Leopard i IMT plugovi

Evo i mog leoparda kad je stigao..

090314183640.jpg


Zatim je sledilo DETALJNO pranje pa na rastavljanje i otklanjanje nedostataka,zatim osnovna pa farbanje!!!

Treba i raonici da stignu pa da sve to namontiram...

Kisa ometa nemogu nista da radim ali sad je u radionici pa kad se ima vremena radi se na njemu...

090414193007.jpg
 
Ciro, je li na ovim daskam ovaj prednji deo(nzm kako se zove) izmenljiv? kod mene su podosa potrosene, pa sad razmisljam kako da to sredim jer su daske iz jednog dela
 
Ako misliš na grudi dasaka na tom plugu se vidi da se menjaju
 
Da izmenjiv je taj deo na daskama... Imas to da kupis i samo namontiras... E sad neznam dal je bolje da se iseku daske pa da se to namontira ili preko daske kao sto je kod mene...
 
Kod mene su jednodelne, pa neznam sta da radim jer je tati plug dao prijatelj na koriscenje, a on je prodao traaktor, pa da nestoji. Uradio sam mu raonike, a za daske ne znam. Mozda cu ove stare navariti ili staviti nove grudi, a plug cu verovatno kupiti od tog coveka ako odluci da ga proda:ppozdrav:
 
Kod mene su jednodelne, pa neznam sta da radim jer je tati plug dao prijatelj na koriscenje, a on je prodao traaktor, pa da nestoji. Uradio sam mu raonike, a za daske ne znam. Mozda cu ove stare navariti ili staviti nove grudi, a plug cu verovatno kupiti od tog coveka ako odluci da ga proda:ppozdrav:

Ja kad sam svoga remontovao,isekao sam daske i stavio umetke,daska se vrlo lako i precizno iseče,postaviš umetak da se rupe poklope,flomasterom povučeš limiju i seci,kod mene se uklopilo samo tako,bilo je slika u temi plugovi kad sam sređivao ali sad ih nema.
 
Da li si ih zavario ili ne??? Posto i ja planiram to da odradim da ne stoje preko daske nego da isecem dasku pa da ih stavim...
 
Moze on jos da ide i sa ovim, ali ja bi da to sredim:osmeh: Proletos mi kad je radnik orao spadne crtalo. Ja ko lud ga trazim 15min i nadjem potkovicu staru preko 40 godina,dok je deda orao sa konjima, a prvi taraktor kupio 1970 . Stavim je na plug i u posle par krugova u brazdi nadjem crtalo. Imam toliko slobodnog vremena da sam tek posle mesec i po dana stigao da ga remontujem i namontiram, tako da ovo ostaje na tati da sredi. ja ne mogu. Idem u skolu a druga sam smena, pa nema nista od radnog popodneva
 
Ima li neko da je stavio pretpluznjake na ovakav Leopard??? :sta: Kako li su se pokazali kosta 6000din jedan razmisljam da ih kupim ali da cujem vasa misljenja o tome??? Ima li polovnih pretpluznjaka???
 
Ima li neko da je stavio pretpluznjake na ovakav Leopard??? :sta: Kako li su se pokazali kosta 6000din jedan razmisljam da ih kupim ali da cujem vasa misljenja o tome??? Ima li polovnih pretpluznjaka???
Druze ja sam imao predpluznjake na Leopard plugu i to iz Cantavirske kovacke radionice,plug je lepse orao ali sam u meduvremenu prodao plug ali vredi dati 12000din za predpluznjake.
 
Ja sam našao plug dvobrazdni Leopard isto kockasti mislim da je čovek rekao da je '95 god svega orao 2kj godišnje.Nema točak nosač točka ima,crtalo ima, ostalo daske plazovi raonici su ok,a cena je dosta povoljna.Pitanje za Mirka 015 da li možeš po godištu proizvodnje da odrediš da li je to kockasti Leopard novijeg tipa sa zakrivljenom nogom ili onaj stariji (žuti) sa pravom?Plug nisam išao da vidim samo po priči sam skontao da je stariji čovek u pitanju i da govori iskreno.Gde može da se nađe točak za Leoparde ako se rešim da ga uzmem ,ne bih da ga pravim i karikam volim da je sve original.Da ne ispadne da potcenjujem znanje ostalih kolega pitanje važi za sve članove ovog foruma, a Mirko je detaljno objašnjavao neke razlike oko ovih plugova stoga sam se obratio prvo njemu.
 
Poslednja izmena:
Moze tocak od IMT pluga. Potrebno je samo razbusiti malo vislje rupu za sraf a drugu rupu samo proseci. Slikacu da vide i ostali kako to izgleda. Sto se tice samog pluga, lepo ore i zaorava ostatke. Ramak izmedju glava je rekao bi veci nego na Imt 757, a sam plug je veoma dugacak, pa meni deluje malo smesan u kombinaciji sa Rakovicom, ali to kod tebe nije problem, ti imas mislim Ruju:ppozdrav:
----------------------------------------------------------------
Evo slika

 
DA ja cu da probam da ga vucem sa 820.. :osmeh: Mozda mi se nesvidi pa uzmem 756.30..

Tocak za Leoparda je 150e u Plamenu ja sam se raspitivao jel sam pre ovoga i ja nasao jedan bez tocka ali je bilo previse para a stanje ne bas bajno... Onda slucajno pogledam oglase na forumu i pronadjem ovaj plug... I zadovoljan sam.. Sutra bi trebalo da rasturim sve i da detaljno ocistim pa ide osnovna farba... Danas sam samo malo srafao oko njega...
 
Zar je tocak toliko skup? Tata je za Olta pravio tocak. Uzeo je zadnju glavcinu oz Zastave sa amortizerom, a kao tocak je posluzila felna presvucena limom kako bi bila ravna. Ostatak neznam od cega je, ali nema samo vint pa nemoze vs da se podesav dubina cm po cm, vec na otprilike 5cm. Slikacu ovih dana da vide i ostali, ali on nemoxe da kosta vie od 50e, ali opet odradjuje posao za 3X manje para:ppozdrav:
 
Radoslave, nemoj se ljutiti sto cu te pitati ovo ali kakve veze ima je li plug novije ili starije tipe? Obadva imaju razmak izmedju glava 102cm i visoki su 70-75 ovisno o stanju i tipu raonika. Kod mene je 72cm s potrosenim raonicima.

Oru i jedan i drugi jednako samo sto u prilog starijem tipu idu deblji sarafi a na novim su bolje rjeseni plazovi a u biti jedan te isti plug.

Dugacki jesu ali zato su u stanju zaorati krmacu s 12 prasaca da ni repovi ne vire iz brazde ;)

Da, da ,da... nov tocak za IMT je u HR kostao 1800kn ( 240€) zadnji puta kad sam gledao. Imao sam srecu pa mi kolega donesao s otpada malo usukan tocak i dobio sam ga povoljno, odnesao majstoru da ga izravna i eno ga veselo se okrece. Drugi tocak sam platio 500kn nekoristen (65€) i tu je posredovao "Becarina pusta".

U Rumi su prije 5-6 godina imali kraj zice nov novcat tocak i gledao sam ga i umalo da ga kupim ali mislim da ga je tad clan "branko" kupio za 100-tinjak €. Problem je sto svi volimo da bude original a mala privreda pravi sve osim tockova za plugove ;) Tako sam i ja dao NOV NEKORISTEN tocak za vogel&noot ravnjak u zamjenu za polovan tocak za leoparda samo zato sto sam htio da bude original ;)
 
Slazem se ali ko hoce da bude orginal onda mora da se plati jbg... Tocak je oko 100-150e ili mislim da je oko 15.000din...

Ima na sajtu plamena.. Ja sad gledam pretpluznjake i oni kostaju 13.000din bez nosaca a sa nosacima sigurno oko 17.000din...
 
Radoslave, nemoj se ljutiti sto cu te pitati ovo ali kakve veze ima je li plug novije ili starije tipe? Obadva imaju razmak izmedju glava 102cm i visoki su 70-75 ovisno o stanju i tipu raonika. Kod mene je 72cm s potrosenim raonicima.

Oru i jedan i drugi jednako samo sto u prilog starijem tipu idu deblji sarafi a na novim su bolje rjeseni plazovi a u biti jedan te isti plug.

Dugacki jesu ali zato su u stanju zaorati krmacu s 12 prasaca da ni repovi ne vire iz brazde ;)

Da, da ,da... nov tocak za IMT je u HR kostao 1800kn ( 240€) zadnji puta kad sam gledao. Imao sam srecu pa mi kolega donesao s otpada malo usukan tocak i dobio sam ga povoljno, odnesao majstoru da ga izravna i eno ga veselo se okrece. Drugi tocak sam platio 500kn nekoristen (65€) i tu je posredovao "Becarina pusta".

U Rumi su prije 5-6 godina imali kraj zice nov novcat tocak i gledao sam ga i umalo da ga kupim ali mislim da ga je tad clan "branko" kupio za 100-tinjak €. Problem je sto svi volimo da bude original a mala privreda pravi sve osim tockova za plugove ;) Tako sam i ja dao NOV NEKORISTEN tocak za vogel&noot ravnjak u zamjenu za polovan tocak za leoparda samo zato sto sam htio da bude original ;)
Nema nikakve veze, pitao sam čisto onako radi sebe,da ubuduće znam da ih razlikujem .Mnogi i ne znaju kakve plugove imaju, a pritom kad ih pitam neke pojedinosti i kad ja znam te razlike iz njihovog opisa mogu saznati koji je tačno tip pluga u pitanju.Onda jasniju imam sliku u glavi i lakše napravim neki uži izbor.
 
Nazad
Vrh