Lovačka tema

Ja koliko znam ako si lovac porez se ne placa,a u nasem lovackom drustvu smo radili lekarski jos proletos.A orman po zakonu moras imati (mnogi ga nemaju).
 
Znam da se ne naplacuje ako si lovac ali ja sam bivsi lovac a drug mi sad kaze da od sledece godine ide porez na oruzje. Za lovacku nije problem, nego ne znam koliko ce biti za karabin. Ma kod nas je divljina nema lekarskih, a orman nema niko. Kod nas iz sup-a krenuli da idu po kucama da proveravaju za oruzje.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Vidi ,nisam siguran 100 posto ali mislim da je sad u martu izasao zakon da ako si nisi lovac nemozes imati lovacko oruzje,tj. ukinuto je ono vezano za trofejno oruzje.
 
Znam da se ne naplacuje ako si lovac ali ja sam bivsi lovac a drug mi sad kaze da od sledece godine ide porez na oruzje. Za lovacku nije problem, nego ne znam koliko ce biti za karabin. Ma kod nas je divljina nema lekarskih, a orman nema niko. Kod nas iz sup-a krenuli da idu po kucama da proveravaju za oruzje.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

I za karabin pise "lovacki"
 
Malo se ponovili za vikend.
Pazarena vazdusara DIANA 340 N-TEC PANTHER :osmeh:

4.5 mm kalibar, pocetna brzina 330 m/s jacina 22J
Za sad ustisak vrhunski al nisam stigao jos da je upucam na daljinu kako treba to cu za vikend
 
Немој да заборавиш да је пријавиш у МУП да си набавио.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Ovo je keva,divljac je ne vidi,tjs ne reaguje,za sada zadovoljan
ND3X40-SubZero-Header.jpg

Сличне ствари су ме увек одушевљавале и волео сам да их имам у својој колекцији. Док сам се бавио ловом избор је био мало ужи. Сводило се на колиматорске нишане за сумрак, и руске рефлекторе и ИЦ нишане за ноћни лов. Набављао сам та помагала али сам их користио само на метама а не на дивљачи из чисто спортских разлога: треба, ипак, дивљачи дати шансу.

- - - - - - - - - -

Da li je ko od vas lovaca nekada izvodio slicnu racunicu , mislim , smete li sve da stavite na papir , od dozvole ,opreme , goriva, municije , kerovi i sl .
Мени је калкулација библија струке па сам и то рачунао. Три дебеле свиње годишње што је за мене било прихватљиво у односу на бенефите. Не кажем да је то важило за све "ловце". Било је и оних који су хтели да једних хицем одстреле три живуљке.::lose:: Кад их позовеш на стрелише да провере карабине, оптику, елаборације одазове се 10% а исто је и кад им упутиш позив да пре почетка сезоне провере посип и своје стрељачке способности на глиненим голубовима.
 
Kalibar 270win,federal fusion 8,4g.Pogodak u plecku,na mestu je ostao.Daljina odprilike oko 70m a prasac ako se ne varam proslogodisnjak tu negde oko 60tak kg mada dok smo ga odvukli do auta imao je i 200 kg :haha:
 
Oprez u ovim prazničnim danima....

[video]https://twitter.com/twitter/statuses/945249338183372800[/video]
 
Prvi divojarac odstreljen u Srbiji u lovackom drustvu. Bronza
16f51f0fde4237cdd4f59ffe7fc4ce4e.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh