Leopard i IMT plugovi

Leopard lepo slaze ali mi se jos nije desilo da sam video da je zaorao to sto IMT zaore bez pomagala tipa predpluznjak ili deflektor. Nije tacno da 610.14 samo nabacuje zemlju, on ima daske koje okrecu zemlju-to se bar vidi kad ores teze zemljiste koje se kaisa.
U temi oranje ima snimak kako oremo brat clana Tesin i ja-on sa 5136 i Leopard III krivi gredelj i ja sa 577 i IMT 610.14/Kverneland. Orali smo ne tarupirano kukuruziste na dubini od 27 do 30cm da bi bolje zaorali ostatke a i islo je na toj dubini ali malo sporije nego inace. Ja nisam imao ni deflektore ni predpluznjake a on je imao deflektore rucne izrade, slicni Vogelovim deflektorima (ti su mi prvi pali na pamet i svi znaju kako izgledaju). Radna brzina nam je bila bukvalno ista i nista bolje nije zaoravao od mene i par puta je uspeo posteno da ga zagusi dok je meni samo jednom malo zagusio kad sam pustao razor. Toliko o tome...
 
stvar ti je u tome što u proleće kad ideš po oranju od leopard pluga,neosetiš da ideš po oranju uopšte i što zaore svu masu pod brazdu da neviri ništa napolju.a kad ideš po oranju od imt 14 i 16 coli pluga namestiš i bubrege i svaku kost u telu i skratiš sebi godinu dana života :haha:.znam kad mi se jednom moj radnik žalio kad sam prešao sa imt plugova na leoparda.u proleće kaže meni čovek,bacaj to sranje,nemoj više stim orati,kaže platiće mi, samo da se odsad ore sa leopard plugom.čovek se preporodio :haha:
 
Ne znam, kod nas je takva zemlja da se jako retko rasipa-uglavnom se kaisa i sija oranje a kad se sija onda se sija i iza Leoparda i iza IMTa i iza Kvernelanda i iza Kuhna...

Ja nemam tih problema sa ispadanjem bubrega, dobro sediste resi sve probleme... :haha: :D
 
po meni od imt plugova nisu loši 755 i 756,manje su brazde i lepše ih slože i u proleće teraj kako hoćeš onda po njivi.bio je jedan kod mene na prodaju 755.3,čovek ga vukao sa belarusom 820,ja kupiću danas,sutra a on ga prodao za male pare.757 i 758 su dobri za razbijanje plužnog đona na njivama i kod njih nema lepog oranja bez 30+cm.oni nisu za plića oranja a samim tim treba i više energije sa njima utrošiti.ja koliko sam radio sa dva 757.2 pluga sada lakše i brže i sa manje goriva uradim sa 3*14 leopardom a usto je i bolje oranje i sama priprema u proleće.što da skačem sam sebi u stomak ako imam i jedan i drugi plug,samo biram ono šta je ekonomičnije i praktičnije :D :ppozdrav:
 
Pa dobro, onaj pravi, kako ga ti zoves. Ima vise mesta pa negusi, taj se vec moze porediti sa 757, a ne krivi.
 
nemam ja problem sa zagusenjem posto kukuruz kod mene ne uspeva,a sa strnista uglavnom pokupim svu slamu.
 
kod nas za leoparda 2x 14 coli sa kopir tockom je cena oko 300 e mada bih ja u ovu temu dodao i regent-a jer on je potpuno isti plug kao i leopard
 
Da li neko zna za IMT plug sa 4 brazde,visoki i koliko treba da je jak traktor da bi ga vukao u brazdi?
 
Pozdrav svima danas sam kupio kopirni tocak od IMT pluga koji je preraden na leoparda platio 80 evra dal je puno sto sam platio ili vredi tolko :cao: :sta:
 
Kad si ga već kupio, onda više nije bitno je l' vredi ili ne! Vredi onoliko koliko je tebi potreban!

(p.s. Ne sekiraj se, to mu je cena! :D )
 
Nazad
Vrh