Leska - opšta tema

Novinari poslednju deceniju jure senzacionalnost a ne vesti. Cesto se i plasira neka podvala da bi naivan svet programirali.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
malo iz njive, nakon zalijevanja piket ide u zemlju nesto manje od 40cm
n36us9.jpg

zbun prosjecne visine
161e1ds.jpg

i ako ko moze da procijeni koja je sorta, kupljena pod romanu
161e1ds.jpg

2qkoygy.jpg

nikako sa ovim slikama na kraj izaci
moze li se ovo obristi
 
Poslednja izmena:
Ja postavljam slike na osnovu uputstva sa foruma:

http://poljoinfo.com/showthread.php?3231-Postavljanje-slike-u-poruci

tamo ti kaže da ideš na adresu http://fotkica.com/

dobiješ prozor sa opcijom da izabereš sliku sa svog kompa koja se zatim upload-uje na njihov sajt a oni ti vrate linkove. Biraš onaj drugi link za forume( tako ti i piše) i iskopiraš ga.

Ovde onda pomoću komandice "insert image" ubaciš sliku na željeno mesto. Komandica ti otvori prozor u koji samo odradiš paste predhodno kopiranog linka sa fotkica.com sajta i to je to.
Bar kod mene radi lepo...
 
Koliko sam ja primetio kod nas ljudi sade nekih desetak sorti uglavnom. Imaš one koje su pogodnije za stonu upotrebu i one za konditorsku industriju. O tim sortama imaš dosta na netu i na srpskom jeziku. Kod nas u poslednje vreme se povećalo interesovanje za italijanske sorte. Imaš severno od Beograda zasad na preko 60h sa italijanskim sortama pretežno Langa. Nemački Halski džin, Istarski dugi, američki Enis, engleski Kosford i dr. se takođe sade. Ako si upoznat sa leskom znaš da ti treba više sorti u zasadu zbog oprašivanja...
kako misliš da prskaš voćkice kad posadiš i kajsiju? Jel će moći traktor sa atomizerom da prođe između redova? Imaj na umu da leske bez dovoljno prostora nešto sporije napreduju. Jasna mi je ideja ali treba dodatno sve ispitati da se vidi koliko je to sve praktično.
Ма да, вероватно сте у праву,само лешник 5×5 и ћао,али ме само буни која сорта да буде већинска???да ли енис???
 
Ма да, вероватно сте у праву,само лешник 5×5 и ћао,али ме само буни која сорта да буде већинска???да ли енис???

Na pre par predhodnih stranica sam napisao koje sorte sadim sad na jesen. Ja ću ići na italijanske sorte. Sve tri su tražene za konditorsku industriju i imaju sličan nešto sitniji plod. Kod mene će većinska sorta (60%) biti Tonda Gentile Dele Langa. To je moj izbor ali ne znači da je to i najbolji. Ja sam isto novajlija u ovom biznisu. Na osnovu nekih informacija koje sam sakupio, doneo sam izbor. Vreme će pokazati da li su one bile pouzdane. Enis je, čini mi se, krupna sorta lešnika. Čuo sam da dobro uspeva kod nas ali da je taj krupni plod cenjeniji za stonu upotrebu nego za industriju pa to možda eventualno napravi problem kasnije prilikom plasmana. To bi trebalo da proveriš ako te interesuje Enis.

Mada, verujem kad je u pitanju mala površina od 25 ari da to nije problem.
 
Питање у вези садница и расадника: Звам сам ових дана много расадничара, углавном што сам чуо овде да их препоручују.
Код свих су цене калемљене леске 6 ЕУР по садници, а на једном месту 5 ЕУР. Оно што ме буни је што сам данас звао једног, да кажем
јако провереног и препорука који ми тражи 8-10 ЕУР по садници. Моје питање је: јел реална цена 5-6 ЕУР по садници, или треба да буду
скупље ако су иоле квалитетније?
 
Na pre par predhodnih stranica sam napisao koje sorte sadim sad na jesen. Ja ću ići na italijanske sorte. Sve tri su tražene za konditorsku industriju i imaju sličan nešto sitniji plod. Kod mene će većinska sorta (60%) biti Tonda Gentile Dele Langa. To je moj izbor ali ne znači da je to i najbolji. Ja sam isto novajlija u ovom biznisu. Na osnovu nekih informacija koje sam sakupio, doneo sam izbor. Vreme će pokazati da li su one bile pouzdane. Enis je, čini mi se, krupna sorta lešnika. Čuo sam da dobro uspeva kod nas ali da je taj krupni plod cenjeniji za stonu upotrebu nego za industriju pa to možda eventualno napravi problem kasnije prilikom plasmana. To bi trebalo da proveriš ako te interesuje Enis.

Mada, verujem kad je u pitanju mala površina od 25 ari da to nije problem.
Neko moje razmisljanje. Ako si u blizini nekog veceg grada, gde je veci promet moguc, mozda je bolje posto imas malu povrsinu I samim tim manju kolicinu lesnika da se baziras na prodaju na pijacama ili nekim marketima, a narod ko narod pre bi kupio veci lesnik nego sitni industrijski, plus na tim prodajama na sitno mozes da postignes relativno vecu cenu nego da sve odjednom das

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Neko moje razmisljanje. Ako si u blizini nekog veceg grada, gde je veci promet moguc, mozda je bolje posto imas malu povrsinu I samim tim manju kolicinu lesnika da se baziras na prodaju na pijacama ili nekim marketima, a narod ko narod pre bi kupio veci lesnik nego sitni industrijski, plus na tim prodajama na sitno mozes da postignes relativno vecu cenu nego da sve odjednom das

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
Има логике,а крупније сорте су?и опрашивачи за њу?
 
Питање у вези садница и расадника: Звам сам ових дана много расадничара, углавном што сам чуо овде да их препоручују.
Код свих су цене калемљене леске 6 ЕУР по садници, а на једном месту 5 ЕУР. Оно што ме буни је што сам данас звао једног, да кажем
јако провереног и препорука који ми тражи 8-10 ЕУР по садници. Моје питање је: јел реална цена 5-6 ЕУР по садници, или треба да буду
скупље ако су иоле квалитетније?
Lazare ostavi se kalemljenih. Uzmi žbunasti jer to je zakon.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Nicem brate. siljat mjerim sa njim koliko je voda nakvasila zemlju oko biljke a na ovoj trecoj sam stavio cisto da se ima predstava kolika je biljka , veca je solidno od 120cm odnosno od piketa , ljesnjak je u trecoj vegetaciji
 
Poslednja izmena:
Vecina, nekih 75 posto, a ni ostalih 25 nije u mnogo boljem stanju

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh