Leska - opšta tema

U ovom prirucniku postoji podatak da stablasice idu u 4x3 m. Da to nije malo gusto narocito ako uzmemo u obzir neke bujne sorte...
 
Da, to je taj. ;)

Zanimljivo kako svako na svoju vodenicu vuce i daje propagandu za sorte koje ima.
 
Vladu Moulisa dosta pominju po hrvatskom forumu , kod Duleta sam bio 2007 u julu . Ni tada nije imao sistem a zalivanje ,a pričao je da treba da postavi . Sa nama je bio i lik koji mu je kalemio . Dule je bio veoma nezadovoljan, pošto su kalemi bili totalno ne jednaki .Na ovoj slici je morao da malo otkopava zemlju da bi se video kalem .

Uploaded with ImageShack.us

Sada da dobiješ podsticaj od države treba mečku da rodiš i pri tom da poznaješ lično ministra poljoprivrede .
 
Ja imam zasad lesnika koi je sadjen u razmaku 5x5 i smatram da je i ovo malo. zasad je star 11god a vec se grane dodiruju.
 
Ja kada sam video razmak od 6m x 2,5 mislio sam da je totalno bez veze , ali kada bi sada sadio ponovo verovatno bi sadio tako.
Gust sklop izmedju a velika osuncanost u redovima .

Da li se neko od vas ozbiljno upustio u problem sa miševima . Bojim se da će se problem sušnih godina ( kao što je ova bila ) ponoviti . Gledao sam neke elektronske rasterivače na otvorenim prostorima i velikih dometa, koje koriste aerodromi .Ali našao sam samo po Americi i dosta su papreni . Postoje u kod nas u ponudi ,ali su to sve neke kućne radinosti koje rade ili ne rade ( po uputstvima do 15 ari ). Mislio sam da pravim zamke ali opet treba mi puno za 8 ha .
Ubacivao sam mamce cinkfosfida u rupe ove godine ,bilo je efekta ali ne trajnog .To treba ponavljati više puta .Toliko sam imao aktivnih rupa da sam na celu površinu potrošio 70 kg mamaka .( u svaku aktivnu kafena kašika ) .
 
Napravi nekoliko kamenjara po obodu parcele. Naselice se ili smukovi ili tvorovi i lasice. Smrt su za glodare ;)


O glodarima u voćnjaku u ovoj temi: http://poljoinfo.com/showthread.php?1997-Srne-i-zečevi-(glodari)-na-voćnjaku

---------- Poruka napisana u 21:41 ---------- Prethodna poruka je at 18:07 ----------

Koliko kosta po vasim krajevima kopanje arterskih bunara? U okolini Krusevca je cena drasticno pala po metru. Arterska voda moze dosta dugo da resi problem navodnjavanja barem se u mom kraju tako cini jer ima dosta stalnih vodotokova.

Tema: http://poljoinfo.com/showthread.php?122-Bušenje-bunara-na-njivama
 
Poslednja izmena od urednika:
@futurefarming

Tema o glodarima je : Srne i zečevi ( glodari ) na voćnjaku . I u njoj nema baš ništa o miševima osim mog isto pitanja u vezi miševa . Možda niko nema problema na većim površinama sa miševima .

@ yiipi
O kamenjaru nema govora . Pa kod mene lovci koji bazaju stalno po ataru nisu videli ni tvora ni lasicu .
 

---------- Poruka napisana u 21:41 ---------- Prethodna poruka je at 18:07 ----------

Koliko kosta po vasim krajevima kopanje arterskih bunara? U okolini Krusevca je cena drasticno pala po metru. Arterska voda moze dosta dugo da resi problem navodnjavanja barem se u mom kraju tako cini jer ima dosta stalnih vodotokova.

Tema: http://poljoinfo.com/showthread.php?122-Bušenje-bunara-na-njivama
Kod mene u kraju je cena oko 14e po 1 metru i vode ima vec na 10-ak metara. Mada cena im sa dubinom pada i npr. ako busi na 30m manje ces platiti. ;)
 
@ yiipi
O kamenjaru nema govora . Pa kod mene lovci koji bazaju stalno po ataru nisu videli ni tvora ni lasicu .


Tvorove, lasice i kune neces da vidish jer su iskljucivo nocni predatori kad je i aktivnost puhova i miseva najveca ;) . Samo puhovi su strogo zasticena vrsta, narocito lesnikar, tako da pazite ko vas posmatra. Ako naselis predatore imash makar dobar balans. Smukove mogu ja da ti nahvatam malo kod mene ih ima kolko ocesh :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav za sve, posto je tek posadjen vocnjak da li odma da se orezuje ili da sacekam sledecu godinu mada su sadnice stare 2 i 3 godine pa se plasim da ih puno nenamucim odma u startu. hvala!


pozdrav!
 
bogami kod mene ima razno ima i visljih i nizih ali mislim da mu to nesmeta.
neki prosek je izmedju 50-80cm.

---------- Poruka napisana 16-01-12 u 21:53 ---------- Prethodna poruka je 12-01-12 at 21:54 ----------

zna li neko gde ima da se nabavi seme mecije leske?
 
bogami kod mene ima razno ima i visljih i nizih ali mislim da mu to nesmeta.
neki prosek je izmedju 50-80cm.

---------- Poruka napisana 16-01-12 u 21:53 ---------- Prethodna poruka je 12-01-12 at 21:54 ----------

zna li neko gde ima da se nabavi seme mecije leske?
Pa ima negde po Novom Sadu pitaj nekoga iz cistoce
Ako nista ima u Staroj Moravici ceo drvored jako lepo radjaju, ja cu ove godine ici da nakupim tamo, jer mi se bas svidjaju.To ti je selo blizu Bajmoka i bas na tom putu prema Bajmoku se nalazi taj drvored
 
Nazad
Vrh