Leska - opšta tema

Izgleda fenomenalno, iako smo blizu kod mene je verovatno drugi tip zemljišta jer bi mi to sve ispucalo a kad padne kiša mogao bih ribe da tovim a leske da ložim :) :) :)
Stvarno je ko iz knjiga slika kako izgleda zasad leske, samo sam ja mislio da do takve slike dolaze drugim putem :)
Hvala na pozivu pa ako Bog da dogovorićemo i neki susret
Hvala Nebo ,poziv stoji , idemo dalje :))))
 
Pozdrav drage kolege,

Htedoh sa vama da podelim par fotki od prosle nedelje, posle rada sa frezom pipalicom.
Zasad je iz 2012-te i zemlja posle prvobitnog plitkog oranja nije nikad radjena u redu gde su sadnice.
Tanjirano je izmedju redova 2 puta u prvoj godini, od tada samo kosim.

Ovo su slike nakon prvog prolaza sa frezom. Ja sam licno prezadovoljan, jel mi je ustedelo maltretiranje oko okopavanja i kosenja.

Videcu kako ce se dalje pokazati.

Ali molim vas za pomoc, kako se kace slike? :)

Pozdrav
 
Zato što je osušene uhvatila monilija ... sad ne možeš ništa da uradiš... dogodine prskaj.-
Ako možeš da mi objasniš kada treba prskati i u kojem mesecu i sa kojim preparatom protiv monilije. Ako je u maju kod mene je bila temperatura 0 stepeni u noć a dan 7. Pozdrav

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
Stvarni,
Dok ti kolega POP ne odgovori, evo malo od mene,
Prskanje protiv monilije vrši se tokom zimskih meseci, odnosno nakon otvaranja ženskih cvetova (bitnije). To moraš da pratiš jer nije otvaranje u isto vreme, zavisno je i od vrste leske i od vremena, a može da se protegne na par meseci. Slobodno proguglaj malo po forumima, za lesku imaš dosta toga napisanog baš oko zaštite, uključujući i preparate.
Pozdrav :cao:
 
Od jutros orezao sve suve grane, rez tretitan arbakolom ili kakoliseveczove..... cekam da prodje kisa pa opet olovku u sake......

Sent from my GT-I8262 using Tapatalk
Molim za odgovor Zmajurina da li se mora sa tim arbakolom da zaštiti bilo koji rez na lesci i kako se pravi taj odnos sa vodom. Poz.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
- - - - - - - - - -



rjesenje je i freza kopacica , prosle godine kopao kosijo trimerom al nikako nisam bio zadovoljan proljetos kupio frezu pridje stablu na 10cm ne ide duboko i travu rjesava bez problema, na 96 stranici imas par slika kako freza sredjuje ljeskar

Smiki,
mogu li dobiti kontakt tel pa kada budem u prolazu da se javim i pogledam leskar, jer planiram da sadim sledece godine a ove bih pripremio zemljiste.
pozdrav
 
Molim za odgovor Zmajurina da li se mora sa tim arbakolom da zaštiti bilo koji rez na lesci i kako se pravi taj odnos sa vodom. Poz.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
Mislim da moze, definitivno dobra stvar. Juce vidim jednu sadnicu polusuvu, nesto se cesalo o nju i izgulilo koru....
Smiki,
mogu li dobiti kontakt tel pa kada budem u prolazu da se javim i pogledam leskar, jer planiram da sadim sledece godine a ove bih pripremio zemljiste.
pozdrav


Sent from my Lenovo A6010 using Tapatalk
 
Na nekim sadnicama poceo da opada lesnik,opada bez omotaca, kada ga razbijem on punog jezgra...proslih godina su tako rano opadali sa omotacem i bili su prazni...zna li ko sta se desava i ima li jos kod nekoga tako?
 
Koliko plaćate radnu snagu za kupljene lešnika?

Послато са GT-I9195I уз помоћ Тапатока
 
a kod mene u voćnjaku sveeega :)

Danas kosili travuljinu i okopavali lešnike kad ispod jedne leske 2 + još 2 komada.
Iako su mi mnogo štete napravili zimus nisam imao srca da ih diram već sam ih ostavio..
Znam da ću zažaliti ali divni su i nekako se nadam da će se setiti šta sam uradio za njih kada budu planirali da grickaju lesku :)
 
Poslednja izmena:
c2a52a18f0093ab50bff76cb84395db1.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Danas kosili travuljinu i okopavali lešnike kad ispod jedne leske 2 + još 2 komada.
Iako su mi mnogo štete napravili zimus nisam imao srca da ih diram već sam ih ostavio..
Znam da ću zažaliti ali divni su i nekako se nadam da će se setiti šta sam uradio za njih kada budu planirali da grickaju lesku :)

Nećeš zažaliti.... Vratiće ti kosmička karma i Božanska pravda.....
 
Lepi su zekani. Ja sam prošle godine našao jednog ali sam ga posle dva dana pustio u prirodu.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh