Limarsko-Farbarski radovi

Sa efekt lakom nece uopste da pozuti motor,veoma malo za mozda 15-20 godina.A sa obicnim srebrnim bojama za 5 godina kao u paklu.
 
Umalo da opet zaboravim.... Sasvim fino odradi posao i ovakva srebrna. Ali naravno ako postoji bolja i pri tom nije mnogo skupa onda treba takvu koristiti.
 
Ovo nije efekt lak!!!!!!!,ovo je obicna uljana farba,nijansa srebrna.Na konzervi od efekt laka pise Efekt Lak.Posle cu da slikam konzervu,imam ih dosta,ovih dana sam ofarbao dve Rajke.
I naravno nema tu sta da se isprobava kad se zna sta fabrika koristi i to je to.

Evo slike:
 
Poslednja izmena:
Sa uljanim bojama je puno sporije raditi zbog vremena sušenja između slojeva, ali koliko ja znam uljane su puno izdržljivije od nitro? Ili je nauka izmenila stvari i na tom polju?
 
Nije nitro srebrna,ima i to da se kupi,ovo je bas specificna industrijska boja,mozes je i farbati cetkicom ne primeti ce,kao da je farbana pistoljem.Efekt lak nece da pozuti na motoru uopste,pise tamo na konzervi da je otporan na temperaturu i bla,bla,bla.Veoma je tvrd kad se osusi,kao beton,neomzes ga zagrebati.
 
Još jedan priključak završen, ofarban i spreman za rad.


2ivzhbn.jpg
de mi reci kolega koliki je zahvat valjka i ko ti je pravio buriće.jako fino urađeno!!!!!!!
 
Ovo nije efekt lak!!!!!!!,ovo je obicna uljana farba,nijansa srebrna.Na konzervi od efekt laka pise Efekt Lak.Posle cu da slikam konzervu,imam ih dosta,ovih dana sam ofarbao dve Rajke.
I naravno nema tu sta da se isprobava kad se zna sta fabrika koristi i to je to.

Evo slike:

Ja sam sa ovm farbom farbao motor i getribu od 533 i farba je odlična.
Sad sam uzeo da farbam i prikolicu sa njom.
 
efekt lak lično ne volim iako je zgodan za farbanje i brzo suši ali se veoma loše pokazao na metalu koji stoji napolju i izložen vremenskom uticaju...
može za stvari koje su na suvom npr. mešaone,mlinovi ili kao što neko farba trup traktora ali za prikolicu i sl. nisu...
 
Pa komso fabrika farba sa tim trup i motor pa ne spadne,a i IMT je farbao sa efekt lakom trupove u plavu boju,dok je bila ta serija traktora 90-ih godina.

Evo rajke iz mog komsiluka,1998 godiste,nije farbana a radila sacuvaj boze,nije pozutio efekt lak na motoru
 
Poslednja izmena:
Ne moze farbanje limarije traktora,ustvari moze ali to nije za te stvari jer efekt lak posle nanosenja ostavlja ovakvu povrsinu
33415ye.jpg
 
Ocu da farbam prikolicu ali trazim neku boju koja se tesko skida tj.da se tesko grebe...pa reko vidim da je auto lak otporan pa mislio sam njim da ofarbam...sta mislite dal bi to tobro ispalo ili da uzmem neku drugu boju..?

---------- Poruka napisana u 21:05 ---------- Prethodna poruka je at 21:04 ----------

Kolko kosta efekt lak..?
 
Efekt lak kosta oko 450-500 kilogram,a za prikolicu je odlican.Mislio sam da hoces da farbas haubu na traktoru pa se nismo razumeli.Limarija na traktoru obicno ide auto farbom zbog esteckih razloga a za prikolicu efekt lak je odlican.Obavezno ga treba naneti za te stvari u dva sloja pistoljem,a kao podloga nitro osnovna za metal.
 
Nazad
Vrh