Limarsko-Farbarski radovi

aj da cujem koliko crvene farbe treba da se ofarba z214,koliko osnovne a koliko masne??
planiram od nedelje da ga prespricam,smirglam gde ima rdje a gde nema samo malo osmirglam i picim osnovna pa masna i koliko slojeva koje preporucujete??
 
Meni je trebalo za z222 valjda 6kg osnovne jedan sloj i 8kg završne i 1kg žute, osnovna je išla u jednom sloju a lak u dva, tebi treba jedno 25% manje, samo da napomenem da je berač bio za prodaju i da nisam ja farbao pa ovo uzmi samo okvirno.

105r8lt.jpg
 
ok,ja ne planiram iznutra da ga farbam i to... u sustini farba je ok i za mene je al ima kos od napred i sa desne farbe gde je jako losa i malo rdja pa zato hocu da ga ofarbam,znaci i meni treba ~10kg farbe
ni felne mu necu farbati jer je kao nov a ovaj deo kosa su kokoske zasralje kod proslog gazde :udri:
 
Nude mi u farbari neku novu boju, kao zamenjuje antirost, osnovnu i lak, kao 3 u 1, treba samo jedan sloj. Proizvodi valjda Irkom.
Jel možda neko radio sa tim? Jel neko čuo nešto u vezi toga?
 
Ja sam cuo,al nisam radio. Jedan bi trebalo ovih dana sa njom da farba tanjiracu pa cu ti reci sta je to. Uglavnom moje misljenje je da sistem smirgla,osnonvna-temeljna i na kraju zavrsni lak u 2-3 sloja nemoze nista da zameni. Ja sam se ovih dana malo igrao pa cu vam staviti slike sutra da vidite kakva je igra u pitanju. Veoma je interesantno,verujte.
 
2m2jh9j.jpg

9kzdko.jpg

Evo malo sam se pozabavio zitnom masinom. Nije jos kompletna,ostale su neke sitnice,ali uglavnom sutra ili prekosutra je kraj sa radovima.
 
Takvu istu sam prodao komsiji 2000 godine zbog raonih ulagaca a on je prosle godine iz istog razloga prodao.Problem je nastajao zato sto psenicu sejemo posle suncokreta i hoce da nakupi stabljike ako je suncokret koji ostane posle tanjiranja vlazan.Masina je izuzetno precizna i lepo seje.Stric ima takvu sa diskovima i mogu reci da je prava.Paore da ne brojim ulagace koliko ih ima .Moja je imala 19.Da li si je takvu kupio ili si ti sekao deo gde je bilo predvidjeno spajanje sa drugom pa dobijes duplo siru masinu.
 
Takvu sam kupio pre jedno 10 godina,to jest otac je kupio,pa sam sad uzeo da je sredim jer je bila za generalku. Ima 19 lula i posto ja zito sejem posle soje meni je to izuzetno dobra masina jer ne gusi kao one sa 2 diska. Seje i po blatu ako treba bez ikakvih problema. Precizna je toliko da se sa njom moze sejati uljana repica,soja,zito pa cak i kukuruz. Soja ide u dvored i mogu vam reci da bude lepo posejana,ako ne i bolje od pneumatske. Sve u svemu dobra masian masina. Ima li ko predstavu koliko vredi ovako sredjena.
 
Ja sam sa njo sejao lucerku 6 kg/kj kao pneumatska pravi raspored a kasnije i barutnjak za arpadzik.Izuzetno precizna sejalica.Nemam predstavu koliko vredi ovako sredjena ali znam da sam je ja prodao za 750 DM.
 
Paor, na onu tvoju preporuku bojenja, ja bih dodao samo još pre osnovne antirost.
 
Nisam neki pobornik antirosta. Smrlgla u ruke pa malo srediti,dobro osusiti,jos bolje izduvati i ocistiti i onda osnovna. Dobro bi bilo da ide dvokomponentna. Moze da se ubaci i spric git,ali samo ako se trazi velika preciznost. Kaad se zavsi sa 2-3 sloja najmanje sintetika,a najbolje dvokomponentne nema zime najmanje 10-ak godina,a i vise.
 
abro je napisao(la):
paorpaor je napisao(la):
Nisam neki pobornik antirosta. Smrlgla u ruke pa malo srediti,dobro osusiti,jos bolje izduvati i ocistiti i onda osnovna. Dobro bi bilo da ide dvokomponentna. Moze da se ubaci i spric git,ali samo ako se trazi velika preciznost. Kaad se zavsi sa 2-3 sloja najmanje sintetika,a najbolje dvokomponentne nema zime najmanje 10-ak godina,a i vise.
::svaka cast:: :D

Eto priznajem svoju zabludu i konstatujem da je ovo potpuno tačno. Sve što sam tretirao antirostom, pa osnovnom bojom, pa završnom, kasnije se tačno pokazalo gde je antirost imao dejstvo.
 
Antirost mi se na kapiji pokazao nakon dvije ruke temeljne i jedne ruke završne . :udri: Dobar je no samo ga je muka skinit, tj. treba to sve skroz pažljivo skiniti, pa to na kraju izađe na isto kao da sam radio sa čeličnom četkom na brusilici ili bušilici.
 
23uwfwz.jpg

Post je spojen: [time]1259656335[/time]
_________________________________________________

Post je spojen: [time]1259656420[/time]
_________________________________________________
209sp7d.jpg

Post je spojen: [time]1259656529[/time]
_________________________________________________




Post je spojen: [time]1259656709[/time]
_________________________________________________
5lzcav.jpg

Post je spojen: [time]1259656819[/time]
_________________________________________________
zu1tfb.jpg

Post je spojen: [time]1259656901[/time]
_________________________________________________
207nccg.jpg

Post je spojen: [time]1259657259[/time]
_________________________________________________
Rucno smirglanje sa 120.Prvo spricanje sa Body epoxy drugo spricgit Duga.Ponovo smirglanje sa vodenom 600 i farbanje Duga Imt po Ralu 3002.Posto je ofarbano po hladnom losijom farbom susenje 2-3 dana pa sastavljanje.
 
Koliko je postojana- odrziva ta Dugina farba?Koja je cena po litru ili 750gr. kako vec ide? Gledam neke traktore po selu i moj, posle 2-3god. skroz izgube sjaj,pa je tesko oprati tamo gde kapnne nafta. Ne znam kojom farbom je moj farban-kupljen je ofarban ::lose::
 
U čemu je toliki problem sa antirostom?
Ja sam do sada uvek tretirao sa njim mašinu pre farbanja, i ostavim da deluje neko vreme, zatim sam ga skidao tu penu koja se pojavila nekom grubom krpom, pa osnovna , pa završna boja. Sada postoje i dvokomponentne bolje, a valjda i trokomponentne.
 
Duga auto lak 850 din. litra.Antirost je dobar za tarabe a ne za limariju.Umesto temeljne postoje razni prajmeri za razne podloge.
 
Problem sa antirostom je taj što izbija kroz boju na metima gde je sa njime tretirano.
Ove godine sam farbao neke plugove: antirost, osnovna, 2xzavršna, i tačno se vidi gde je antirost jako delovao.
 
Nazad
Vrh