KWS hibridi

Starije generacije KWS-a su ovde dosta kuburile sa teskim otpustanjem vlage i dosta ga je hvatalo crvenilo ,ne znam kako sad stoje sa tim noviji hibridi ali zbog crvenila ga ne sejem.
 
Ove godine sam imao Kerbanis,Kolubaris i Konfites.Jako stabilni hibridi a sto se vlage tice mogu reci da su mi trenutno zreliji od P9911 i P0216.Sva 3 hibrida su imali izmedju 15.5 i 16.8 prilikom provere a oba Pionira su mi bila preko 18% vlage.Ova 3 hibrida sejacu i do godine.
 
Jel imao neko Kashmir i Konfites u proizvodnji i da ih je uporedjivao ? U ogledima me ne zanima, samo na vecim povrsinama.
 
Овамо Конфитес никада није регистрован а за Кашмир сам од људи из kws чуо да је то хибрид од кога се очекује највише у наредних 3-4 године. Каже да је показао највиши степен адаптивности међу њиховим хибридима од Португала до Русије. Оно што сам лично запазио је да уз Смарагд и Капитолис најбрже пушта влагу.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Taj Kapitolis kod mene vise nece doci na njivu, bilo dosta ogumaka popadalog I zalepljenog za zemlju.
 
Imao sam ove godine Konfites i Kapitolis na istoj parceli po 5 jutara. Setva 17 april.
Skinut u prošlu subotu pre ovih većih kiša. Vlaga 15,5% prosečan prinos oba 6300 kila po jutru, s tim da je konfites bolje curio. Sa vlagom sam prezadovoljan jer je bilo baš dosta kiše iz pet,šest puta pre skidanja. Kapitolis jeste malo po ogumcima popadao ali ništa strašno. U sedom listu je dobio dobar led, svaki list je bio isfronclan. Ovi pederi iz ddor-a nisu ništa priznali, po njima šteta je ispod 5 % a po meni je bila preko 5 %. oporavio se ali...Predusev soja.Jednom ošpartan. Zaoran 6:24:12, pre setve urea.
 
Poslednja izmena:
Kolega gresis ima vlagu kao I DKC hibridi njegove grupe zrenja, ove dve zadnje godine kod mene.
Ja nisam jos nasao hibrid kao dkc 4351 ili pre 4590 koji tom brzinom otpusta vlagu. Secam se 2017 15.9 skidamo dkc redom sa vlagom ispod 14.5 (13-14.5) P9911 vlaga 16+, P N01 15.5 a kws konfites 17-17.5. Jeste mi nacurio te godine najbolje ali nemam zivaca da ga mesam na patos prikolice da bi ga progurao. Sta da radim sa robom 17+ vl?
 
Ja nisam jos nasao hibrid kao dkc 4351 ili pre 4590 koji tom brzinom otpusta vlagu. Secam se 2017 15.9 skidamo dkc redom sa vlagom ispod 14.5 (13-14.5) P9911 vlaga 16+, P N01 15.5 a kws konfites 17-17.5. Jeste mi nacurio te godine najbolje ali nemam zivaca da ga mesam na patos prikolice da bi ga progurao. Sta da radim sa robom 17+ vl?
Мислим да би било јако занимљиво да пробаш Кашмир. Он би требало да приносом парира Конфитесу а да значајно брже пушта влагу. Бар тако кажу. Оно што сам видио ове и прошле године да има потенцијал да изнесе много. Прошле године сам посијао промотивну врећицу која је стигла из Њемачке од 12.500 зрна третираног месуролом. Имао ми је 1.5 % нижу влагу при скидању од П9903.

Мада за гањање влаге ове године Смарагд се баш добро показао. Ниска је фао (350) и има онако ситно мало тамније зрно али велики број редова. Константно 18-20 и такође може добро да одвали.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Kakva su iskustva Vojvodjana da Smaragdom i Kasmirom. Sejao sam Kolumbaris i Konfites, ali mi se cini da nisu kao ranije pa bi probao ova prva dva sto sam naveo.
 
Kašmir je odličan kod nas bio. Nisam ga ja sejao jer nisam uspeo naći seme ali jedan čovek iz ulice ga je imao i kaže da je fantazija. Konfites sam imao i odličan je, sejem ga i sledeće godine s tim što ću uzeti i Kašmir, valjda će ovaj put biti semena....
 
Ne bih mnogo o prinosu, imao sam na njivi rekordan 4717, kashmir je bio niži po prinosu, možda i za 700 kg po kj. Ali u oranju sam video da je kws i taj i konfites popadao u oglumcima. To kod dkc nije bilo.
 
Hvala. Gledao vise puta. Kao i sve na tvom kanalu. Posto je kasno skidan vlaga kod svih 17%. Da li si merio vlagu ranije kada mu je bilo vreme za skidanje?
 
Hvala. Gledao vise puta. Kao i sve na tvom kanalu. Posto je kasno skidan vlaga kod svih 17%. Da li si merio vlagu ranije kada mu je bilo vreme za skidanje?
Evo je zbog poređenja prinosa, 2370 je bio 0,5 % vlažniji od dkc 4351 kad sam ga skidao u jusu, ostali su bili između 15 i 16,5 vlage a konfites je bio 17,5. Nije mi bilo jasno zašto pošto nije najkasnija grupa...
 
Evo jedan ogled kod kolege gde je bio Kasmir uz 2 poznata dosta zastupljena hibrida:
Kasmir 6175kg/kj
Dkc 4717 6104kg/kj
Pioneer 9241 5849kg/kj
Invador 6231kg/kj

Poslano sa mog SM-G980F koristeći Tapatalk
 
9241 treba porediti sa 4351, 4717 je vec kasniji i prinosniji. Pisao sam vise puta. Kws moze prinosom da parira i P i DKC ali vlaga mu jaca. Iskustvo imam sa konfitesom 3g a imao sam i ogled kws-a 2016.
 
Nazad
Vrh