Lovačka tema

Danas komsija pucao na lisicu sa obicnom sesticom 4mm.......evo rezultata:

7qh8OX9.jpg
Нешто је запушило цев, можда блато, или чеп од предходног метка ако је већ пуцао. Може да се деси и ако је цев јако науљена јутрос је било хладно уље се згуснуло и створило чеп при опаљењу. Пре лова је обавезно сувом крпом провући кроз цев ако је пушка очишћена и науљена. Карабин посебно јер уље у цеви увек са првим метком доводи до промашаја.
 
Imam jedno mozda glupo pitanje jbg nisam lovac i neki preveliki poznavalac oruzja,jel ovo moguće nekako popraviti,zameniti cev ili sta vec ili to više nije puska nego staro gvožđe?
 
Imam jedno mozda glupo pitanje jbg nisam lovac i neki preveliki poznavalac oruzja,jel ovo moguće nekako popraviti,zameniti cev ili sta vec ili to više nije puska nego staro gvožđe?
Замени се та доња цев и терај даље. Некада се тако радило, мој ујак је сам пунио муницију и заборавио да сипа барут. Следећи, метак када је опалио цев се на средини надувала као гушчије јаје добила брух. Однели је код пушкара и он заменио само ту цев.
 
Као запета пушка, сутра ловимо зекана. Чак јуче нисам ни ишао на посао, пошто сам нешто ослинавио реко јбш посао, и по цени отказа али лов на зекана се не пропушта. 😁
 
Ово је њихово време они обожавају овакве кијамете. Код нас када су се појавили пре 15год одемо на чекање зима снег и ми у шуми се наместили. Кад су почели да арлаучу да видиш хероја кад је настала бежанија из шуме. 🤣 Од једном свима зима,заборавили на неке неодложне обавезе и сутра дан ајмо на чекање нико нема времена.🤣
После пар дана на викендици мало, се заракијали и онда им се одвезао језик чули сте ли ви како нешто вришти и арлауче у шуме не треба тамо више ићи. Па реко јунаци шта би сте ви радили да сте на чеки у Бачу били када је са првим сумраком кренуло оркестрирање преко 20-30ком.
 
Kažu ovi u Peščari da arlauču ispred tebe i malo zaćute i onda arlauču iza tebe. A pojma bemaju kad su zaobišli.
Pre par godiba sa mojim klincima bio na pecanju. I išli popodne, pa ostali i do 20 h. Odjednom čuli zavijanje šakala, ja ga nisam uživo nikada čuo, a odradio mnoge dekapitacije. Uglavnom, deca su pod odmah izgubila interesovanje za pecanje i počeli da pakuju pribor. Džaba sam ja objašnjavao ko zavija, i da nema opasnosti za nas, ubrzo sam i ja morao da spakujem štap i pravac kući.
 
Nazad
Vrh