Leopard i IMT plugovi

Ako se ne varam kod njega su glave i daske od kvernelanda.Treba mu povecati klirens, sto nije problem. Jedino je problem kad se potrose daske gde naci nove posto takvih plugova ima jako malo pa stoga i delova nema za njega. Inace nisam kupac
Post je spojen: [time]недеља, 16. јануар 2011. 07:57:54 CST[/time]
_________________________________________________

DAleko taj plamen
 
Evo mojih IMT 757-plugova
atpyyq.jpg

2yvuskk.jpg

2niva1j.jpg

IMT755
2uqjfde.jpg
 
drugovi sta je po vama bolje za 577dv da uzmem imt 757.3 ili leopard trobrazdni zemljise je prilicno lagano?
nb56cx.jpg
 
IMT bolje zaorava i ne gusi ga masa kao Leoparda ali se i teze vuce i skoro je duplo skuplji. Ja sam radio sa oba i Leopard je prodat a IMT je ostao.

Ja sam u najlaksoj zemlji kod u ovoj sezoni oranja vukao 757.35 4. i 5. sporom. Nadam se da je kod tebe laksa zemlja...
 
neznam nikad nisam ni video 758.20.a kamo li radio. Z.B mislis na vrhove raonika jer im nedostaje onaj izvuceni deo?
 
Bubu je napisao(la):
IMT bolje zaorava i ne gusi ga masa kao Leoparda ali se i teze vuce i skoro je duplo skuplji. Ja sam radio sa oba i Leopard je prodat a IMT je ostao.

Ja sam u najlaksoj zemlji kod u ovoj sezoni oranja vukao 757.35 4. i 5. sporom. Nadam se da je kod tebe laksa zemlja...
imt plugovi a posebno od 14 i 16 coli tj.610.14 iliti 757 ili 758 oznaka nezaoravaju nikako masu jer su om takve daske da samo naslanjaju brazdu na brazdu i usto su jako teški za vući,jedina im je prednost što mogu da progutaju svu masu bez gušenja pa čak i otkose od kombajna i mogu se sa njima raditi oranja na veće dubine zbog njihovog klirensa.leopard plugovi daleko bolje zaoravaju biljnu masu i daleko su lakši plugovi za vući od imt-ovih.a i samo oranje je daleko lepše za rad u proleće jer bolje slažu brazde,posebno krivi gredelj plug.radio sam i sa jednim i sa drugim i razlika je ko **greška i oko.lemind još bolje slaže brazde i od leoparda samo što mu je nizak klirens pa traži idealne njive.
 
Ti se prijatelju gadno varas. Ja sam imao redovne glave na 610.14, sada imam Kverneland glave i oba slucaja lepse ore i bolje zaorava od Leoparda. Ne sporim to sto se teze vuce, to stoji ali da je bolji-bolji je.
Ne znam da li si uopste radio sa IMT plugom kad pricas tako?
 
ja sam sam sa imt-ovim plugovima se naorao do Kine a možda i dalje.manji imt-ovi plugovi 10 i 12 coli lepo slože brazde jer su male brazde i u proleće nema problema.veći imt plugovi od 14 i 16 coli nikako neslažu brazde i nikako nezaoravaju jer brazde samo naslanjaju jednu na drugu.e onda u proleće lepo bubrege namestiš posebno još ako ideš sa manjim traktorom po tom oranju od imt pluga.leopard krivi gredelj svaku brazdu "zavrne" i zaore biljnu masu unutra tako da neviri napolju kao kod imt-a ako si to primetio.sad sam vukao pre nedelju dana čisto da probam 758.2 i oranje je katastofa ružno a lakše bi vukao leoparda 3*14 i daleko bolje oranje bi bilo,samo me mrzelo da ga otkačinjem jer sam imao samo par jutara
Post je spojen: [time]1298220963[/time]
_________________________________________________
računaj da sam 10 godina orao po 200jutara sa dva 610.14 pluga i znam zašta su dobri a zašta nisu :cao:
 
pa tobož da probam sa dve brazde po mokrom da orem.a te dve se teže vuku nego 3 od leoparda.A oranje blago rečeno nikakvo.još kaže meni kolega da ga nije mogao vući sa 577dv u sotu a ja mu nisam verovao.posle me mrzelo da otkačinjem pa sam sa njim završio par jutara
 
lepo zaorava nema sta ali ja nemam toliku masu za zaoravanje, znaci da trazim leoparda krivi gredelji. a ovi dodatci na blatobranima na sedmici su ti ekstra :bravo: :D
 
Nazad
Vrh