Leopard i IMT plugovi

Ok, samo me zanimalo posto sam i ja slucajno saznao da postoje dva tipa "kockastih" leoparda. Sve je to jedno te isto i mislim da se s tim ne treba previse zamarati.
 
Danas sam malo radio na Leopardu... Rasklopio sve sto je trebalo popraviti za sutra mi ostaje jos lezajeve na disku da zamenim i krece sklapanje (farbanje osnovnom pre sklapanja) pa zatim farbanje kad je sve sklopljeno zavrsnom bojom..

Nesvidja mi se nikako njegova orginalna boja bice kod mene crvene boje 99%..

Evo i slika.. Razradjivanje osovine da moze da se krece levo desno (bila zapekla) i skidanje klina za kacenje (bio se rasklimao)...

090614174200.jpg


Zatim je na red dosao kopirni tocak!!!!!!! Lezajevi su toliko zapekli da se nisu kuglice okretale nego komplet lezaj i zafrko je osovinu..

090614155319.jpg


E kad smo vec kod osovine tu je vec haos bio!!!!!!! Navoja na kraju osovine nije ni bilo (ko zna od kad) pa su namontirali lezajevi stavili onako maticu i ZAVARILI (to je najlakse)..

090614155307.jpg


Ovde je dosao na red skidanje raonika mada je prednji bio dobar zamenicu oba da budu u paru ali to nisam slikao sutra cu..

090614174118.jpg


Skidanje ostalih delova zbog ciscenja od rdje i varbanja osnovnom bojom gde se poklapaju da ne bi rdjalo izmedju...

090614174128.jpg


- - - - - - - - - -

Do mraka sam jos radio na ciscenju od rdje pa sam ga zatim celog odmastio nitro razradjivacem i obojio u osnovnu boju isto sutra slike posto je vec bio mrak..


Sad mi najveci problem ostaje osovina tocka pa imam jedno pitanje da li mozda moze negde da se kupi ili cu morati da posetim metalo strugara?????
 
Ovi deflektori na starijim leopardima nemaju onu uporu iza pa se s vremenom "ispravljaju" kad deflektore namontoras na plug, dobro ih "podesi" cekicem i pojacaj da se ne mogu ispravljati jer ovako kako je sada stanje nece ti dobro zatrpavati masu. Ja sam isao u eksterem pa sam zarezivao i nosac u visini daske i njega motao prema naprijed da i tako dobijem jos bolji kut deflektora.

Za ovu jesen mog leoparda cekaju novi IMT deflektori i novi samoostreci raonici s 3 sarafa. Bit ce malo busenja i mrdanja da se uklope ali vrijedit ce 100% Samo cekam da kisa prodje i napadamo ;)

Svaka ti cast na volji i trudu a sto se tocka tice, jel nije lakse da samo vratis maticu kako je bila i ponovno ju zavaris? Cemu komplicirati kad jednostavno rjesenje vec postoji? Ne znam koliko kod vas naplacuju da ti na ovu osovinu ureze nov navoj za standardnu maticu s krunom al kolko god da kosta, elektroda je ipak jeftinija a odradjuje posao. ;)
 
Bobo nevolim bas da resavam stvari aparatom za varenje!!! Volim da to mogu sledeci put da skinem i lepo zamenim lezajeve ili podmazem a ne da moram ponovo da secem... Koliko mi naplati 20-30e pre cu da dam toliko nego da zavarim... Nevolim tako da radim jbg..

Da primetio sam i ja da su deflektori previse pravi,moracu i ja da ih podesim lepo pa da napravim drzac pozadi ko sto ima daska i da sve to lepo namontiram... Ali otom potom ima jos PUNO da se radi oko njega tek smo na pola posla.. Najgore je zavrseno ciscenje i spremanje za farbu!!!

Sace i slike...

- - - - - - - - - -

Evo slika.. Danas se isto malo larilo na njemu... Nedelja je bila pa nisam mogao da idem da kupim ni srafove ni farbu nista... A tek u sredu stizu raonici tako da stoji tu gdeje.. Polako... :osmeh:

090714184701.jpg


090714184651.jpg


Evo nasta su licili Lezajevi u disku!!!!

090714184935.jpg


- - - - - - - - - -

A posle njega na red stize ovaj 756.. Nemoze da mi bude dosadno nikako.. :haha:

090714180950.jpg
 
Kod tebe su licili na lezajeve:haha: Kad sam posao da orem, malo se klimali, ja reko izdrzace, kad spade u brazdi i jedva ga nadje. Kad sam poceo da ga rastavljam, umesto 2 spoljne kosuljice, samo jedna,a unutra vazda nekih kuglica!!! Neki strucnjak stedeo na materijalu pa stavio samo 1 lezaj
 
MA svaceg sam se nagledao,a najvise me nervira kad vidim sta sve ljudi resavaju aparatom za varenje!!!!!!!! Pa posle kad dodje vreme to da se skine cesas se gde te ne svrbi!!!!
 
Ciro, sve 5... I ja sam kupio polovan tocak za leoparda i orao jednu sezonu bez greske al druge godine negdje pred kraj oranja vidim ja da plug na silu ide u orano... Ajde, zabrazdim ga na osovini pa hoce-nece. Onda ga jos nagnem u stranu i isao je fino iza traktora ali nikako da skuzim sta ga pati, kad kasnije skuzim da mi se lezajevi na tocku rasuli i ajde, nek izdura jos ovu njivu pa cu onda sarafati. Nisam obisao ni dva kruga, tocak spao. Nista, kuci, montiraj nove lezajeve i teraj dalje ;)

Kod mene nije u tocku bilo vareno ali je okretanjem "na suho" kosuljica lezaja sazvakala maticu koja vise na maticu ni ne lici. Uspio sam nekako odvrnuti doticnu, zamjeniti lezajeve i dotegnuti ju nazad ali boze sacuvaj. Da se nije mogla skinuti normalnim putem, to bi ja brusilicom odsjekao, stavio nove lezajeve i na njeno mjesto bi isla kosuljica starog lezaja i naravno varenje u krug. Svakih 10 godina si mogu priustiti na ovakvim stvarima da se "cesem i gdje ne svrbi" posto to nije od neke presudne vaznosti i ti lezajevi se polako vrte i ne trpe nikakve udarce i duraju u pravilu vise nego original daske na plugu. Jasno, gdje se moze napraviti "kako bog zapovijeda" tako i napravim ali kad se mora izmisljati, uopce nije problem nesto i zavariti.
 
Dobro slazem se sa tobom da je sezona i spadne tocak onda aparat zavari i teraj dalje pa kad se ima vremena sredi se kako treba... A kod mene sad nije vreme problem pa da sredimo kako valja... :ppozdrav:
 
Dobro i ja cesto koristim aparat za varenje ali nevolim da varim sve i svasta,vise sam da to sredim na fabricki nacin... Neznam tako volim da bude...

A ne kao neki zavarili prednji trap na traktorima (razmrdao se ) pa sad tako zavarenog kako da ga suzim ili prosirim!!!!
 
DAnas se opet malo radilo... Remontovao sam disk (stavio nove lezajeve) i ofarbao plug... Sutra idem po raonike i cekam da mi zavrse osovinu tocka i gotovo moze u brazdu... DA ga probam kako ore.. A kasnije ce da dobije pretpluznjake..

090914184821.jpg


090914184833.jpg


090914184708.jpg


- - - - - - - - - -

Ulozeno malo para i MNOGO zivaca... NAjsuplja stavka ce biti raonici i osovina tocka.. Ne racunajuci pretpluznjake koji su 13.000din bez nosaca.. A sa nosacima sigurno oko 16.000din...

Razmisljam da ih kupim ako mi se svidi kako ore plug... Ili mozda da potrazim polovne...
 
Ciro lepo sredeno :ppozdrav: ako moze da ti dam jos posla dok si ugrejan .
Vidim da se malo zarotirao na kolenu sa desne strane mozda ce trebati jos malo , deflektore savij jos jako su dignuti kao sto kaze Bobo da su slabi i zemlja ih ispravlja jer nece bas raditi posao , a na vrh drzaca brazde/raonika privari armaturu 5 icu da malko podigne vrh raonika na gore ice lakse i lakse ce se vuci . Kolenastu osovinu gurni skoro skroz u desno gledajuci od napred , jer rus ima veliko rastojanje zadnjih tockova ... I kao metak


Ja se raspiso:cool:
 
Mislis jos da gurnem osovinu udesno (gledano od napred) ???? Necu vise da eksperimentisem sa ovim deflektorima zato sto cu ili da stavim predpluznjake ili deflektore od IMT-a oni su bolji od ovih... A kod mene jos ovi kraci deflektori nece oni bozna sta prevrtati... Zamenicu ja njih..

- - - - - - - - - -

Kolega ne razumem sta se savilo????? Sta treba jos da zarotiram???
 
Nazad
Vrh