Limarsko-Farbarski radovi

Ovako izgleda naša kosilica nakon detaljnog remonta, ugradnje diska za košnju oko stabla i farbanja.

16ifeiu.jpg


14jxa2o.jpg
 
ali niko od njih nema sivu,
to mi je problem kako da je nadjem
Koja siva? Za imt-a? U dugaluks katalogu oznaka za sivu je Imt Siva 02 a crvena je Imt Crvena 01. Za rakovicu srebrna je nesto drugo a za plavu sam pisao vec negde ral oznaku.... Mada je recimo naj pribliznija Tursko plava A6-T. Ma samo recite koja boja vam treba sve moze da se smucka i posalje brzom postom! Znam jednu dobru farbaru i jos boljeg majstora za nijansiranje!
 
Rakovica trup i motor fabricki farba u obicni efekt lak Zorka,video u fabrici kad sam bio,a i na novim rakovicama kad se zagleda moze da se vidi,a limarija auto lak plavi smuckana nijansa na uljanoj bazi.Za traktor je najbolje sa 2K bojom za novija auta,susi odmah i nemoze lako da izbledi i da se grebe.Ja farbao prosle godine 540 sa auto lakom obicnim i sad sam ga farbao ponovo sa 2K jer mi je traktor postao narandzast.
 
Koja siva? Za imt-a? U dugaluks katalogu oznaka za sivu je Imt Siva 02 a crvena je Imt Crvena 01. Za rakovicu srebrna je nesto drugo a za plavu sam pisao vec negde ral oznaku.... Mada je recimo naj pribliznija Tursko plava A6-T. Ma samo recite koja boja vam treba sve moze da se smucka i posalje brzom postom! Znam jednu dobru farbaru i jos boljeg majstora za nijansiranje!

Za plavu boju nije problem to sam kupovao i to imaju,a kadfa sam pitao za sivu(srebrna) niko nije imao ili nisu znali kako da je naprave
 
Ljudi strasno grese sto farbaju rakovice koje kakvim srebrnim farbama kad se fabricki farba sivim efekt lakom na nitro bazi.Svojim ocima sam video u fabrici kante od 25 kg.Tad sam i saznao od farbara u IMR-u a ziveo sam i ja u zabludi.Posle prvog farbanja Rajke efekt lakom razlika je bila vidljiva i dugovecnost farbe je bila ocigledna.Sad farbam efektom.Ove ostale srebrne farbe nisu za te stvari,pocnu da se ljuste sa trupa a na motoru pozuti kao da je motor goreo u paklu.
 
Mirko ,1oo% si u pravu za sivu,ja farbao pre pet godina sa obicnom srebrnom i moracu opet jer ni na sta ne lici a ako ko ima haubu za rajku ili samo prednji deo do sastava neka mi javi kupio bih,posto je udaren prednjim delom pa je ispravljano,sa ruckama jer moje ne funkcionisu.
 
Da u pravu si Mirko. Ali ako joj to bude jedini kvar u 5+ godina ili problem sto je pozutela farba.... Pa nek ide dodjavola farbacu joj motor opet. ::000::Uf zaboravio sam Borku slikati srebrnu... Evo sutra cu obecajem!
 
Nazad
Vrh