Lovačka tema

svake nedelje po ataru oko salasa idu lovci. Verovatno razlicite grupe, rotiraju se . Primetio sam da u 90% slucajeva puca se dva puta. Da li je u pitanju los strelac ili cisto da se overi, nemam pojma ali simptomaticno je...
 
Јбг адреналин ради своје па од фрке и велике жеље за одстрелом промаше и онда пуцају опет у жаргону дуплирају.
 
Još kad ponesu sitnu sačmu a iskoči krupna divljač.
Gledao sam vepra na kojeg su pucali tom krupnom sačmom. Pucano 5 puta a pao je tek od kugle. Kad su ga derali sačma ispada iz kože.
Težina 156 kg.
 
Kugla je mama. Jednom sam se opekao sa "3 u red" municijom i od onda nemam u prsluku ni jedan takav metak. Samo sitna sačma i Rottweil kugle.
 
Нема већег зла од "три у ред", иако је за прање и даље га многи користе и увек буде фаталних последица.
 
Mi smo kanda završili sa lovom fazana za ovu sezonu. Pronadjeni su uginuli ždralovi u rezervatu, naravno odmah se aludira na ptičiji gril.
Dobili smo obaveštenje da se lov stopira do daljnjeg.
 
Poslednja izmena:
У резервату цинк фоксид? Сваке године у ово доба миграције се дешавају угинућа од птичијег грипа. Није пандемијски тако да ако се у року две недеље не појави још која угинула птица скида се забрана.
 
Danas komsija pucao na lisicu sa obicnom sesticom 4mm.......evo rezultata:

7qh8OX9.jpg
 
Nazad
Vrh