi se da je dobro usklađena sa pogonom traktora......


što vidim da radi taj t40, a dosta ljudi govori kako su loši traktori i mjenjači na njima......
 
Ako se secate onog "maskirnog" T40 sa oglasa cije sam slike postavljao ovde u temi, zavrsio je kod mene u selu. :osmeh: Cuo sam da je kupljen T40, jos pre mesec dana ali tek danas na traktorijadi sam video o kom je traktoru rec. Inace jako lepo zvuci. Sadasnji vlasnik je zamenio uloske dizni i stavio novu bos pumpu. Cak i ona farba uzivo ne deluje tako odbijajuce, mada je neobicna, to stoji. Za sada ste ostali uskraceni za slike jer nisam poneo fotoaparat, ali bice kasnije neka.
 
Komšija Ćiro , ima jedan T40 na prodaju kod tebe u blizini , u Melnici . Video pre neki dan u prolazu .
 
Nazad
Vrh