Lovačka tema

Koliko god puta da sam cuo zavijanje u ataru, uvek prodje neka čudna jeza kroz mene kad krenu da zavijaju 😄
 
Kažu ovi u Peščari da arlauču ispred tebe i malo zaćute i onda arlauču iza tebe. A pojma bemaju kad su zaobišli.
Pre par godiba sa mojim klincima bio na pecanju. I išli popodne, pa ostali i do 20 h. Odjednom čuli zavijanje šakala, ja ga nisam uživo nikada čuo, a odradio mnoge dekapitacije. Uglavnom, deca su pod odmah izgubila interesovanje za pecanje i počeli da pakuju pribor. Džaba sam ja objašnjavao ko zavija, i da nema opasnosti za nas, ubrzo sam i ja morao da spakujem štap i pravac kući.
Не арлауче исти већ ону у чопору лове и онда те опколе, како један заврши арлаукање други наставља да би збунили плен. Имао сам ја то једне године седео на земљи чекао дивље свиње и заспем на хоклици наслонио се на ниву леђима. Кад су почели да заувијаји ја се тргнем оно мркли мрак не знам где сам док ми карабин није слетео са крила. Буквално су ми пришли на неких 20м и опколили ме са три стране су заувијали и арлаукали.
 
Bili danas, loše vreme skroz, ujutru blato do kolena, posle krenula vejavica zeca ni za lek :D
Код нас било свега ујутро маршчина, после ветар кроз кости пробијао и онда се откравило па блатуштуна зло. Зеца било само нисам имао среће и по први пут сам кући дошао, а да ми је други упуцао дивљач. Мада нисам ни много носио пушку више сам форсирао клинца да он пуца имао је два поготка али обадва су отишла.
 
Код нас било свега ујутро маршчина, после ветар кроз кости пробијао и онда се откравило па блатуштуна зло. Зеца било само нисам имао среће и по први пут сам кући дошао, а да ми је други упуцао дивљач. Мада нисам ни много носио пушку више сам форсирао клинца да он пуца имао је два поготка али обадва су отишла.
Da li je klinac maloletan?Moj sin je član lovačkog podmladka i veliki ljubitelj lova.Do ove godine sam ga redovno vodio sa sobom u lov.Sada nam je stigao dopis iz lovočkog udruženja da osobe bez oružnog lista a posebno maloletna lica ne smeju da se nađu u lovu.Po meni mnogo glupa odluka koja nema nikakvog smisla,ali šta da radim.Sin sledeće godine postaje punoletan,pa će nastaviti da ide u lov.Za utehu je što je ćerka punoletna i redovni je član i ide samnom u lov.Imala je i prvi odstrel fazanskog petla.
 
Jucerasnji sinov odstrel. Poslednja kuca u selu, letnji put i odmah je gudura odakle je isteran. Sakalu sa udaljenosti od cca 15m se nije svidela TRAP municija.

Yq9X8Dh.jpg
 
Nazad
Vrh