Lemken

Variopal 4 brazde sa 140x140 gredom 1378kg,4+1 je 1653kg, a 5 brazdi 1628kg;)
 
Nek ti je srećna kupovina. Čuvaj rusvaja kod nas su od nošenja obrtača pucale felne, ramena od hidraulike i još koješta.
 
Čuvaj rusvaja kod nas su od nošenja obrtača pucale felne, ramena od hidraulike i još koješta.
Ma 'ajte kolega Mims.... šta pričate-pišete.... Nemojte da vas majstor za rusa čuje-pročita. Ubediće vas da to nije istina.
Obrade, nek je sa srećom! Po meni, Lemken je dobar izbor (pristrasan sam, šta da radim :) ).
 
Možda za kukuruzovinu, (ako ne nabavi velike pretplužnjake i ako bude loše istarupirana kukuruzovina) ali za strnište nema potrebe. Znaš kako izgleda njiva posle grubera? Duplo ružnije. Ali to nije bitno. Bitno je da prekine isparavanje vlage iz zemljišta. A na šta liči od gore.... Sve to zemlja "pojede".
 
Jeste, samo sto retko koji strani od 130-135ks nosi 4 brazde obrtaca.
Može biti. A i ne mora.

Tako je Savo. Nosi ga sve u 16. Još kad ga mlađahni protera po ataru.... Samo što mislim da je neka druga oznaka traktora... Ali da je 130 ks 4 cilindra, jeste.
Nosio je i jedan Same silver 130-ka ali je odustao zbog menjača. Ustvari taj je sad na poštedi... Otopiće se menjač opet ako ga samo malo upregnu. Ali hidraulika mu nije ni zucnula.
Mislim da ima i par JD-a koji nose ali nisam siguran.... Ne pratim baš toliko ko šta ima. Čak sam i za tog Klasa zaboravio.
 
Poslednja izmena:
Nosi klas 420 ili 430 beše arion sa 600 kg na prednjoj hid. vogel 1050 4 brazde.Zna Siniša.

Arion serije 400 je mnogo masivniji traktor nego rus od 136 ks. Moj Arion 430 nosi gruber od 2400 kg a spomenuti rus kada je pokusao da ga podigne prednji tockovi su mu bili 1m u vazduhu.
 
Svaki zapadni traktor može nositi veće, tj teže priključne mašine jer imaju dobar raspored, u odnosu na rusa. Kod rusa prednjica je jako lagana.
 
Nazad
Vrh