LTZ

Imas li sliku sa oglasa da pogledam ja taj traktor...
 
@ Ćira
Ne , to sam video u prolazu iz auta. Pretpostavljam da je to stariji čovek. Da li je taj tvoj Rašanac kod Petrovca ili neki drugi u Srbiji.Ako ste iz iste opštine to je par kilometara od Petrovca.
 
Da i ja sam iz opstine Petrovac... Da to je par kilometara od mog sela nije daleko.... Sto pitas??? Treba ti neka informacija za traktor???
 
Ja sam vidjao pumpu od 52-jke i na Vladimirca... :haha: Zasto ne bi mogla na T40???? Pritisak se da nastelovati to odradi bosista...
 
Ovo se ne vidja svaki dan.


20140128201858_1.jpg
 
Kakav je T40 sto se tice potrosnje?Nalazio sam za potrosnju u oranju,ali me vise zanima transport i rad sa kardanom.Jos me zanima koliko vredi dobar primerak sa kabinom i skoro novim gumama?
 
Kakav je T40 sto se tice potrosnje?Nalazio sam za potrosnju u oranju,ali me vise zanima transport i rad sa kardanom.Jos me zanima koliko vredi dobar primerak sa kabinom i skoro novim gumama?

Oranje 35l -40l/ha u teskoj zemlji, kosenje sa roto kosom 2 diska 185 zahvata 7l/ha. E sada transport u jednom pravcu prazan, u drugom pun, sa jednoosovinkom 4-5t trosi 3-5l na 10 km. Ovo je neka okvirna potrosnja za DV model. U principu nije preterani potrosac kao sto umeju biti ruski traktori.

E sada sto se cene tice tip top traktor tog godista ne postoji. Gume su za njega od 800e pa na gore. Recimo ako je DV, bez ulaganja, bez farbanja i prepravki naravno da sve radi i da ima nove gume maksimalna cena 3000e. Bez prednje vuce do 2200e. Sve preko toga je glupost dati. Ima ih i za 4000e, a za te pare mozes uzeti i jaci traktor sa prednjom vucom.
 
A jel on vise trosi od MTZ-52 ili manje?Cini mi se da je veliki potrosac u transportu ako za 10km smakne 5l ili mozda 10km u jednom pravcu,odnosno 20km ukupno?
 
Kod mene je na istom zemljištu 52 sa imt757.2 trošila manje 2-3 l/kj od t40 sa 756.2. Da li je do vozača, traktora, nafte, ili boš pumpe ne znam, ali tako je bilo jedne godine.
 
Nazad
Vrh