Leopard i IMT plugovi

Ma daj:haha:
Ajde daj slike :)
Ja sam dugo tražio plug 2x16,i evo prvi na kojeg sam naišao. I vjerujem da se takav dugo neče pojavit u oglasniku jer takvi plugovi su jako rijetki,dok ovih 757 tj. 2x14 ima dosta...
 
Jedva nadjoh jednu...
169iviw.jpg
 
Momci, imam jedno pitanje...

Mene zanima, da li IMT 577 (bez prednjeg pogona) moze orati s IMT 3x10" plugom, na mojoj zemlji gdje 549 DV ore s 2x12". S tim da na 549 iskljucim prednji pogon i postoji malo vece proklizavanje, ali ga nosi sasvim OK, no posto imam prednji pogon, stalno je u oranju ukljucen, pa nema veze. Gledam sad neki 577 DeLuxe s zadnjim gumama 16 ili 18" ne vidi se sa slika... kako bi se takve guma ponasale u oranju s 3x10" plugom, ako bi to 577 i mogao povuci.

Gledam kako ljudi s takvim traktorima oru s 2x14" i da se traktor s takvim plugom igra, pa vjerujem da bi i 3x10" nosio bez problema, pogotovo od kako sam vidio kako se lakse ore kad se pod lemes podbaci komad zeljeza da im se smanji kut "napada".

Dakle, prvi problem je gazanje oranja sa sirokim gumama, a drugi problem je snaga traktora da vuce takav plug do dubine 25-30cm MAX.

Sto vi mislite o ovakvoj kombinaciji, da li bi to moglo tako raditi?

Odmah da vas preteknem u pitanjima sta fali 2x14"? ;) problem je taj sto za cjenu jednog lemesa za 757 obicnog koji se pokiva, ja za 755-756 kupim 3 komada samoostreca komplet sa sarafima i maticama. Brazde su kod trobraznjaka manje i ne treba za njim tanjurati moju laku zemlju, pa bi tu sjetvospremac mogao odraditi bolji posao.
 
Za snagu - mislim da može! Jedan forumaš (mislim Todor, ali nisam siguran) vuče takav plug sa 567, pa bi po tome 577 sigurno to isto mogao, čak i mnogo lakše.

Za gume - e to već nisam siguran. Dosta su široke te 18,4-30 gume.
 
Ja sam vukao 5x10" sa ursom na kome su gume isto 18.4 i nije bilo problema, tako da mislim da bi ta guma i na IMT-u trebalo da radi radnju(nije se videlo da je oranje ugaženo)
 
Hvala na ovim informacijama... Danas cu opet zvati covjeka, mozda mi se danas javi na telefon, pa da odem pogledati taj traktor, posto se cini jako uredan, a cjena je 5000€ sa sve 4 nove gume. samo sam se bojao da nece moci vuci 3x10" plug koji mogu sastaviti od svog starog dvobraznjaka i jos jednog sto kolega ima bez jedne daske, pa bi to moglo biti TO.
 
Uf, kod mene ne moze 3x12" bez prednje vuce... gledam prema svom 549 bilo bi mu na knap... a pitam za 3x10" jer ga mogu za male pare sastaviti. tanjurace mogu mjenjati za 28 tanjura isto za male novce, a spremac 2.20 koji imam je njemu kao igracka, sto mi pase...

Maticu, mislim da pretjerujes, nema sanse da bez prednje vuce on potegne 757.30 25cm duboko...
 
Hmmm, ja nisam imao prilike raditi na zemlji s 577, samo na cesti sam ga vozio, pa ne mogu ocjeniti njegovu sposobnost da uradi neki posao, ali da 3x12" moze vuci bez prednjeeg pogona meni izgleda sumnjivo... Ne znam dok ne probam ;)
 
Izvinjavam se ali opet moram da se osvrnem na moje iskustvo sa ursusom. Naime on je tu negde sličan kao i 577 i kod nas urso bez prednje vuče ladno ore sa leopardom 3x14" a i komšija sa 577 koji doduše ima prednju vuču, ali je ista već dugi niz godina neispravna, nosi IMT 3x14"
 
Nazad
Vrh